Krbová kamna s troubou PRITY FM D

Kód: HO997
ZDARMAZDARMA
Krbová kamna s troubou PRITY FM D
14 099 Kč 11 652 Kč bez DPH
Skladem (8 ks)
Možnosti doručení

Moderní krbová kamna PRITY s výkonem 12 kW s pečící troubou, proskleným topeništěm a praktickým prostorem pro skladování dřeva. Vývod kouřovodu - horní. Jsou schopna vytopit prostor o objemu cca 150 m3.

doprava-na-kamna 

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Klasická krbová kamna PRITY FM D s pečící troubou jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají vysoký výkon, kvalitní provedení a příznivé ceny. Kamna spojují tradiční obdélníkový tvar a decentní design, který zapadne do každého interiéru. 

Specifikace

Materiál na výrobu kamen je kvalitní ocelový plech o síle 2 mm, vrchní část kamen tvoří ocelový plech o síle 3-4 mm. Jsou lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Pečící trouba má prosklená dvířka vybavená teploměrem. Přední dvířka jsou opatřena tepelně odolným keramickým sklem, které umožňuje dokonalý výhled na plameny. Těsnění dvířek po obvodu je ze skelných vláken. Ve spodní části kamen najdete praktický prostor pro skladování dřeva.

Průměr kouřovodu je 150 cm. Vývod kouřovodu je horní a na výstupu ze sporáku je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Vnitřek topeniště je vyložen šamotem o síle 30 mm a vybaven litinovým roštem. Primární vzduchovou klapkou umístěnou pod dvířky, ovládáte přívod vzduchu do kamen, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze ho regulovat. 

Vytápěcí schopnost

U kamen a krbů výrobci udávají vytápěcí schopnost. Tento údaj je potřeba chápat jako orientační, protože vytápěcí schopnost je závislá na energetické náročnosti nemovitosti. Na nemovitost s vyššími tepelnými nároky (samostatně stojící dům, chladnější oblast, slabší zdivo, starší okna) počítejme s potřebou 3 kW na 50 m³, v opačném případě stačí 1 kW na 20 m³.

Nedílnou součástí kamen je návod a technická dokumentace k produktu, které naleznete v souvisejících souborech.

Nenašli jste v popisku nebo parametrech vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Připojení krbových kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 150 mm)

Vybirate-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

Příslušenství, které se hodí

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna
Záruka: 2 roky
Typ kamen: Krbová kamna, Kamna s troubou
Produktová řada: FG
Šířka: 49 cm
Výška: 93 cm
Hloubka: 46 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 40 - 49 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 12 kW
? Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 12 kW
Výměník: Ne
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 78%
Maximální délka polena: 36 cm
Rozměry trouby (Š x H x V): 33 x 37 x 19 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 49 x 43 x 31 cm
Hmotnost: 101 kg
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu: