Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29 D

Kód: HO993
ZDARMAZDARMA
Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29 D
42 500 Kč 35 124 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Krbová kamna PRITY s výměníkem a výkonem 31 kW (22 kW do vody/9 kW do vzduchu). S bočním plechem v béžové barvě a proskleným topeništěm. Vývod kouřovodu - horní. Jsou schopna vytopit prostor o objemu cca 460 m3. Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě (radiátorům).

doprava-na-kamna 

 

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Výkonná krbová kamna PRITY WD W29 D s výměníkem s bočním obkladem v béžové barvě, jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají vysoký výkon, kvalitní provedení a příznivé ceny. Kamna spojují tradiční obdélníkový tvar moderní design, který zapadne do každého interiéru. 

Specifikace

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní výměník slouží k možnosti připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Samotný výměník se nachází kolem topeniště, konkrétně po jeho 3 svislých stranách a pokračuje vodorovně, do oblasti před odtahem spalin u výstupu z kamen. Výměník těchto kamen dosahuje jmenovitého výkonu do topné soustavy 22 kW a 9 kW do prostoru. V součtu s výkonem kamen vám pomůže vytopit prostor o objemu 450-550 m3.

Materiál na výrobu kamen je kvalitní ocelový plech o síle 2 mm, vrchní část kamen tvoří litinová deska o síle 3-4 mm. Jsou lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Přední dvířka jsou o Horní stranu kamen přesahuje ocelová lišta, která případně umožní vložení dlažby pro estetické dotvoření interiéru.

Průměr kouřovodu je 150 cm. Vývod kouřovodu je horní a na výstupu ze sporáku je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Vnitřek topeniště je vyložen šamotem o síle 30 mm a vybaven litinovým roštem. Primární vzduchovou klapkou umístěnou pod dvířky, ovládáte přívod vzduchu do kamen, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze ho regulovat. Kamna jsou vybavena roštovací pákou pro usnadnění přesunu přebytečných zbytků paliv z roštu topeniště do popelníkové zásuvky

Vytápěcí schopnost

U kamen a krbů výrobci udávají vytápěcí schopnost. Tento údaj je potřeba chápat jako orientační, protože vytápěcí schopnost je závislá na energetické náročnosti nemovitosti. Na nemovitost s vyššími tepelnými nároky (samostatně stojící dům, chladnější oblast, slabší zdivo, starší okna) počítejme s potřebou 3 kW na 50 m³, v opačném případě stačí 1 kW na 20 m³.

Nedílnou součástí kamen je návod a technická dokumentace k produktu, které naleznete v souvisejících souborech.

Nenašli jste v popisku nebo parametrech vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Připojení krbových kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 150 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

Příslušenství, které se hodí

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Záruka: 3 roky
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Produktová řada: WD
Šířka: 65 cm
Výška: 115 cm
Hloubka: 55 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 60 - 69 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 100 - 109 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 31 kW
? Celkový výkon (skupina): nad 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 9 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 22 kW
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Spotřeba paliva: 10 kg
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 80%
Maximální délka polena: 44 cm
Maximální tlak: 1 bar
Napojení na výměník (průměr): 1"
Objem výměníku: 44 l
Rozměry topeniště (Š x H x V): 47 x 45 x 30 cm
Hmotnost: 189 kg
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PH Avatar autora | 17.9.2022
Zatím ještě nemůžu hodnotit mám je doma ale nejsou ještě zapojené

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu: