Zahradní skleník GARDENTEC CLASSIC 4 x 3 m 5x tyč na rajčata + 1x sada těsnění ZDARMA

Kód: GU4294585
+Dárek Nejprodávanější
Značka: Gutta
18 139 Kč 14 991 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)
Možnosti doručení

Zahradní skleník z polykarbonátu Gutta Gardentec Classic je obloukový zahradní skleník, který díky zesílené pozinkované konstrukci, o síle plechu 1 mm, zaručuje vysokou odolnost. Skleník vyniká svou kvalitou zpracování a konstrukcí bez nutnosti základů.

doprava-na-skleniky

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 let

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Obloukový skleník Gardentec Classic z polykarbonátu je vyroben ze žárově zinkovaného plechu o síle 1 mm a šířkou profilu (před vylisováním) 78 mm. Díky těmto parametrům vyniká skleník svou odolností a robustností. Odolnost proti zátěži (sníh atp.) je 130 kg/m2 - vhodný i do vyšších oblastí (500 m n. m.).

Zasklení skleníku je tvořeno čirým dutinkovým (komůrkovým) polykarbonátem o tloušťce 4 mm s UV ochranou, který má zvýšené tepelně izolační vlastnosti, oproti běžně prodávaným skleníkům. Polykarbonát splňuje veškeré podmínky zdravotní nezávadnosti. 

Řešíte, zda 4 mm nebo 6 mm polykarbonát? 

U 6 mm polykarbonátu samozřejmě skleník disponuje větší celkovou odolností proti vlivům počasí. Zároveň dochází ke zvýšení tepelně-izolačních vlastností, a to zhruba o 20-30 %. Samozřejmostí je ovšem vyšší cena skleníku s 6 mm polykarbonátem, konkrétně cca o 20 %. Pokud ovšem nebydlíte na hřebenech hor, či nepěstujete ve skleníku velmi náročné rostliny, je 4 mm varianta zasklení často dostačující.

vyhody-Gutta-Classic

Parametry: Gardentec Classic
Šířka 3 m
Výška 2,18 m
Délka 4 m
Zasklení Polykarbonát Guttagliss DUAL BOX 4 mm
Hmotnost 92 kg
UV ochrana ANO (jednostranná)
Materiál konstrukce Profilovaná žárově-zinkovaná ocel
Tloušťka profilu 1 mm (o 30% silnější než u běžných obloukových skleníků)
Šířka profilu (před vylisováním) 78 mm
Dveře čelní 1 ks
Šířka x výška dveří 96 x 188 cm
Větrací okno čelní 2 ks (z každé strany 1 ks)
Větrací okno střešní K dokoupení ZDE
Polička K dokoupení ZDE
Sada těsnění ANO
Výztuhy skleníku ANO - boční; každé 2 metry
Základový rám ANO - výška 10 cm
Kotevní sada do betonu K dokoupení ZDE
Záruka 10 let polykarbonát, 3 roky na konstrukci

Další varianty skleníku Gardentec Classic ZDE.

Montáž

Ukotvení skleníku je možné dvěma způsoby - zakopání do země či ukotvení na betonový základ. Konstrukce skleníku je ve spodní částí opatřena 10 cm vysokým bezúdržbovým základovým profilem. V případě ukotvování do země jsou přesahující profily zasypány do výkopu v zemi až po zmíněný základový profil. V případě ukotvování na betonový základ či ztracené bednění je nutné přesahující profily uříznout přímo u základového profilu a následně základový profil pomocí tzv. úhelníkových profilů (nejsou součástí balení) připevnit k podkladu.

Skleník využívá originálního spojovacího systému a profilů. Na samotnou stavbu skleníku doporučujeme pro dvě osoby vyhrazení alespoň 2 celých dnů. Stavba není nikterak technicky náročná, avšak vzhledem k robustnosti konstrukce, přesnosti řezání polykarbonátu a především pak množství šroubů vyžaduje relativně více času. Návod k sestavení je možné si stáhnout zde: Montážní návod Gardentec Classic. Zároveň jsme pro snadnější montáž skleníku připravili fotogalerii detailů montáže ke stažení ZDE (velikost souboru cca 500 MB).

Necítíte se na montáž skleníku? Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou, naše montážní týmy jsou vám k službám.

Balení

Každá zásilka se skládá z krabice s materiálem, balení profilů se základnou, balení profilů s oblouky (na všech těchto baleních je popsáno na kolik m2 je skleník obsažen) a příslušný počet polykarbonátových desek o rozměru 6 × 2,1 m. Jeden kus je vždy použit pro nařezání čelních dílů, další desky se neřežou - jsou určeny k zakrytí oblouků.

Obsah balení pro jednotlivé délky skleníků jsou uvedeny v tabulce níže.

