Balkonová zástěna LEGI 3 x 1 m, hnědá

Kód: ZJSG03609RD01
1 150 Kč 950 Kč bez DPH
Odeslání do 24 hodin (17 ks)
Možnosti doručení

Oboustranná ratanová zástěna z tkaných pásků umělého ratanu LEGI ozdobí a ochrání váš balkón, zábradlí nebo plot a zajistí soukromí po celý rok. Zástěna má oboustrannou UV ochranu a odolá tak vlivu slunce, větru i působení vody. Výška zástěny je 1 m a délka 3 m. Zástěnu vám dodáme v roli.

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Vytvořte si pomocí oboustranných balkonových zástěn jedinečné soukromí a nenechte se rušit při vašich chvílích odpočinku. 

Parametry

  • barva: hnědá
  • výška: 1 m
  • délka: 3 m
  • gramáž: 1300 g/m2
  • materiál: umělý ratan (100% recyklovatelný polyethylen)

Střihání/řezání zástěny

Ještě před nákupem zástěny je vhodné rozměřit balkon či plot, abyste nekoupili zbytečně více materiálu (případně jej u nás můžete vrátit - a to klidně až za 100 let).

Ve většině případů budete muset rohož nějakým způsobem zkracovat či upravovat. K tomu vám poslouží obyčejné kancelářské nůžky či odlamovací nůž. U řezání doporučuje použít vodováhu či prkno, aby byl řez zcela rovný. Nůžky využijete jak pro rovný střih, tak pro vystříhávání oblouků či jiných tvarů. I přesto, že je rohož složena (svařena) z horizontálních a vertikálních tkaných pásků umělého ratanu šířky 19 mm, po střihu či řezu se zástěna nikterak netřepí ani nedochází k jejímu postupnému rozplétání.

Na přesný postup, jak zástěnu nainstalovat se můžete podívat ve videu.

Instalace zástěny

Nyní přichází na řadu instalace zástěny na zábradlí, plot či balkón. Instalaci provádějte ideálně za teplejšího počasí, materiál se stává poddajnějším a méně se krabatí. Upevnění se liší dle možností, které vám podklad nabízí, nicméně nejčastějším způsobem instalace je připevnění rohože pomocí stahovacích pásek.

Na návětrné straně umisťujte pásky hustěji - cca 15–20 cm od sebe, na závětrné straně postačí rozestup 30–50 cm mezi jednotlivými páskami. Protože je zástěna složena z několika tkaných pásků, které mezi sebou mají malé mezery, lze stahovací pásek provléci kdekoliv po celé ploše zástěny a není nutné ji proděravět. Pokud je podklad zástěny ze dřeva či OSB deska, je možné pro uchycení využít čalounickou sešívačku či vruty a hřebíky. Detailní návod najdete na tomto odkazu.

Jéžovo tip: Při nákupu stahovacích pásek se pokuste co nejvíce sladit barvu zástěny a pásek pro dokonalý design. Stahovací pásky lze koupit jak v tradiční černé barvě, tak také. Stejně jako u zástěny, i u pásek předem promyslete, jakou minimální délku pásky budete potřebovat (např. dle obvodu sloupku či zábradlí).

 

 

Nenáročná údržba

Balkónová zástěna LEGI je nenáročná na použití i na údržbu. Pro očištění zástěny od běžného prachu vám postačí omytí vlažnou vodou s příměsí mycího prostředku, například jaru. Protože je povrch zástěny velmi realistický, může dojít k usazení pylu či jiných nečistot také mezi jednotlivými pásky ratanu. Zde vám při čištění nejlépe poslouží obyčejná houbička na nádobí či kartáč. Pokud máte zástěnu umístěnou na zahradě, k čištění můžete použít pro oplach hadici či zahradní sprchu.

Umělý ratan

Zástěna je vyrobena z tvarově i barevně stabilního 100% recyklovatelného polyethylenu (jinak nazývaný jako syntetický ratan, polyratan nebo technoratan) pomocí technologie sváření jednotlivých vláken, což zajistí, že se materiál při tvarování netřepí. Materiál je odolný vůči UV záření, mrazu, plísním, znečištění i vodě. Je pevný v tahu a lze ho jakkoliv ohýbat a stříhat do požadovaného tvaru. Umělý ratan je oboustranný, snadno omyvatelný materiál, vhodný pro venkovní i vnitřní použití. Na rozdíl od přírodního ratanu není na umělém ratanu poznat zub času, který se nejčastěji projevuje u přírodního ratanu loupáním a třepením.

Umělý ratan je samozřejmě zdravotně nezávadný, proto není nutné se obávat dopadu škodlivých látek na vaše zdraví. Materiál je navíc plně recyklovatelný a nezanechává tak dopady na životním prostředí. Díky všem těmto vlastnostem vyniká velmi dlouhou životností až 20 let.

Materiál umožňuje vybrat si ze široké škály barevných odstínů rohože, který stylově doplní váš dům či zahradu. Barevné kombinace rohoží naleznete na obrázku níže.

vzornik-balkonove-zasteny-legi-popisek

Co o zástěnách na balkón LEGI říkají zákazníci

Zástěny mám na balkoně, instalace nebyla složitá a vypadá to hezky. Jsem naprosto spokojená. (Hana O.)

Výrobek splnil svou funkci. Je to plast, který reaguje na teplo a roztahuje se. Takže je lépe natahovat při slunci, jinak se krabatí. Celková spokojenost. (Jaroslav V.)

Zástěna krásně cloní, nikdo už mi na balkon nevidí. Esteticky taky moc pěkné. Vypadá to, že oproti rákosí, co jsem měla předtím, to pár let zůstane i v neměnném stav. (Romana)

Doplňkové parametry

Kategorie: Zástěny na balkon
Záruka: 3 roky
Barva: hnědá
Délka: 3 m
Výška: 1 m
Materiál: polyethylen
Rozměr: 1 x 3 m
Gramáž: 1300 g/m2
Rozměry balení: 20 x 20 x 102 cm
5
2x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
2
BB Avatar autora | 7.5.2021
Pokud by byla zástěna UV stabilní, vypadala by skvěle. Ale není, takže jakmile na ni začne svítit slunce, je celá zvlněná a vyboulená. Navíc nesmíte stříhat podél toho pletení, protože to není rovné - my jsme předpokládali, že to jde rovně, odměříme jen na jedné straně a jedeme nožem podél - a zničili jsme ji. Za tu cenu nedoporučuji.
5
R Avatar autora | 22.4.2021
Zástěna pěkná, jednoduchá montáž. Zboží jsem dostala rychle.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

LEGI® je privátní značkou ZAHRADY JEŽEK, která nabízí v Evropě vyráběné a zákazníky prověřené produkty pro vaši zahradu a domácnost.

V našem sortimentu naleznete: