Kachlová kamna JONSBO slonová kost + Krycí víčko horního vývodu kouřovodu

Kód: HS0434716000000
ZdarmaZdarma
min 0434716000000 v 1 jonsbo cerna kachle slonova kost
32 250 Kč / ks 26 653 Kč bez DPH
Skladem (> 3 ks)

Kamna Haas+Sohn JONSBO s výkonem až 8 kW v černé barvě s kachlovým obkladem v barvě slonové kosti.

haas-reflexni-easy-control40617625_321927088556316_5970596254789402624_n40610020_1394126334023932_981501165025886208_nhaas-uzaviratelny-privod

doprava-zdarma-kamna

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna Haas+Sohn JONSBO s korpusem v černé barvě doplněná kachlovým obkladem v barvě slonové kosti na bocích i víku, najdou své uplatnění v moderních novostavbách i stávající zástavbě. Kamna spojují moderní design s kachlovou klasikou, který zapadne do každého interiéru. 

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita

Kamna JONSBO se vyrábí v provedení černá s obkladem z kachlí v barvě slonové kosti nebo v barevném provedení černá s obkladem z kachlí v šedé barvě. Kamna jsou vyrobena z kvalitního 2-5 mm ocelového plechu, lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Díky kachlovému obkladu bude teplo z kamen sálat ještě dlouho po vyhasnutí ohně. 

Uchvátí vás svým luxusním provedením, kdy téměř celá přední část kamen je tvořena speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 ºC a které zaručuje nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Extra velkými dvířky můžete přikládat až půlmetrová polena. 

Efektivní spalování

Tato kamna jsou vysoce efektivní také díky možnosti terciárního spalování, kdy dochází k procesu zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by běžně odcházely se zplodinami komínem. Díky této funkci tak dochází ke zvýšení účinnosti spalování a tím i nižší spotřebě dřeva.

Komfortní ovládání vzduchu

Pro docílení efektivního spalování a tím pádem i ušetření nákladů na topení jsou tato kamna opatřena funkcí Easy control, která se stará o komfortní ovládání ze všech tří přívodů vzduchu. Díky regulačnímu kotoučku pod dvířky kamen tak budete schopni jednoduše korigovat přívod vzduchu v různých fázích topení tak, aby docházelo k co nejefektivnějšímu spalování.

Stavíte nový nízkoenergetický dům? Rekonstruujete a zvyšujete podíl izolace pro váš byt?

V tom případě jsou pro vás tato kamna s externím přívodem vzduchu ideální volbou! Díky možnosti přívodu vzduchu z venkovních prostor nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.

Teplo z kamen se vám nebude vytrácet ani ve chvíli, kdy zrovna netopíte – kamna jsou vybavena uzavíratelným přívodem centrálního vzduchu, který po uzavření zajistí, že nedochází ke ztrátě ohřátého vzduchu z místnosti právě skrze kamna.

Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 PŘIPOJENÍ KRBOVÝCH KAMEN KE KOMÍNU

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

RYCHLÝ VÝBĚR KOUŘOVODŮ PRO TATO KAMNA (Ø 150 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ SE HODÍ

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kachlová krbová kamna
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 149 kg
Typ kamen: Krbová kamna, Kachlová kamna
Produktová řada: Jonsbo
Barva: slonová kost
Šířka: 70 cm
? Kategorie pro filtrování: Šířka: 70 - 79 cm
Výška: 84 cm
? Kategorie pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
Hloubka: 45 cm
? Kategorie pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Maximální výkon do prostoru: 8,2 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 4,1 - 8,2 kW
Výměník: Ne
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW, 7 - 12 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 147 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
? Externí přívod vzduchu: Ano
Palivo: dřevěné brikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
Účinnost: 0,8
? Terciární spalování: Ano
Externí přívod vzduchu (průměr hrdla): 100 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn se vyznačují vysokou účinností přes 80%, poskytují tak vytápění při malé spotřebě paliva. Takto vysoké hodnoty je docíleno především způsobem terciárního spalování, který se stává běžnou součástí u všech nových modelů. Vedle toho všechna kamna splňují evropskou normu EN 13 240 nebo EN 13 229. Většina kamen pak splňuje dokonce i nejpřísnější evropskou emisní normu dle BVG §15A.

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: