Krbová kamna s výměníkem PRITY W17

Kód: HO259
Akce
Výrobce: Prity
ZdarmaZdarma 15 490 Kč –16 %
prity w17
15 490 Kč –16 % 12 940 Kč / ks 10 694 Kč bez DPH
Skladem

Krbová kamna s výkonem 6 KW. Výkonná krbová kamna PRITY s teplovodním výměníkem. Kamna s výkonem 25 kW. A se schopností vytopit prostor o objemu až 350 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parametry:  
Hmotnost: 130 kg
Jmenovitý výkon: 25 kw (17 + 8 kw)
Rozměry kamen: 470 mm x 648 mm x 1160 mm
Průměr kouřovodu: 130 mm
Vytápěcí schopnost: 100 - 170 m3
Vývod kouřovodu: Horní
Materiál: Ocel (Obklad je z plechu)
Účinnost: 75%
Přívod externího vzduchu: Ne
Teplovodní výměník: Ano
Terciální vzduch Ne 
Palivo: Dřevo a dřevěné brikety
Barva plechu: Černá

 

Výkonná krbová kamna s teplovodním výměníkem. Výměník je situován do 3 svislých stran kolem topeniště a vodorovně v příčce před odtahem spalin na výstupu z kamen. Součástí je litinový rošt. Na horní desce je umístěn čistící otvor. Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat. Materiál: 3+4+5 mm plech, samovypalovací černá barva

Kamna jsou vybavena kouřovou klapkou jmenovitý- provozní – výkon tohoto výrobku je 25 kW. Je schopen vytopit prostor o objemu 280 - 350 m3. Vytápěcí schopnost je závislá na energetické náročnosti nemovitosti. Na nemovitost s vyššími tepelnými nároky (samostatně stojící dům, chladnější oblast, slabší zdivo, starší okna) počítejme s potřebou 3kW na 50 m3, v opačném případě stačí 1 kW na 20 m3.

 

V tabulce a na videích výše naleznete základní parametry a získáte představu, jak kamna vypadají naživo. Pokud jste ovšem nenašli vše potřebné a rádi byste se na něco zeptali, neváhejte nám zavolat na 601 170 990 nebo nám zašlete e-mail na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Výběr kamen - kde začít? 

Přemýšlíte o nákupu kamen, ale nevíte jaký zvolit postup, při jejich výběru? Sepsali jsme pro vás na našem blogu pár základních bodů, které vám pomohou při vašem rozhodování. Mezi konkrétní vlastnosti, na které je důležité zaměřit pozornost patří: velikost vytápěného prostoru, způsob topení krbových kamen, stavební připravenost nebo například výbava kamen. Více podrobnějších informací naleznete v našem článku.

 krbova-kamna-masterflamme-medie-I-hneda-sametova-interier

Co vše budete potřebovat ke kamnům?

K připojení kamen je potřeba pořídit důležité příslušenství jako jsou rovný kouřovod a koleno, nebo případně jejich kombinaci. Volte takové kouřovody a kolena, aby přívod do komínu byl co nejefektivnější. Samozřejmě se nesmí opomenout ani estetická stránka. Na zakrytí nerovností přímo u vstupu do komína vám poslouží růžice.

Důležité je dbát také na samotný rozměr kouřoviny. Všechny kouřovody a další komponenty by měly odpovídat výstupu kouřovodu z kamen. Pokud vstup do komína bude menších nebo větších rozměrů než u kamen, postačí zakoupit tzv. přechodku. Na vstup přímo do komínu použijte přechod do komína, který zaručí, že kouř nebude unikat, a to díky těsnícímu provazu. Dále zabrání také prasklinám u vstupu do komínu, které vznikají roztahovaní materiálu za vysokých teplot.

Jako doplněk si můžete pořídit například plech pod kamna, který ochrání podlahu před případným poškozením či samotným požárem. Pro zkrášlení okolí kamen a krbu výborně poslouží koš na dřevo či krbovém nářadí.  Ty jsou nejen designovým prvkem, ale také praktickým pomocníkem. Další výbavu naleznete v sekci příslušenství. Vy už si pak jen vychutnávejte příjemné teplo a krásné prostředí vaší domácnosti.

Banner_kamna

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamna s výměníkem
Hmotnost: 139 kg
Barva: černá, béžová
Šířka: 65 cm
Výška: 116 cm
Hloubka: 55 cm
Průměr kouřovodu: 130 mm
Účinnost: 75%
Výkon: 6 kW
Vývod kouřovodu: horní
Palivo: Dřevěné brikety, dřevo
Velikost topeniště: 510 x 445 x 270 mm
Napojení na výměník(průměr): 1"
Objem výměníku: 15 l
Přikládací otvor (Š x V): 31,5 x 20,5 cm
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Velikost topeniště (Š x H x V): 51 x 44,5 x 27 cm
Výkon výměníku: 17 kW
Vytápěcí schopnost (orientační): 260 - 400 m3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny.

Kamna Prity v našem sortimentu:

Další produkty v naší nabídce:

  • Sporáky na tuhá paliva - velmi oblíbené modely Prity 1P34 a další
  • Kotle - modely na tuhá paliva i pelety určené k připojení na teplovodní soustavu
  • Krbové vložky - teplovodní i teplovzdušné krbové vložky