Krbova kamna s výměníkem PRITY NS32

Kód: HO982
ZDARMAZDARMA
Krbová kamna s výměníkem PRITY NS32
43 480 Kč 35 934 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Krbová kamna Prity NS s výměníkem a výkonem 36 kW (33 kW do vody/3 kW do vzduchu) v barvě bílá/bordó. Vytápěcí schopnost kamen činí více než 400 m3.

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Váháte, zda jsou tato kamna pro vás ta pravá? S rozhodnutím vám pomohou informace v tomto popisku a uvedené parametry kamen.

Výměník

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní kamna (kamna s teplovodním výměníkem) plní dvě hlavní funkce, a to vytápění prostoru pomocí teploty vnějšího pláště (vytápění místnosti) a také pomocí ohřevu a rozvodu teplé vody (vytápění radiátory). Právě rozvod vody pomocí soustavy radiátorů pak umožňuje regulovaný výhřev i vzdálenějších místností po celém domě.

Výměník těchto kamen dosahuje jmenovitého výkonu 33 kW. V součtu s výkonem kamen vám pomůže vytopit prostor o objemu 400 m3.

Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě (radiátorům).

Pravidelná i povinná kontrola kamen s výměníkem

S používáním teplovodního výměníku se pojí také povinná revize, kdy dle Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. musí projít revizí všechny tepelné zdroje, které jsou napojené na otopnou soustavu ústředního topení a mají příkon nad 10 kW (pro výpočet příkonu stačí vydělit jmenovitý výkon tepelného zdroje jeho účinností).

Palivové dřevo

Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20% - délka polen 38 cm. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan...

Připojení krbových kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 130 mm)

Kouřovody

Kompletní nabídka kouřovodů

Příslušenství, které se hodí

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

Balení a způsob doručení

Produkt vám doručíme paletovou přepravou a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Přepravce doručí produkt k prvním uzamykatelným dveřím. Samotná kamna budou nejčastěji zabalena v ochranném dřevěném rámu a umístěna na půlpaletě. V jiném případě jsou kamna připevněna páskou k půlpaletě, omotána strečovou fólií a uvnitř i vně vyplněna kartonem. Pokud máte ke kamnům objednány i jiné produkty, budou vám doručovány v samostatném balíku (bez dalších nákladů). 

Co o kamnech PRITY říkají zákazníci

,,Jsme maximálně spokojeni. Vřele doporučujeme." (MT)

,,Můžeme je umístit do malého prostoru. Dostatečně místnost vyhřeje. Musí byt ale zásoba vyschlého dřeva." (AT)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Typ kamen: Sporák s výměníkem
Produktová řada: NS
Barva: bílá, bordó
Šířka: 57 cm
Výška: 125 cm
Hloubka: 51 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 50 - 59 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 120 - 129 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 36 kW
? Celkový výkon (skupina): nad 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 3 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 33 kW
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): více než 400 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Emisní třída: Ecodesign
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,89
Maximální délka polena: 38 cm
Trouba: Ne
Max. tlak: 1,5 bar
Napojení na výměník (průměr): 1"
Objem výměníku: 70 litrů
Přikládací otvor (Š x V): 23 x 20 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 43 x 39 x 52 cm
Tah komína: 30 Pa
Hmotnost: 177 kg
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu: