Zahradní skleník GARDENTEC CLASSIC Profi 4 x 3 m + Sada těsnění + set spirálových tyčí na rajčata (5 ks)

Kód: GU4294589
Nejprodávanější
Značka: Gutta
ZdarmaZdarma
skleník GARDENTEC CLASSIC 6mm
17 820 Kč / ks 14 727 Kč bez DPH
Skladem (> 3 ks)

Zahradní skleník z polykarbonátu Gutta Gardentec Classic je obloukový zahradní skleník, který díky zesílené pozinkované konstrukci, o síle plechu 1 mm, zaručuje vysokou odolnost. Skleník vyniká svou kvalitou zpracování, konstrukcí bez nutnosti základů a 6 mm polykarbonátem.

doprava-na-skleniky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obloukový skleník Gardentec Classic z polykarbonátu je vyroben ze žárově zinkovaného plechu o síle 1 mm a šířkou profilu (před vylisováním) 78 mm. Díky těmto parametrům vyniká skleník svou odolností a robustností. Odolnost proti zátěži (sníh atp.) je až 130 kg/m2 - vhodný i do vyšších oblastí (500 m n. m.).

Zasklení skleníku je tvořeno čirým dutinkovým (komůrkovým) polykarbonátem o tloušťce 6 mm s UV ochranou, který má zvýšené tepelně izolační vlastnosti, oproti běžně prodávaným skleníkům. Polykarbonát splňuje veškeré podmínky zdravotní nezávadnosti. 

Řešíte, zda 4 mm nebo 6 mm polykarbonát? 

U 6 mm polykarbonátu samozřejmě skleník disponuje větší celkovou odolností proti vlivům počasí. Zároveň dochází ke zvýšení tepelně-izolačních vlastností, a to zhruba o 20-30 %. Samozřejmostí je ovšem vyšší cena skleníku s 6 mm polykarbonátem, konkrétně cca o 20 %. Pokud ovšem nebydlíte na hřebenech hor, či nepěstujete ve skleníku velmi náročné rostliny, je 4 mm varianta zasklení často dostačující.

vyhody-Gutta-Classic

Parametry: Gardentec Classic
Šířka 3 m
Výška 2,18 m
Délka 4 m
Zasklení Polykarbonát Guttagliss DUAL BOX 6 mm
Hmotnost 92 kg
UV ochrana ANO (jednostranná)
Materiál konstrukce Profilovaná žárově-zinkovaná ocel
Tloušťka profilu 1 mm (o 30% silnější než u běžných obloukových skleníků)
Šířka profilu (před vylisováním) 78 mm
Dveře čelní 1 ks
Šířka x výška dveří 96 x 188 cm
Větrací okno čelní 2 ks (z každé strany 1 ks)
Větrací okno střešní K dokoupení ZDE
Polička K dokoupení ZDE
Sada těsnění ANO
Výztuhy skleníku ANO - boční; každé 2 metry
Základový rám ANO - výška 10 cm
Kotevní sada do betonu K dokoupení ZDE
Záruka 10 let polykarbonát, 3 roky na konstrukci

Další varianty skleníku Gardentec Classic ZDE.

Montáž

Ukotvení skleníku je možné dvěma způsoby - zakopání do země či ukotvení na betonový základ. Konstrukce skleníku je ve spodní částí opatřena 10 cm vysokým bezúdržbovým základovým profilem. V případě ukotvování do země jsou přesahující profily zasypány do výkopu v zemi až po zmíněný základový profil. V případě ukotvování na betonový základ či ztracené bednění je nutné přesahující profily uříznout přímo u základového profilu a následně základový profil pomocí tzv. úhelníkových profilů (nejsou součástí balení) připevnit k podkladu.

Skleník využívá originálního spojovacího systému a profilů. Na samotnou stavbu skleníku doporučujeme pro dvě osoby vyhrazení alespoň 2 celých dnů. Stavba není nikterak technicky náročná, avšak vzhledem k robustnosti konstrukce, přesnosti řezání polykarbonátu a především pak množství šroubů vyžaduje relativně více času. Návod k sestavení je možné si stáhnout zde: Montážní návod Gardentec Classic. Zároveň jsme pro snadnější montáž skleníku připravili fotogalerii detailů montáže ke stažení ZDE (velikost souboru cca 500 MB).

Necítíte se na montáž skleníku? Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou, naše montážní týmy jsou vám k službám.

Balení

Každá zásilka se skládá z krabice s materiálem, balení profilů se základnou, balení profilů s oblouky (na všech těchto baleních je popsáno na kolik m2 je skleník obsažen) a příslušný počet polykarbonátových desek o rozměru 6 × 2,1 m. Jeden kus je vždy použit pro nařezání čelních dílů, další desky se neřežou - jsou určeny k zakrytí oblouků.

Obsah balení pro jednotlivé délky skleníků jsou uvedeny v tabulce níže.

Rozměry skleníku Počet desek Označení balení  Hmotnost
2 x 3 m 2 ks 6 m2 62 kg
4 x 3 m 3 ks 12 m2 92 kg
6 x 3 m 4 ks 18 m2 122 kg
8 x 3 m 5 ks 24 m2 152 kg

 

banner_skleniky

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Obloukové skleníky
Záruka: 3 roky konstrukce + 10 let polykarbonát
Hmotnost: 92 kg
Produktová řada: Gardentec Classic
Barva: stříbrná
Délka: 4 m
? Délka skleníku (zařazení do kategorie): Střední (251 - 500 cm)
Šířka: 3 m
? Šířka skleníku (zařazení do kategorie): 300 cm
Materiál prosklení: komůrkový polykarbonát
Materiál konstrukce: ocel - pozinkované profily
Rozteč oblouků: 0,67 m
Síla hliníku/ocelového profilu: 1,0 mm
Dveře: jednokřídlé na pantech
Výška dveří: 1,88 m
Šířka dveří: 0,96 m
Zastavěná plocha: 12 m2
Prosklení: Polykarbonát 6 mm
Tvar provedení: Oblouková konstrukce
Tloušťka prosklení: 6 mm
Prodloužená záruka: 10 let na PC, 3 let na konstrukci
Zatížení střechy max.: 130 kg/m2
Čelní okno: 2 ks
Čelní okno - rozměry: 96x96 cm
Střešní okno: Lze doobjednat
Způsoby ukotvení: Zakopáním do země, Na pevný základ
Jéža vypichuje: Robustnost, Zesílený polykarbonát

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
11x
4
2x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
3
Avatar autora | 1.5.2021
Skleník jsme objednali a do týdne byl na místě. Manipulace s dlouhými pláty není úplně šťastná. Kdyby byly na slupovací folii vytištěny linky, kde řezat, ušetřilo by to hodně času i práce při zakreslování míst, kde povede řez. Velice by pomohlo, kdyby byl 3 plát rozřezán alespoň na menší díly, pracovalo by se s tím lépe. Návod není úplně přesný, např. úplně chybí zaznačení fáze, kdy dát těsnění. To jsme zjistili až po přidělání celkové vrchní krytiny. Ale vzhledem k recenzím jsme přistoupili k zasilikonování spojů místo instalace dodaného těsnění. Stavěli jsme to v 6ti lidech 2 dny. A nebylo to úplně jednoduché. Návod by mohl být podrobnější a přehlednější. Řešení dovírání oken nic moc. Akušroubovák naprostá nezbytnost, jinak by u toho montážníci nechali duši a také mít alespoň jednoho 2 metrového člověka, protože do vrchní částí se člověk běžné výšky dostává s obtížemi. Chybí podložky pod šroubky, tím by se zabránilo případnému povolování. Zatěžkávací zkouška bude dnes v noci, má být větrná bouře :D. Případně doplníme info ráno :D
5
KM Avatar autora | 23.4.2021
Bohužel skoro vůbec, nedostatečný polykarbonát, na poslední okna jsme to kouskovaly zbytkama, strašná montáž.
5
JD Avatar autora | 11.12.2020
Dobrá práce. Rychlá doprava. Spokojenost
5
Avatar autora | 20.11.2020
Celková konstrukce pevná, opláštění jednoduché a dobré. Gumové těsnění na profil polykarbonátu se špatně nasazuje, nedrží na hraně, proto jsme jej nepoužili. Větrací okna - velký problém. Nejsou pevná, velká mezera, nevhodné uchycení panty, konstrukčně špatně vyřešeno, chybí detail v návodu.
5
Avatar autora | 8.11.2020
se skleníkem 4 x 3 m jsme velmi spokojeni.Zatím jsme postavili konstrukci a po zasypání základů vypadá stabilně.Opláštění plánuji po zimě,pak zašlu konečné hodnocení.Malou připomínku bych snad měl k návodu,kde jsme našli pár nesrovnalostí.Ale i tak celková spokojenost!
5
AO Avatar autora | 13.6.2020
Skleník - materiál, konstrukce spokojenost,....ale zavírání a větrání bída,....při zavření od výrobce je tam mezera, netěsní, i v mírném větru klepe, vrže,...při otevření na větrání naprosto nefunkční,....dodělali jsme vlastní očka a háčky na zajištění,...o dost lepší, ale taky žádný ideál,....jinak konstrukce pevná, polykarbonát spokojenost,..... nechali jsme si to smontovat, chlapci montážníci super, pohoda, rychlost,..šikovní,....doporučujeme,...p.Urban a Libra,..díky !!!
5
V Avatar autora | 12.6.2020
Jsme spokojeni,montáž se dá úplně v pohodě zvládnout,máme šikovné kamarády tak to s manželem ve 3 lidech zmakli za 12h času:) už nam rostou okurky ,saláty,kedlubny a máme z toho radost :) děkujeme.
5
DV Avatar autora | 1.10.2019
Doprava proběhla v pořádku i předání. Montáž polikarbonatu trošku problematická ale jinak dobrý. Už se těším na nadcházející sezónu jaká bude úroda.
5
V Avatar autora | 27.8.2019
Robustní skleník, prostorný, nakup a dodání proběhlo v pohodě . Obtížnější montáž, ale da se to zvládnout. Nebojím se doporučit
5
AK Avatar autora | 31.7.2019
Skleník je ok, vše roste skvěle, jen zavírání okna není moc dobře řešeno. Lepší by bylo dát panty na vrchní stranu, pak by se nestalo, že se okno úplně nedovírá. Nejvíc tím trpí okurky, které právě kvůli rozdílným teplotám rostou špatně. Zvlášť když je přes den 36 stupňů a v noci 6 nad nulou.
5
R Avatar autora | 20.3.2018
Obával jsem se z recenzí montáže tohoto skleníku, ale opak se stal pravdou. Když jsem nevěděl, jak sestavit dveře tak mi po telefonu pan Kutlák poradil si stáhnout soubor s detailními obrázky montáže. Poté nebyl problém skleník postavit. Děkuji :)
4
Avatar autora | 6.3.2018
Výhoda tohoto produktu je velká tepelná izolace proti sklu,odolnost proti nárazu a není třeba základ.

gutta_1

GUTTA je tradiční německý dodavatel střešních a izolačních materiálů. Dodává široký sortiment výrobků pro dům a zahradu - Zahradní skleníky GardentecHliníkové pergoly, kompostéry, vchodové stříšky, přístřešky na auto, střešní krytiny, nebo vybavení pro zatravňování.