Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29

Kód: HO265
Akce
Výrobce: Prity
ZdarmaZdarma 21 490 Kč –12 %
PRITY WD W29
21 490 Kč –12 % 18 990 Kč / ks 15 694 Kč bez DPH
Skladem

Krbová kamna s výkonem 8 kW. Krbová kamna PRITY WD W29 s teplovodním výměníkem mají celkový maximální výkon 37 kW. Maximální výkon do výměníku je 29 kW a výkon do místnosti je 8 kW. Doporučený tah komínu je 15–18 Pa. Jedná se o ocelová kamna, ohniště je tvořeno výměníkem z plechu o síle 5 mm, rošt je litinový – posuvný. Zbytek dna je vyložen šamotem. Na výstupu z kamen je osazena kouřová klapka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parametry:  
Hmotnost: 183 kg
Jmenovitý výkon: 37 kw (Do vody 29 kw a do vzduchu 8 kw)
Rozměry kamen: Š-64 x H-55 x V-115
Průměr kouřovodu: 130 mm
Vytápěcí schopnost: Více než 400 m3
Vývod kouřovodu: Horní
Materiál: Ocel (obklad kamen je z plechu)
Účinnost: 75%
Objem výměníku: 44 Litrů (1")
Přívod externího vzduchu: Ne
Teplovodní výměník: Ano
Terciální vzduch Ne 
Palivo: Dřevo a dřevěné brikety
Barva plechu: Černá

 

 

 

 

V tabulce a na videích výše naleznete základní parametry a získáte představu, jak kamna vypadají naživo. Pokud jste ovšem nenašli vše potřebné a rádi byste se na něco zeptali, neváhejte nám zavolat na 601 170 990 nebo nám zašlete e-mail na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Výběr kamen - kde začít? 

Přemýšlíte o nákupu kamen, ale nevíte jaký zvolit postup, při jejich výběru? Sepsali jsme pro vás na našem blogu pár základních bodů, které vám pomohou při vašem rozhodování. Mezi konkrétní vlastnosti, na které je důležité zaměřit pozornost patří: velikost vytápěného prostoru, způsob topení krbových kamen, stavební připravenost nebo například výbava kamen. Více podrobnějších informací naleznete v našem článku.

 krbova-kamna-masterflamme-medie-I-hneda-sametova-interier

Co vše budete potřebovat ke kamnům?

K připojení kamen je potřeba pořídit důležité příslušenství jako jsou rovný kouřovod a koleno, nebo případně jejich kombinaci. Volte takové kouřovody a kolena, aby přívod do komínu byl co nejefektivnější. Samozřejmě se nesmí opomenout ani estetická stránka. Na zakrytí nerovností přímo u vstupu do komína vám poslouží růžice.

Důležité je dbát také na samotný rozměr kouřoviny. Všechny kouřovody a další komponenty by měly odpovídat výstupu kouřovodu z kamen. Pokud vstup do komína bude menších nebo větších rozměrů než u kamen, postačí zakoupit tzv. přechodku. Na vstup přímo do komínu použijte přechod do komína, který zaručí, že kouř nebude unikat, a to díky těsnícímu provazu. Dále zabrání také prasklinám u vstupu do komínu, které vznikají roztahovaní materiálu za vysokých teplot.

Jako doplněk si můžete pořídit například plech pod kamna, který ochrání podlahu před případným poškozením či samotným požárem. Pro zkrášlení okolí kamen a krbu výborně poslouží koš na dřevo či krbovém nářadí.  Ty jsou nejen designovým prvkem, ale také praktickým pomocníkem. Další výbavu naleznete v sekci příslušenství. Vy už si pak jen vychutnávejte příjemné teplo a krásné prostředí vaší domácnosti.

 
Banner_kamna

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamna s výměníkem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 183 kg
Barva: černá/béžová
Šířka: 65 cm
Výška: 115 cm
Hloubka: 55 cm
Průměr kouřovodu: 130 mm
Výkon: 8 kW
Vývod kouřovodu: horní
Palivo: tuhá paliva
Velikost topeniště: 475 x 445 x 300 mm
Výkon výměníku: 29 kW

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: