Krbová kamna s troubou ZVEZDA MF

Kód: HO297
Doprava zdarma
Značka: Zvezda
10 997 Kč 9 088 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)
Možnosti doručení

Krbová kamna s pečící troubou ZVEZDA MF v černé barvě s výkonem 8 kW a proskleným topeništěm. Vývod kouřovodu - horní s průměrem 130 mm. Jsou schopna vytopit prostor až o objemu 160 m3. S prostorem pro uskladnění dřeva.

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Krbová kamna s troubou ZVEZDA MF v černé barvě, jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají kvalitní provedení za příznivé ceny. Kamna spojují tradiční tvar a moderní design, který zapadne do každého interiéru.  

Specifikace

Materiál na výrobu kamen je kvalitní, za studena válcovaný, ocelový plech o síle 2 mm. Kamna jsou lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Spalovací komora je vyložena šamotovými cihlami, které jsou snadno vyměnitelné. Uvnitř najdete litinový rošt. Prosklená dvířka topeniště zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Průměr kouřovodu je 130 mm. Vývod kouřovodu je horní a na výstupu z kamen je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Dvířka topeniště jsou opatřena tepelně odolným keramickým sklem, které umožňuje dokonalý výhled na plameny. Ve spodní části najdete prostor pro uskladnění dřeva.

Pečící trouba

Pečení a ohřev zároveň – tento problém je vyřešen elegantním a praktickým způsobem, a to pomocí pečícího prostoru integrovaného v kamnech. Díky tomu je možné péct nezávisle na elektřině nebo plynu. V pečicím prostoru můžete péct pizzu, maso, sladké pečivo nebo chléb a rohlíky

Nedílnou součástí kamen je návod, který naleznete v souvisejících souborech.

Palivové dřevo

Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20% - délka polen 35 cm. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan...

Váháte, zda jsou tato kamna pro vás ta pravá? S rozhodnutím vám pomohou informace v tomto popisku a uvedené parametry kamen.

Jak vybrat správná kamna?

Přemýšlíte o nákupu kamen? Před výběrem je dobré se rozmyslet, kam chcete kamna umístit a jaké prostory s nimi plánujete vytápět. Prvním důležitým parametrem je proto celkový výkon, od něhož se odvíjí vytápěcí schopnost kamen. Obecně platí, že na 1 kW výkonu připadá 16 – 20 m3 vytápěného prostoru. U lépe izolovaných domů je pak tento poměr ještě vyšší.

Vybirate-kamna

Více o výběru krbových kamen

TIP: Chcete se dozvědět, jak velký prostor vytopí tato kamna? Podívejte se na údaj Vytápěcí schopnost nebo vypočítejte na základě údajů o výkonu kamen u tohoto popisku. Co jednotlivé parametry značí, se dozvíte v nápovědě (zelený otazník u parametru).

Připojení krbových kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 130 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

Příslušenství, které se hodí

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

Balení a způsob doručení

Produkt vám doručíme paletovou přepravou a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Přepravce doručí produkt k prvním uzamykatelným dveřím. Samotná kamna budou nejčastěji zabalena v ochranném dřevěném rámu a umístěna na půlpaletě. V jiném případě jsou kamna připevněna páskou k půlpaletě, omotána strečovou fólií a uvnitř i vně vyplněna kartonem. Pokud máte ke kamnům objednány i jiné produkty, budou vám doručovány v samostatném balíku (bez dalších nákladů).

Nenašli jste vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Krbová kamna, Kamna s troubou
Produktová řada: MF
Barva: černá
Šířka: 48 cm
Výška: 104 cm
Hloubka: 42 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 40 - 49 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 100 - 109 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 8 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 160 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Trouba: Ano
Hmotnost: 85 kg
Plášť kamen: ocelový plech
Velikost přikládacího otvoru: š 35 x v 16,5 x hl 36 cm
5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 30.1.2024
Kupovali jsme na chatu a pro nás je dostačující. Oceňujeme, že za tu cenu je i trouba.
4
L Avatar autora | 12.11.2022
Přeci jen je to třída B Dvířka bez dolehajícího těsnění,klapa na kouřovodu béčková,nereguluje plynule ,nevytěsněná.Zavírací páčky horší typ bez izolace.Momentálně bych bral za tu cenu raději třeba kamna Taurus keramik.Tam je větší kvalita ve třídě A .
5
MM Avatar autora | 24.10.2022
Byl by dobrý malý rošt do trouby
5
RA Avatar autora | 22.10.2022
Bohužel docela sklamaní z pracovním kamen ,nesedí vůbec dvířka,popelník uvnitř a další vnitřní části žádný nástřik jen rez.Nejde regulovat komín buď otevřeny a nebo zavřený ,pak kamna kouří.Ale dobře topí a trouba je taky fajn .

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

VS - Metal Company Co. je bulharskou společností a je jedním z největších výrobců kamen a krbů v jihovýchodní Evropě. Společnost je založena na principech vysoké kvality, šířky nabídky a přijatelných cen. Již od počátku je značka Zvezda spojena s vysokou kvalitou produktů a služeb. Hlavní devizou kamen a sporáků Zvezda v naší nabídce je jejich vysoký výkon za v našem prostředí velmi nízké ceny.

Kamna Zvezda v našem sortimentu: 

Krbová kamna  

  • Kamna s výměníkem - kamna určená k připojení na topnou soustavy. Výkonný výměník až 16 kW.
  • Kamna s troubou - modely s vestavěnou troubou k přípravě pokrmů
  • Sporáky na tuhá paliva - modelová řada Classic v různých nejen barevných kombinacích