Krbova kamna s výměníkem PRITY NS26

Kód: HO981
Akce Ihned k odeslání
Značka: Prity
ZDARMAZDARMA 43 520 Kč –12 %
2714 krbova kamna s vymenikem prity ns26 kotel[1]
43 520 Kč –12 % 37 950 Kč 31 364 Kč bez DPH
Expedice do 48 hodin (1 ks)
Možnosti doručení

Krbová kamna Prity NS s výměníkem a výkonem 29 kW (26 kW do vody/3 kW do vzduchu) v barvě bílá/bordó. Vytápěcí schopnost kamen činí více než 400 m3. Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě (radiátorům).

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Krbová kamna PRITY NS26 jsou spolehlivou volbou krbových kamen, která najdou své uplatnění v prostředí nové i stávající zástavbě, chalupě, chatě i v dalších typech obydlí. Jednoduchý styl, nenáročná obsluha a údržba, vysoké výkony a nízké emise, dlouhodobě prověřená kvalita.

Výměník

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník, který slouží k možnosti připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Výměník těchto kamen dosahuje maximálního výkonu do topné soustavy 29 kW. V součtu s výkonem kamen 3 kW vám pomůže vytopit prostor o objemu až 400 m3.

Palivo

Doporučené palivo je polenové dříví, nejlépe do 20% vlhkosti. Při vyšší vlhkosti dochází ke kondenzaci, znečištění kouřovodu, špinění skla, účinnost kamen se snižuje a spotřeba paliva tím vzrůstá. 

Váháte, zda jsou tato kamna pro vás ta pravá? S rozhodnutím vám pomohou informace v tomto popisku a uvedené parametry kamen.

Nenašli jste vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Jak vybrat správná kamna?

Přemýšlíte o nákupu kamen? Před výběrem je dobré se rozmyslet, kam chcete kamna umístit a jaké prostory s nimi plánujete vytápět. Prvním důležitým parametrem je proto celkový výkon, od něhož se odvíjí vytápěcí schopnost kamen. Obecně platí, že na 1 kW výkonu připadá 16 – 20 m3 vytápěného prostoru. U lépe izolovaných domů je pak tento poměr ještě vyšší.

Vybirate-kamna

Více o výběru krbových kamen

TIP: Chcete se dozvědět, jak velký prostor vytopí tato kamna? Podívejte se na údaj Vytápěcí schopnost nebo vypočítejte na základě údajů o výkonu kamen u tohoto popisku. Co jednotlivé parametry značí, se dozvíte v nápovědě (zelený otazník u parametru).

Připojení krbových kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 130 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

Příslušenství, které se hodí 

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Produktová řada: NS
Barva: bílá, bordó
Šířka: 57 cm
Výška: 115 cm
Hloubka: 51 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 50 - 59 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 110 - 119 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 29 kW
? Celkový výkon (skupina): nad 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 3 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 26 kW
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): více než 400 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Emisní třída: Ecodesign
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,89
Maximální délka polena: 38 cm
Trouba: Ne
Max. tlak: 1,5 bar
Maximální tlak: 1,5 bar
Minimální tah komína: 25 Pa
Napojení na výměník (průměr): 1"
Objem výměníku: 62 litrů
Přikládací otvor (Š x V): 23 x 20 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 43 x 39 x 52 cm
Rozměry přikládacího otvoru (Š x V): 23 x 20 cm
Tah komína: 25 Pa
Hmotnost: 159 kg
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu: