Pro lepší sousedství

Zahrada Ježek pro lepší sousedství. Inspirujte se aktivitami, kterými pečujeme o naše sousedy a sousedství, na které se vždy najdeme čas. Děkujeme všem našim sousedům, kteří se ke svému okolí a přírodě chováte ohleduplně.
 
 
 
V listopadu 2023 jsme se opět spojili s iniciativou Sázíme stromy a tentokrát vyrazili do Dolní Bělé na Plzeňsku vysadit 15 dubů podél místní komunikace. Sázení jsme s kolegy tradičně zakončili společným opékáním buřtů na místním hřišti.
 
Více o naší akci i iniciativě si prohlédněte v článku a fotogalerii ZDE

 

 

Udržitelný e-shop

Od roku 2022 jsme hrdými držiteli certifikace Udržitelný e-shop

Každý obchod zapojený do projektu musí projít hodnocením, které je maximálně objektivní díky spojení s Asociací společenské odpovědnostiTěmto obchodům nejsou lhostejné ekologické a sociální problémy současného světa. Proto si volí uvědomělý přístup, který je založený na udržitelném provozu, je etický k zaměstnancům i zákazníkům a šetrný k životnímu prostředí.

 


V roce 2020 jsme se zúčastnili úklidu sousedství pod záštitou Ukliďme Česko spolu se skauty z Jižního kříže, kteří odvedli opravdu pořádný kus práce. Za to jim velice děkujeme. A ty pytle? To je 750 kg odpadu, který jsme společně našli v lesích v okolí plzeňského Krkavce. 

uklidme-cesko

 


sazime-stromy

V listopadu 2021 jsme se opět spojili s iniciativou Sázíme stromy a tentokrát vyrazili do Dlouhého Újezda na Tachovsku vysadit 15 jabloní do vznikající odpočinkové zóny. U toho jsme vypili 2 litry čaje, opekli buřty a zažili nekonečno zábavy i krásnou sněhovou kulisu.
 
Více o naší akci i iniciativě si prohlédněte v článku a fotogalerii ZDE

 

Máte doma přebytečné krabice či obalový materiál? Dejte jim druhou šanci. Jsme členy iniciativy Reduca, jejíž snahou je vytvořit rozcestník pro všechny, kteří se rozhodnou žít v domácnosti bez odpadu, nebo hledají cesty, jak svůj odpad trochu zredukovat. Na bezodpoadové mapě najdete již 1735 takových míst.


Finančně podporujeme program DOFE, jehož posláním je poskytovat mladým  lidem ve věku od 14 do 24 let příležitost smysluplně trávit volný čas a podporovat je na jejich cestě k nezávislosti, sebevědomí, budoucímu zaměstnání a sociálnímu blahobytu.

V naší nabídce najdete řadu produktů, které jsou vyráběny v chráněných dílnách, které jsou příležitostí pro práci lidí se zdravotním postižením. Příkladem je podložka pro sázení rostlin LEGI z chráněné dílny Ezop plus.