Pro lepší sousedství

Naším posláním je zlepšovat sousedství na Zemi. Inspirujte se aktivitami, kterými pečujeme o naše sousedy a sousedství, na které se vždy najdeme čas. Děkujeme všem našim sousedům, kteří se ke svému okolí a přírodě chováte ohleduplně.
 
 
 
V roce 2020 jsme se zúčastnili úklidu sousedství pod záštitou Ukliďme Česko spolu se skauty z Jižního kříže, kteří odvedli opravdu pořádný kus práce. Za to jim velice děkujeme. A ty pytle? To je 750 kg odpadu, který jsme společně našli v lesích v okolí plzeňského Krkavce. 

 

 


Finančně podporujeme iniciativu Sázíme stromy, jejíž posláním je podpořit v lidech vědomí, že jednoduchým způsobem můžeme pro přírodu udělat hodně dobrého - společně sázíme stromy a keře na místech, kde je to nejvíce potřeba. Od roku 2014 se podařilo vysadit 12 178 stromů a 11 165 keřů.

Máte doma přebytečné krabice či obalový materiál? Dejte jim druhou šanci. Jsme členy iniciativy Reduca, jejíž snahou je vytvořit rozcestník pro všechny, kteří se rozhodnou žít v domácnosti bez odpadu, nebo hledají cesty, jak svůj odpad trochu zredukovat. Na bezodpoadové mapě najdete již 1735 takových míst.


Finančně podporujeme program DOFE, jehož posláním je poskytovat mladým  lidem ve věku od 14 do 24 let příležitost smysluplně trávit volný čas a podporovat je na jejich cestě k nezávislosti, sebevědomí, budoucímu zaměstnání a sociálnímu blahobytu.

V naší nabídce najdete řadu produktů, které jsou vyráběny v chráněných dílnách, které jsou příležitostí pro práci lidí se zdravotním postižením. Příkladem je podložka pro sázení rostlin IGEL z chráněné dílny Ezop plus.