Brikety, pelety a palivové dřevo

Nejprodávanější

smes dreva 5
99 Kč
slunecnisove pelety
Pelety na topení, slunečnicové, pytel 15 kg
Skladem (>3 ks)
PLPS8-WOREK-15KG
 
425 Kč
3 položek celkem
slunecnisove pelety
425 Kč

Slunečnicové pelety díky své vysoké výhřevnosti a kvalitnímu slisování jsou skvělou...

PLPS8-WOREK-15KG
slunecnisove pelety
ZDARMAZDARMA
16 900 Kč

Slunečnicové pelety díky své vysoké výhřevnosti a kvalitnímu slisování jsou skvělou...

PLPS8-WOREK
smes dreva 5
99 Kč

Palivové dřevo štípané, pytlované v rašlových pytlích. Směs jehličnatých a listnatých...

ZJDR11B

Pokud pro vytápění zvolíte dřevo, mělo by být dostatečně vysušené a naštípané na odpovídající velikost zvolených kamen. Ideální je štípat dřevo na délku polena 25-35 cm. V případě že si dřevo budete řezat a štípat sami, počítejte s tím, že čerstvé dřevo nějakou dobu schne a nedá se jím topit okamžitě. Vlhké dřevo způsobuje nedokonalé spalování a dehtování, které vede k zanesení spalinových cest a kamen.

#ShowMore#

Štípání vám usnadní štípačky dřeva, které mají sice vyšší pořizovací cenu, ale ulehčí práci a dřevo můžete štípat na velikostně podobné kusy.

Pelety se vyrábějí vlisováním vstupního materiálu, který je pod vysokým tlakem proháněn přes kovové matrice různých průměrů. Při tom se zahřívá a celulóza, kterou dřevo obsahuje, se stává lepkavou. Tím se použitý materiál formuje do požadovaného tvaru a slepí se bez použití dalších přísad. Díky vysoké výhřevnosti a ekologickému zpracování jsou skvělou alternativou k dřevěným peletám a uhlí. 

Další možností vytápění jsou dřevěné a uhelné brikety. Tato paliva jsou dostatečně výhřevná a vydrží hořet delší dobu než štípané dřevo. I dřevěné brikety a pelety vybírejte pečlivě, protože u některých výrobků se při lisování pilin používají různá chemická pojiva a lepidla, která při hoření více zanášejí spalinové cesty a ty pak vyžadují častější čištění.

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 let

Už žádná nejistota s případnou reklamací