Rozměry skleníku Počet desek Označení balení  Hmotnost
2 x 3 m 2 ks 6 m2 62 kg
4 x 3 m 3 ks 12 m2 92 kg
6 x 3 m 4 ks 18 m2 122 kg
8 x 3 m 5 ks 24 m2 152 kg

 

banner_skleniky

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Obloukové skleníky
Záruka: 3 roky konstrukce + 10 let polykarbonát
Produktová řada: Gardentec Classic
Barva: stříbrná
Délka: 4 m
? Délka skleníku (zařazení do kategorie): Střední (251 - 500 cm)
Šířka: 3 m
? Šířka skleníku (zařazení do kategorie): 300 cm
Výška: 2,2 m
? Výška skleníku (zařazení do kategorie): 2,2 m
Materiál prosklení: komůrkový polykarbonát
Materiál konstrukce: ocel - pozinkované profily
Rozteč oblouků: 0,67 m
Síla hliníku/ocelového profilu: 1,0 mm
Dveře: jednokřídlé na pantech
Výška dveří: 1,88 m
Šířka dveří: 0,96 m
Zastavěná plocha: 12 m2
Prosklení: Polykarbonát 4 mm
Tvar provedení: Oblouková konstrukce
Tloušťka prosklení: 4 mm
Prodloužená záruka: 10 let na PC, 3 let na konstrukci
Zatížení střechy max.: 130 kg/m2
Čelní okno: 2 ks
Čelní okno - rozměry: 96x96 cm
Střešní okno: Lze doobjednat
Způsoby ukotvení: Zakopáním do země, Na pevný základ
Jéža vypichuje: Robustnost
5
10x
4
1x
3
0x
2
1x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
1
FM Avatar autora | 28.5.2022
Nic moc . Planek je neuplny. Na internetu je stránek ohodně víc. Některé profily vúbec nesedí,některé jsou krátké a některé dlouhé. Rám dveří přišroubovaný nahoře je kratší a nesouhlasí dirky na základovém rámu. lyší se o 2cm. Makrolon se nedá nikde skladovat, měl by být smotaný. V seznamu dílú je i součástí těsnění a vy ho nakonec pošlete jako dárek. Nechápu!!
2
RB Avatar autora | 21.4.2022
Za ty peníze až taková spokojenost není, plánek je poměrně k ničemu, fotografie důležitých věcí chybí, zbytečných obrázků je plný. Návod na youtube je na tom podobně jako plánek. Stavěli jsme víceméně intuitivně, ale zdařilo se. Doufejme, že pařník alespoň odolá povětrnostním vlivům, první zatěžkávací vichřici má zdárně za sebou. Možná je to i tím, že jsme si k rámu několik děr a šroubů přidělali. Jinak celkem fušeřina, těsnění na jinou šířku polykarbonátu, kliky se moc nepovedly.
5
Avatar autora | 19.6.2021
Se sklenikem jsem velice spokojená i když jsme ho stavěli podstatně delší dobu. Nejsme profici ????Také kladné hodnotím podrobný návod na sestavení, hodně nám pomohl.Jako mínus dávám chybějící rohacky a chyběla asi jedna třetina matek a pár šroubů, ale i s tím jsme si poradili.
5
AC Avatar autora | 13.6.2021
Vlastní skleník je pohoda, ale sestavit ho je horor! Dva zruční chlapi a dva pomocníci jsme to dávali dohromady týden (cca 8 hod. denně)! Zajištění oken a dveří páskami je holý nesmysl (nestabilní při větru). Museli jsme vymeslet zajištění pomocí okeních háčků. Návod určitě sestavovali lidé, kteří již skleník stavěli několikrát. Takže pro "prvostavitele" je občas nejasný a zavádějící!
5
BP Avatar autora | 9.5.2021
Skleník už je smontován, je prostorný, pevný , jsem spokojená.
5
ZD Avatar autora | 14.4.2021
Moc pěkný a pevný skleník. Stavba skleníku bez problému dle přiloženého návodu-
5
JV Avatar autora | 5.10.2020
vše proběhlo podle našich představ. Takže spokojenost.
5
MN Avatar autora | 25.5.2020
Jsem velmi spokojen
4
I Avatar autora | 6.9.2019
Krásný skleník, uvidime, jak se osvědčí, zda neuleti :-) Trochu jsme bojovali, než jsme ho sestavili, ale povedlo se.Podrobny návod pomohl Nedostatek: v balení jsme dostali málo matek a šroubu
5
J Avatar autora | 6.9.2019
Skleník je velmi pěkný, prostorný,bez problémů překonal i silný vítr. Přiobjednala jsem 1 střešní okno s automatikou, myslím, že 2 by byla vhodnější nebo bude třeba částečně přistínit. Téměř tropické teploty v uplynulých dnech způsobovaly vadnutí vzrostlých paprik i sazenic salátů. Výběr byl motivován zejména pevnou konstrukcí, odolností vůči větru a váze sněhu, kvalitním materiálem, prostorností i vzhledem a cenou. Po 3 týdnech užívání se mi výběr velmi osvědčil. Zatím jsem velmi spokojená
5
Avatar autora | 6.9.2019
Praktický skleník

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Ať už jde o zahradní skleníky Gardentechliníkové pergoly, kompostéry, vchodové stříšky, přístřešky na auto, střešní krytiny, nebo vybavení pro zatravňování je Gutta předním německým výrobcem. Při výrobě a zdroji surovin se zaměřuje na co nejlepší využití dostupných zdrojů. Společnost udělala významný krok směrem k ekologicky efektivní výrobě, k obnově cenných materiálů méně zřejmým a dokonce neviditelným způsobem.

gutta_1