Kachlová kamna s výměníkem PRITY S3 W13 RK, hnědá

Kód: HO7217
ZDARMAZDARMA
4267 kachlova krbova kamna s vymenikem prity s3 w13 rk hneda[1]
29 999 Kč 24 793 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)
Možnosti doručení

Výkonná kachlová krbová kamna PRITY s výkonem 15 kW (10 kW do vody/5 kW do vzduchu) s glazurou kachlí v hnědé barvě. Tato kachlová kamna vám pomohou navodit pohádkovou atmosféru a svým výkonem skvěle poslouží k vytopení menších a středně velkých prostor, a to o objemu až 250 m3

 

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Výkonná kachlová kamna PRITY v grafitově šedém provedení s kachlovým obkladem v hnědé barvě najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Kamna spojují nadčasový design s kachlovou klasikou, která zapadne do každého interiéru.

Kachlová kamna jsou nejen krásná a nostalgická, ale hlavně funkční. Kachlová kamna dokáží během hoření nashromáždit  teplo a postupně ho uvolňovat do místnosti ještě dlouho po vyhasnutí ohně. Spotřebují tak menší množství paliva a jsou ekologická.

Výměník

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní kamna (kamna s teplovodním výměníkem) plní dvě hlavní funkce, a to vytápění prostoru pomocí teploty vnějšího pláště (vytápění místnosti) a také pomocí ohřevu a rozvodu teplé vody (vytápění radiátory). Právě rozvod vody pomocí soustavy radiátorů pak umožňuje regulovaný výhřev i vzdálenějších místností po celém domě.

Výměník těchto kamen dosahuje jmenovitého výkonu do topné soustavy (radiátory) 10 kW a 5 kW do prostoru místnosti. V součtu vám pomůže výkon kamen vytopit prostor o objemu 200-250 m3.

Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě (radiátorům).

 

Palivové dřevo

Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20% - délka polen 32 cm. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan...

Více informací o správném výběru kamen se dočtete v našem rádci.

Pravidelná i povinná kontrola kamen s výměníkem

S používáním teplovodního výměníku se pojí také povinná revize, kdy dle Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. musí projít revizí všechny tepelné zdroje, které jsou napojené na otopnou soustavu ústředního topení a mají příkon nad 10 kW (pro výpočet příkonu stačí vydělit jmenovitý výkon tepelného zdroje jeho účinností).

Specifikace

Horní plechová dvířka kachlových kamen slouží k čištění. Součástí kamen je také litinový rošt. Skleněná dvířka jsou vyrobena ze speciální sklo-keramické hmoty s vysokou tepelnou odolností do 850 °C, a poskytnou vám nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň.

Kamna jsou vybavena také kouřovou klapkou, která vám umožní regulaci intenzity plamene. Vývod kouřovodu je zadní.

Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat.

Pravidelná i povinná kontrola kamen s výměníkem

S používáním teplovodního výměníku se pojí také povinná revize, kdy dle Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. musí projít revizí všechny tepelné zdroje, které jsou napojené na otopnou soustavu ústředního topení a mají příkon nad 10 kW (pro výpočet příkonu stačí vydělit jmenovitý výkon tepelného zdroje jeho účinností).

Připojení kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna:

Příslušenství, které se hodí

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

Balení a způsob doručení

Produkt vám doručíme paletovou přepravou a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Přepravce doručí produkt k prvním uzamykatelným dveřím. Samotná kamna budou nejčastěji zabalena v ochranném dřevěném rámu a umístěna na půlpaletě. V jiném případě jsou kamna připevněna páskou k půlpaletě, omotána strečovou fólií a uvnitř i vně vyplněna kartonem. Pokud máte ke kamnům objednány i jiné produkty, budou vám doručovány v samostatném balíku (bez dalších nákladů). 

Co o kamnech PRITY říkají zákazníci

,,Zakoupili jsme tento výrobek na základě doporučení známého. Vzhledově jsou moc pěkné, v interiéru se krásně vyjímají." (BŠ)

,,Jednoduchý funkční výrobek. Nečekejte nic sofistikovaného, ale účel pro který byla tyhle kamna vytvořená plní, přes výměník vyhřejí celý dům. A o to jde." (MS)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KAMNA
Typ kamen: Kachlová kamna, Kamna s výměníkem
Produktová řada: S3
Barva: hnědá
Šířka: 73 cm
Výška: 92 cm
Hloubka: 48 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 70 - 79 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 15 kW
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 5 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 10 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 200 - 250 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 250 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Emisní třída: 4
? Externí přívod vzduchu: Ne
Maximální délka polena: 32 cm
Max. tlak: 1 bar
Napojení na výměník (průměr): 3/4"
Hmotnost: 134 kg
Plášť kamen: kachle

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu: