Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29

Kód: HO265
Akce
Značka: Prity
ZdarmaZdarma 21 490 Kč –20 %
Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29
21 490 Kč –20 % 17 185 Kč / ks 14 202 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Krbová kamna PRITY WD W29 s teplovodním výměníkem mají jmenovitý výkon 27,75 kW. Maximální výkon do výměníku je 29 kW a výkon do místnosti je 8 kW. Jedná se o vysoce výkonná kamna, která skvěle poslouží i k vytopení větších prostor, a to o objemu až 550 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výkonná krbová kamna PRITY jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají vysoký výkon, kvalitní provedení a příznivé ceny.

Výměník těchto kamen dosahuje maximálního výkonu do topné soustavy 27,25 kW. V součtu s výkonem kamen vám pomůže vytopit prostor o objemu 450-550 m3.


Tělo kamen je vyrobeno z 2 mm plechu, vrchní část kamen z 3-4 mm plechu. Spalovací komora kamen je opatřena tepelně odolným keramickým sklem a součástí kamen je také litinový rošt 

Kamna jsou vybavena také kouřovou klapkou, která vám zaručí možnost regulace intenzity plamene.

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní výměník slouží k možnosti připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Samotný výměník se nachází kolem topeniště, konkrétně po jeho 3 svislých stranách a pokračuje vodorovně, do oblasti před odtahem spalin u výstupu z kamen. 

 

Na obrázku níže můžete vidět příklad zapojení krbových kamen s výměníkem v uzavřeném systému   Na videu níže můžete vidět krbová kamna v akci
 

 

V tabulce a na videu výše naleznete základní parametry a získáte představu, jak kamna vypadají naživo. Pokud jste ovšem nenašli vše potřebné a rádi byste se na něco zeptali, neváhejte nám zavolat na 601 170 990 nebo nám zašlete e-mail na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Připomínáme, že u krbových kamen s příkonem 10-300 kW je nutné provést odbornou revizi alespoň 1x za dva kalendářní roky.

Výběr kamen – kde začít? 

Přemýšlíte o nákupu kamen, ale nevíte jaký zvolit postup, při jejich výběru? Sepsali jsme pro vás na našem blogu pár základních bodů, které vám pomohou při vašem rozhodování. Mezi konkrétní vlastnosti, na které je důležité zaměřit pozornost patří: velikost vytápěného prostoru, způsob topení krbových kamen, stavební připravenost nebo například výbava kamen.
Více podrobnějších informací naleznete v našem článku.

 krbova-kamna-masterflamme-medie-I-hneda-sametova-interier

Co vše budete potřebovat ke kamnům?

K připojení kamen je potřeba pořídit důležité příslušenství jako jsou rovný kouřovod a koleno, nebo případně jejich kombinaci. Volte takové kouřovody a kolena, aby přívod do komínu byl co nejefektivnější. Samozřejmě se nesmí opomenout ani estetická stránka. Na zakrytí nerovností přímo u vstupu do komína vám poslouží růžice.

Důležité je dbát také na samotný rozměr kouřoviny. Všechny kouřovody a další komponenty by měly odpovídat výstupu kouřovodu z kamen. Pokud vstup do komína bude menších nebo větších rozměrů než u kamen, postačí zakoupit tzv. přechodku. Na vstup přímo do komínu použijte přechod do komína, který zaručí, že kouř nebude unikat, a to díky těsnícímu provazu. Dále zabrání také prasklinám u vstupu do komínu, které vznikají roztahovaní materiálu za vysokých teplot.

Níže vám přinášíme přehled kouřovodů vhodných pro tato kamna:

Ostatní příslušenství

Jako doplněk si můžete pořídit například plech pod kamna, který ochrání podlahu před případným poškozením či samotným požárem.
Jestliže si lámete hlavu, kam umístit dřevo pro vaše krbová kamna, máme pro vás dva tipy – koše na dřevo a krbové zásobníky. Ty vám přináší nejen zajímavý designový prvek, ale především praktického pomocníka.
Pro zkrášlení okolí kamen a krbu pak výborně poslouží krbové nářadí. Další výbavu naleznete v sekci příslušenství. 
Vy už si poté jen vychutnávejte příjemné teplo a krásné prostředí vaší domácnosti.

Banner_kamna

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamna s výměníkem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 183 kg
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Barva: černá, béžová
Šířka: 65 cm
Výška: 115 cm
Hloubka: 55 cm
? Maximální výkon do prostoru: 8 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 6 kW
? Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 29 kW
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 22 kW
? Celkový výkon (skupina): nad 18 kW (výměník)
? Vytápěcí schopnost (orientační): Více než 400 m3
Vývod kouřovodu: horní
Průměr kouřovodu: 130 mm
Palivo: Dřevěné brikety, kusové dřevo
Účinnost: 0.75
? Emisní třída: 4
Napojení na výměník(průměr): 1"
Objem výměníku: 44 l
Přikládací otvor (Š x V): 31 x 20 cm
Velikost topeniště (Š x H x V): 47,5 x 46 x 29 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29 Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29
4
A Avatar autora | 25.9.2018
Než jsme koupili tyto kamna, měli jsme zkušenosti spíše s "dražšími" typy (ABX, Haas & Son), které ale díky svým nízkým tepelným výkonům výměníku úplně nestíhali vytopit náš dům. Na druhou stranu po estetické stránce byly výborně zpracovány - vše doléhalo, člověk neměl pocit že mu něco zůstane v ruce, bylo vidět že si s montáží dal někdo práci. Bohužel po rekonstrukci domu nám tak malý výkon výměníku nestačil. Když jsme hledali nová kamna, tak tato značka byla téměř jedinou, která vyrábí kamna s dostatečně výkonným tepelným výměníkem. Nejprve jsem moc důvěřívý nebyl, jelikož jde o Bulharskou firmu, a tak jsem o firmě hledal hodně informací. Informace byly na všech serverech podobné jako zde - viz. Specifikace - ale bohužel bez recenzí o kvalitě. Nakonec jsme se rozhodli, že tyto kamna pořídíme. Co se týká funkčnosti těchto kamen - NELZE JIM NIC VYTKNOUT. Výměník funguje spolehlivě a díky svému objemu dlouho drží teplo v domě. Sklo se díky sekundárnímu vzduchu nezakouří. Terciální ani není třeba vzhledem k velikosti roštu a v našem případě i vzhledem k okamžitému napojení kamen do roury o průměru 150 mm (kamna mají 130 mm). Takže po funkční stránce spokojenost. Po té estetické je to již horší. Jak uvádím kličky obou dvířek - aby se člověk bál vzít do ruky s pocitem, že mu brzy upadnou. Některé k sobě navařené vnější plechy nejsou spojeny úplně - vypadá to, buď jak kdyby to nebylo pořádně svařené, nebo jako kdyby se tím nikdo nezatěžoval. A když se krb hodně zahřeje (teploty vody z výměníku odchází cca 80 stupňů) - tak dvířka na přilože jdou trochu ztuha otevřít. Závěrem - estetické věci spíše píšu proto, aby někdo nebyl překvapen, že nižší cena odpovídá vizuálně horšímu zpracování. Na druhou stranu, a to je podstatné, za nízkou cenu máte kamna, která svůj účel splní a po funkční stránce jsou výborná. Dům Vám vytopí a Vás zahřejou.

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu:

Další produkty v naší nabídce:

  • Sporáky na tuhá paliva - velmi oblíbené modely Prity 1P34 a další
  • Kotle - modely na tuhá paliva i pelety určené k připojení na teplovodní soustavu
  • Krbové vložky - teplovodní i teplovzdušné krbové vložky