Kamna s výměníkem RUBIN B červená

Kód: HO7037
Akce Tip
Značka: Victoria
ZdarmaZdarma 20 499 Kč –8 %
Krbová kamna s výměníkem Victoria Rubin B červená
20 499 Kč –8 % 18 850 Kč / ks 15 579 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Výkonná krbová kamna Victoria Rubin B s teplovodním výměníkem o výkonu 14 kW. Tato kamna vám díky větším skleněným dvířkům a luxusnímu provedení poskytnou nádherný pohled na plápolající oheň uvnitř prostorného ohniště. Kamna svým výkonem skvěle poslouží k vytopení menších a středně velkých prostor, a to o objemu až 270 m3.

doprava-na-kamna

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna VICTORIA RUBIN B jsou spolehlivou volbou krbových kamen, která najdou své uplatnění v prostředí nové i stávající zástavbě, chalupě, chatě i v dalších typech obydlí. Jednoduchý styl, nenáročná obsluha a údržba, vysoké výkony a nízké emise, dlouhodobě prověřená kvalita.

Kamna jsou z kvalitního ocelového plechu. Jsou lakována speciálním lakem, který odolává vysokým teplotám. Kličky a regulátory jsou vyrobeny z mosazi nebo jsou poniklované. Tím se snižuje opotřebování povrchu na minimum.

Kamna se vyrábí v barvě červené, lze dodat i v barvě slonová kost. Nebo obě barevné varianty ve verzi bez teplovodního výměníku.

Kamna vás uchvátí svým luxusním provedením a většími skleněnými dvířky, odolávající teplotám do 850 C°!, které zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Pod prosklenou částí kamen najdete prostor určený pro skladování dřeva, či dřevěných briket.

Spalovací komora kamen je lemována ohnivzdornými tělesy, které hromadí teplo a zvyšují teplotu hoření.

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník, který slouží k možnosti připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Výměník těchto kamen dosahuje maximálního výkonu do topné soustavy 14 kW. V součtu s výkonem kamen 7 kW vám pomůže vytopit prostor o objemu až 270 m3.

Primární vzduchovou klapkou umístěnou na dvířkách popelníku, ovládáte přívod vzduchu do kamen. Sekundární vzduchová klapka, která je umístěna nad dvířky spalovací komory, poté zajišťuje vyšší teplotu spalování, jeho účinnost a zabraňuje fumigaci skla.

Doporučené palivo je polenové dříví, nejlépe do 20% vlhkosti. Při vyšší vlhkosti dochází ke kondenzaci, znečištění kouřovodu, špinění skla, účinnost kamen se snižuje a spotřeba paliva tím vzrůstá. 

Nenašli jste v popisku nebo parametrech vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 601 170 990 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

PŘIPOJENÍ KRBOVÝCH KAMEN KE KOMÍNU

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

RYCHLÝ VÝBĚR KOUŘOVODŮ PRO TATO KAMNA (Ø 150 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ SE HODÍ

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 142 kg
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Produktová řada: Rubin
Barva: červená
Šířka: 69 cm
Rozměr: Šířka: 60 - 69 cm
Výška: 85 cm
Rozměr: Výška: 80 - 89 cm
Hloubka: 46 cm
Rozměr: Hloubka: 40 - 49 cm
? Maximální výkon do prostoru: 7 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 5,5 kW
Výměník: Ano
? Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 14
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 7,5 kW
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výměník)
? Vytápěcí schopnost (orientační): 220 - 270 m3
Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
Účinnost: 0,8
Objem výměníku: 17,8 l
Průměrná spotřeba dřeva: 4 kg/h

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Victoria-05 Ltd. je společnost založená v roce 2004 specializující se na produkci kamen i kotlů na tuhá paliva, včetně výrobků s možností připojení na topnou soustavu. Kamna a kotle značky Victoria se osvědčila svou kvalitou u zákazníků po celé Evropě, převážně pak v Německu, Francie nebo Velké Británii.

Výrobky Victoria v naší nabídce: