Zahradní skleník GARDENTEC CLASSIC Profi 4 x 3 m 5x tyč na rajčata + 1x sada těsnění ZDARMA

Kód: GU4294589
+Dárek Nejprodávanější
Značka: Gutta
21 518 Kč 17 783 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)
Možnosti doručení

Zahradní skleník z polykarbonátu Gutta Gardentec Classic je obloukový zahradní skleník, který díky zesílené pozinkované konstrukci, o síle plechu 1 mm, zaručuje vysokou odolnost. Skleník vyniká svou kvalitou zpracování, konstrukcí bez nutnosti základů a 6 mm polykarbonátem.

doprava-na-skleniky

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 let

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Obloukový skleník Gardentec Classic z polykarbonátu je vyroben ze žárově zinkovaného plechu o síle 1 mm a šířkou profilu (před vylisováním) 78 mm. Díky těmto parametrům vyniká skleník svou odolností a robustností. Odolnost proti zátěži (sníh atp.) je až 130 kg/m2 - vhodný i do vyšších oblastí (500 m n. m.).

Zasklení skleníku je tvořeno čirým dutinkovým (komůrkovým) polykarbonátem o tloušťce 6 mm s UV ochranou, který má zvýšené tepelně izolační vlastnosti, oproti běžně prodávaným skleníkům. Polykarbonát splňuje veškeré podmínky zdravotní nezávadnosti. 

Řešíte, zda 4 mm nebo 6 mm polykarbonát? 

U 6 mm polykarbonátu samozřejmě skleník disponuje větší celkovou odolností proti vlivům počasí. Zároveň dochází ke zvýšení tepelně-izolačních vlastností, a to zhruba o 20-30 %. Samozřejmostí je ovšem vyšší cena skleníku s 6 mm polykarbonátem, konkrétně cca o 20 %. Pokud ovšem nebydlíte na hřebenech hor, či nepěstujete ve skleníku velmi náročné rostliny, je 4 mm varianta zasklení často dostačující.

vyhody-Gutta-Classic

Parametry: Gardentec Classic
Šířka 3 m
Výška 2,18 m
Délka 4 m
Zasklení Polykarbonát Guttagliss DUAL BOX 6 mm
Hmotnost 92 kg
UV ochrana ANO (jednostranná)
Materiál konstrukce Profilovaná žárově-zinkovaná ocel
Tloušťka profilu 1 mm (o 30% silnější než u běžných obloukových skleníků)
Šířka profilu (před vylisováním) 78 mm
Dveře čelní 1 ks
Šířka x výška dveří 96 x 188 cm
Větrací okno čelní 2 ks (z každé strany 1 ks)
Větrací okno střešní K dokoupení ZDE
Polička K dokoupení ZDE
Sada těsnění ANO
Výztuhy skleníku ANO - boční; každé 2 metry
Základový rám ANO - výška 10 cm
Kotevní sada do betonu K dokoupení ZDE
Záruka 10 let polykarbonát, 3 roky na konstrukci

Další varianty skleníku Gardentec Classic ZDE.

Montáž

Ukotvení skleníku je možné dvěma způsoby - zakopání do země či ukotvení na betonový základ. Konstrukce skleníku je ve spodní částí opatřena 10 cm vysokým bezúdržbovým základovým profilem. V případě ukotvování do země jsou přesahující profily zasypány do výkopu v zemi až po zmíněný základový profil. V případě ukotvování na betonový základ či ztracené bednění je nutné přesahující profily uříznout přímo u základového profilu a následně základový profil pomocí tzv. úhelníkových profilů (nejsou součástí balení) připevnit k podkladu.

Skleník využívá originálního spojovacího systému a profilů. Na samotnou stavbu skleníku doporučujeme pro dvě osoby vyhrazení alespoň 2 celých dnů. Stavba není nikterak technicky náročná, avšak vzhledem k robustnosti konstrukce, přesnosti řezání polykarbonátu a především pak množství šroubů vyžaduje relativně více času. Návod k sestavení je možné si stáhnout zde: Montážní návod Gardentec Classic. Zároveň jsme pro snadnější montáž skleníku připravili fotogalerii detailů montáže ke stažení ZDE (velikost souboru cca 500 MB).

Necítíte se na montáž skleníku? Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou, naše montážní týmy jsou vám k službám.

Balení

Každá zásilka se skládá z krabice s materiálem, balení profilů se základnou, balení profilů s oblouky (na všech těchto baleních je popsáno na kolik m2 je skleník obsažen) a příslušný počet polykarbonátových desek o rozměru 6 × 2,1 m. Jeden kus je vždy použit pro nařezání čelních dílů, další desky se neřežou - jsou určeny k zakrytí oblouků.

Obsah balení pro jednotlivé délky skleníků jsou uvedeny v tabulce níže.

Rozměry skleníku Počet desek Označení balení  Hmotnost
2 x 3 m 2 ks 6 m2 62 kg
4 x 3 m 3 ks 12 m2 92 kg
6 x 3 m 4 ks 18 m2 122 kg
8 x 3 m 5 ks 24 m2 152 kg

 

banner_skleniky

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Obloukové skleníky
Záruka: 3 roky konstrukce + 10 let polykarbonát
Produktová řada: Gardentec Classic
Barva: stříbrná
Délka: 4 m
? Délka skleníku (zařazení do kategorie): Střední (251 - 500 cm)
Šířka: 3 m
? Šířka skleníku (zařazení do kategorie): 300 cm
Výška: 2,2 m
? Výška skleníku (zařazení do kategorie): 2,2 m
Materiál prosklení: komůrkový polykarbonát
Materiál konstrukce: ocel - pozinkované profily
Rozteč oblouků: 0,67 m
Síla hliníku/ocelového profilu: 1,0 mm
Dveře: jednokřídlé na pantech
Výška dveří: 1,88 m
Šířka dveří: 0,96 m
Zastavěná plocha: 12 m2
Prosklení: Polykarbonát 6 mm
Tvar provedení: Oblouková konstrukce
Tloušťka prosklení: 6 mm
Prodloužená záruka: 10 let na PC, 3 let na konstrukci
Zatížení střechy max.: 130 kg/m2
Čelní okno: 2 ks
Čelní okno - rozměry: 96x96 cm
Střešní okno: Lze doobjednat
Způsoby ukotvení: Zakopáním do země, Na pevný základ
Jéža vypichuje: Robustnost, Zesílený polykarbonát
5
14x
4
3x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MC Avatar autora | 13.4.2022
Skleník je bytelný, ale montovali jsme ho 3 odpoledne kostru (počítám i přidělání k základně) a dva celé dny čela + šestý den plášť. Polykarbonát 6 mm opravdu nejde řezat odlamovacím nožíkem jako na videu. Museli jsme vše přišroubovat, obkreslit, sundat a vystříhat nůžkami na plech, pak znovu přidělat. Montáž byla za trest, výsledek vypadá dobře.
2
Avatar autora | 11.4.2022
No,abych byl upřímný,nechtěl bych skleník stavět znovu.Zarazilo mě,třeba to,že jsme si objednali skleník na podezdívku,včetně kotvících prvků do základu - až sem v pořádku. Při montáži jsem si přečetl,že musím odříznout část profilů určených pro kotvení do země,ale tím automaticky ztrácím záruku na ocelový skelet skleníku - což mi připadá přinejmenším podivné.Proč se tedy nedodává skleník pro kotvení na podezdívku a alternativně pro kotvení do země - jde přitom jen o dodání kratších profilů.Velice obtížné je přesné vyřezání polykarbonátových desek pro přední a zadní čelo.Potom velice nejasné,jaké mají být rozměry polykarbonátu do dveří a okna.Klika je také nedomyšlená,je cvaklá jen na polykarbonátu,což si myslím,nebude mít dlouhou životnost.A vrcholem je těsnění,které na odlamovacím nožem zaříznuté desky-nadlický výkon.To kdo vymyslel,tak to je na Nobelovu cenu - dal bych mu to těsnění montovat alespoň týden!!! Na obrázcích to vypadá vše krásně,ale příště bych si velice rozmyslel zakoupení tohoto skleníku.
5
PN Avatar autora | 2.12.2021
Zatím nelze hodnotit, bude postaven až na jaře.
5
KV Avatar autora | 25.8.2021
zatím spokojenost, máme ho 14dní. stavěli jsme ho ve dvou, na položení vrchních desek musela přijed dcera, ale i tak dali dohromady. Katastrofální bylo pouze umístění gum po stranách!! po dvou hodinách marného připevnění je manžel vyhodil a dodatečně celý skleník objel silikonem, což je i lepší. Dole zalepil a škvoráci nemají šanci. Ještě dokupovali pár šroubků.Řezání desek moc nešlo, i když jsme měli nový vylamovák, byla to dřina. Ale je na místě, už klíčí ředkvičky...
3
Avatar autora | 1.5.2021
Skleník jsme objednali a do týdne byl na místě. Manipulace s dlouhými pláty není úplně šťastná. Kdyby byly na slupovací folii vytištěny linky, kde řezat, ušetřilo by to hodně času i práce při zakreslování míst, kde povede řez. Velice by pomohlo, kdyby byl 3 plát rozřezán alespoň na menší díly, pracovalo by se s tím lépe. Návod není úplně přesný, např. úplně chybí zaznačení fáze, kdy dát těsnění. To jsme zjistili až po přidělání celkové vrchní krytiny. Ale vzhledem k recenzím jsme přistoupili k zasilikonování spojů místo instalace dodaného těsnění. Stavěli jsme to v 6ti lidech 2 dny. A nebylo to úplně jednoduché. Návod by mohl být podrobnější a přehlednější. Řešení dovírání oken nic moc. Akušroubovák naprostá nezbytnost, jinak by u toho montážníci nechali duši a také mít alespoň jednoho 2 metrového člověka, protože do vrchní částí se člověk běžné výšky dostává s obtížemi. Chybí podložky pod šroubky, tím by se zabránilo případnému povolování. Zatěžkávací zkouška bude dnes v noci, má být větrná bouře :D. Případně doplníme info ráno :D
5
KM Avatar autora | 23.4.2021
Bohužel skoro vůbec, nedostatečný polykarbonát, na poslední okna jsme to kouskovaly zbytkama, strašná montáž.
5
JD Avatar autora | 11.12.2020
Dobrá práce. Rychlá doprava. Spokojenost
5
Avatar autora | 20.11.2020
Celková konstrukce pevná, opláštění jednoduché a dobré. Gumové těsnění na profil polykarbonátu se špatně nasazuje, nedrží na hraně, proto jsme jej nepoužili. Větrací okna - velký problém. Nejsou pevná, velká mezera, nevhodné uchycení panty, konstrukčně špatně vyřešeno, chybí detail v návodu.
5
Avatar autora | 8.11.2020
se skleníkem 4 x 3 m jsme velmi spokojeni.Zatím jsme postavili konstrukci a po zasypání základů vypadá stabilně.Opláštění plánuji po zimě,pak zašlu konečné hodnocení.Malou připomínku bych snad měl k návodu,kde jsme našli pár nesrovnalostí.Ale i tak celková spokojenost!
5
AO Avatar autora | 13.6.2020
Skleník - materiál, konstrukce spokojenost,....ale zavírání a větrání bída,....při zavření od výrobce je tam mezera, netěsní, i v mírném větru klepe, vrže,...při otevření na větrání naprosto nefunkční,....dodělali jsme vlastní očka a háčky na zajištění,...o dost lepší, ale taky žádný ideál,....jinak konstrukce pevná, polykarbonát spokojenost,..... nechali jsme si to smontovat, chlapci montážníci super, pohoda, rychlost,..šikovní,....doporučujeme,...p.Urban a Libra,..díky !!!
5
V Avatar autora | 12.6.2020
Jsme spokojeni,montáž se dá úplně v pohodě zvládnout,máme šikovné kamarády tak to s manželem ve 3 lidech zmakli za 12h času:) už nam rostou okurky ,saláty,kedlubny a máme z toho radost :) děkujeme.
5
DV Avatar autora | 1.10.2019
Doprava proběhla v pořádku i předání. Montáž polikarbonatu trošku problematická ale jinak dobrý. Už se těším na nadcházející sezónu jaká bude úroda.
5
V Avatar autora | 27.8.2019
Robustní skleník, prostorný, nakup a dodání proběhlo v pohodě . Obtížnější montáž, ale da se to zvládnout. Nebojím se doporučit
5
AK Avatar autora | 31.7.2019
Skleník je ok, vše roste skvěle, jen zavírání okna není moc dobře řešeno. Lepší by bylo dát panty na vrchní stranu, pak by se nestalo, že se okno úplně nedovírá. Nejvíc tím trpí okurky, které právě kvůli rozdílným teplotám rostou špatně. Zvlášť když je přes den 36 stupňů a v noci 6 nad nulou.
5
R Avatar autora | 20.3.2018
Obával jsem se z recenzí montáže tohoto skleníku, ale opak se stal pravdou. Když jsem nevěděl, jak sestavit dveře tak mi po telefonu pan Kutlák poradil si stáhnout soubor s detailními obrázky montáže. Poté nebyl problém skleník postavit. Děkuji :)
4
Avatar autora | 6.3.2018
Výhoda tohoto produktu je velká tepelná izolace proti sklu,odolnost proti nárazu a není třeba základ.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Ať už jde o zahradní skleníky Gardentechliníkové pergoly, kompostéry, vchodové stříšky, přístřešky na auto, střešní krytiny, nebo vybavení pro zatravňování je Gutta předním německým výrobcem. Při výrobě a zdroji surovin se zaměřuje na co nejlepší využití dostupných zdrojů. Společnost udělala významný krok směrem k ekologicky efektivní výrobě, k obnově cenných materiálů méně zřejmým a dokonce neviditelným způsobem.

gutta_1