Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29

Kód: HO265
ZdarmaZdarma
krbova kamna s vymenikem prity wd w29
16 120 Kč / ks 13 322 Kč bez DPH
Do 14 dnů

Krbová kamna PRITY WD W29 s teplovodním výměníkem mají jmenovitý výkon 27,75 kW. Maximální výkon do výměníku je 29 kW a výkon do místnosti je 8 kW. Jedná se o vysoce výkonná kamna, která skvěle poslouží i k vytopení větších prostor, a to o objemu až 550 m3.

doprava-na-kamna

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výkonná krbová kamna PRITY jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají vysoký výkon, kvalitní provedení a příznivé ceny.

Výměník těchto kamen dosahuje maximálního výkonu do topné soustavy 27,25 kW. V součtu s výkonem kamen vám pomůže vytopit prostor o objemu 450-550 m3.


Tělo kamen je vyrobeno z 2 mm plechu, vrchní část kamen z 3-4 mm plechu. Spalovací komora kamen je opatřena tepelně odolným keramickým sklem a součástí kamen je také litinový rošt 

Kamna jsou vybavena také kouřovou klapkou, která vám zaručí možnost regulace intenzity plamene.

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní výměník slouží k možnosti připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Samotný výměník se nachází kolem topeniště, konkrétně po jeho 3 svislých stranách a pokračuje vodorovně, do oblasti před odtahem spalin u výstupu z kamen. 

Připomínáme, že u krbových kamen s příkonem 10-300 kW je nutné provést odbornou revizi alespoň 1x za dva kalendářní roky.

Nenašli jste v popisku nebo parametrech vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 601 170 990 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

PŘIPOJENÍ KRBOVÝCH KAMEN KE KOMÍNU

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

RYCHLÝ VÝBĚR KOUŘOVODŮ PRO TATO KAMNA (Ø 130 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ SE HODÍ

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s výměníkem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 183 kg
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Produktová řada: WD
Barva: béžová, černá
Šířka: 65 cm
Výška: 115 cm
Hloubka: 55 cm
? Maximální výkon do prostoru: 8 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 6 kW
Výměník: Ano
? Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 29
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 22 kW
? Celkový výkon (skupina): nad 18 kW (výměník)
? Vytápěcí schopnost (orientační): Více než 400 m3
Vývod kouřovodu: horní
Průměr kouřovodu: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
Účinnost: 0,75
? Emisní třída: 4
Minimální tah komína: 25 Pa
Napojení na výměník(průměr): 1"
Objem výměníku: 44 l
Přikládací otvor (Š x V): 31 x 20 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 47,5 x 46 x 29 cm
Teplota spalin: 188 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
A Avatar autora | 25.9.2018
Než jsme koupili tyto kamna, měli jsme zkušenosti spíše s "dražšími" typy (ABX, Haas & Son), které ale díky svým nízkým tepelným výkonům výměníku úplně nestíhali vytopit náš dům. Na druhou stranu po estetické stránce byly výborně zpracovány - vše doléhalo, člověk neměl pocit že mu něco zůstane v ruce, bylo vidět že si s montáží dal někdo práci. Bohužel po rekonstrukci domu nám tak malý výkon výměníku nestačil. Když jsme hledali nová kamna, tak tato značka byla téměř jedinou, která vyrábí kamna s dostatečně výkonným tepelným výměníkem. Nejprve jsem moc důvěřívý nebyl, jelikož jde o Bulharskou firmu, a tak jsem o firmě hledal hodně informací. Informace byly na všech serverech podobné jako zde - viz. Specifikace - ale bohužel bez recenzí o kvalitě. Nakonec jsme se rozhodli, že tyto kamna pořídíme. Co se týká funkčnosti těchto kamen - NELZE JIM NIC VYTKNOUT. Výměník funguje spolehlivě a díky svému objemu dlouho drží teplo v domě. Sklo se díky sekundárnímu vzduchu nezakouří. Terciální ani není třeba vzhledem k velikosti roštu a v našem případě i vzhledem k okamžitému napojení kamen do roury o průměru 150 mm (kamna mají 130 mm). Takže po funkční stránce spokojenost. Po té estetické je to již horší. Jak uvádím kličky obou dvířek - aby se člověk bál vzít do ruky s pocitem, že mu brzy upadnou. Některé k sobě navařené vnější plechy nejsou spojeny úplně - vypadá to, buď jak kdyby to nebylo pořádně svařené, nebo jako kdyby se tím nikdo nezatěžoval. A když se krb hodně zahřeje (teploty vody z výměníku odchází cca 80 stupňů) - tak dvířka na přilože jdou trochu ztuha otevřít. Závěrem - estetické věci spíše píšu proto, aby někdo nebyl překvapen, že nižší cena odpovídá vizuálně horšímu zpracování. Na druhou stranu, a to je podstatné, za nízkou cenu máte kamna, která svůj účel splní a po funkční stránce jsou výborná. Dům Vám vytopí a Vás zahřejou.

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu:

Další produkty v naší nabídce:

  • Sporáky na tuhá paliva - velmi oblíbené modely Prity 1P34 a další
  • Kotle - modely na tuhá paliva i pelety určené k připojení na teplovodní soustavu
  • Krbové vložky - teplovodní i teplovzdušné krbové vložky