Plastový obrubník pro neviditelné ohraničení 45 mm

Kód: ZJ1245
Nejprodávanější
Značka: LEGI
33 Kč 27 Kč bez DPH
Odeslání do 24 hodin (4 ks)
Možnosti doručení

Plastový neviditelný obrubník LEGI o výšce 4,5 cm a délce 100 cm je ideální volbou, pokud potřebujete ohraničit trávník, zakončit zatravňovací tvárnice a okraje zámkové dlažby nebo oddělit dvě zahradní plochy. Obrubník je vyrobený z recyklovaného plastu.

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Plastový obrubník pro neviditelné ohraničení LEGI je ideálním prvkem pro oddělení dvou zahradních ploch, například chodníků, záhonů s mulčovací kůrou nebo štěrkem a trávníku. 

Parametry

  • Výška: 4,5 cm
  • Délka: 100 cm
  • Tloušťka plastu: ~4 mm
  • Hmotnost: 0,3 kg
  • Počet ks v balení: 1 ks 
  • Barva: černá
  • Materiál: recyklovaný plast (polyethylen)
  • Uvedené rozměry mohou vykazovat výrobní odchylku +- 1-2 mm

Plastové obrubníky LEGI jsou k dostání také v následujících výškách:

Kotvení

Plastový obrubník je nutné při pokládání postupně ukotvovat. Na výběr je ze dvou možností - plastové a kovové hřeby. Plastové kotvicí hřeby využijete především při kotvení do běžného podloží - například do zkypřené zeminy. Ocelové kotvicí hřeby naopak využijete na místech, kde se setkáte s hutnějším podložím - například jílovité půdy.

Při usazování rovného dílu plastového obrubníku vám postačí na 1 metr 3 kotvicí hřeby. Pokud ovšem obrubník ohýbáte a tvarujete, je vhodné díl ukotvit 6 kotvícími hřeby. Na jednom dílu obrubníku LEGI délky 1 metr je vždy 6 otvorů pro hřeby. Do těchto otvorů pasují oba typy uvedených hřebů. K zatlučení hřebů postačí obyčejné kladivo či palice.obrubnik+hreby-popis

Tvarování

Plastové obrubníky je vzhledem k rázu zahradních ploch, záhonů či chodníků nutné tvarovat. Před samotným ohýbáním je nutné obrubník nastřihnout, k tomu vám postačí klasické štípačky či kombinačky, a následně můžete začít s tvarováním. Jeden metrový díl obrubníku lze dokonce ohnout kolem dokola, přičemž vznikne kruh o průměru cca 32 cm. Tento tvar využijete například při ohraničování stromů.

Pro zvýšení poddajnosti materiálu doporučujeme obrubníky ponechat chvíli na přímém slunci, ponořit je do teplé vody či je nahřát horkovzdušnou pistolí. Ve většině případů ovšem není tento postup nahřátí v důsledku vysoké flexibility zapotřebí.

Napojování

Pokud se ptáte, jakým způsobem lze jednotlivé metrové díly obrubníku spojit, máme pro vás dobrou zprávu. Všechny obrubníky LEGI jsou z každé strany vybaveny zámkovým systémem, který zajistí spolehlivé a pevné spojení. Spojení probíhá jednoduchým zasunutím, ke kterému není potřeba velké síly a zvládne ho tak každý a každá z vás. Spojovací systém využijete i ve chvíli, kdy budete chtít obrubník spojit do kruhu.

banner-video-obrubniky-igel

Na přesný postup, jak obrubník ukotvit či tvarovat se můžete podívat ve videu, a v reportáži pořadu Polopatě na ČT1 uvidíte celý proces montáže včetně výhod samotných obrubníků.

Související produkty

Kromě samotných obrubníků a kotvicích hřebů využijete při pokládání plastových obrubníků také zahradní textilie. K nejčastějším typům patří geotextilie a netkané mulčovací textilie. Textilie slouží nejčastěji jako separační vrstva, která zároveň zabraňuje prorůstání plevelu. Textilie nepodléhají plísni ani hnilobě. Zahradní textilie se instalují pod obrubník a jejich uchycení je zajištěno samotnými kotvicími hřeby skrze obrubník. Zahradní textilie odděluje spodní vrstvu, která je tvořena zeminou, a horní vrstvu, kterou tvoří nejčastěji mulčovací kůra, okrasné kamínky, dlažba atp.

Obrubník má podél celé délky vytvořený žlábek pro umístění zahradní hadice či kabeláže, která se vám díky tomu nekroutí a vy víte, kudy přesně ji v zemi na své zahradě vedete.

Co o neviditelných obrubnících LEGI říkají zákazníci

Plastové obrubníky používám už cca 10 let a zatím jsem velice spokojená. Doposud jsem nezaznamenala žádné poškození obrubníků, ani se na nich nijak nepodepisuje zub času. Sekáme motorovou sekačkou a k poškození okrajů obrubníků nedochází. Dají se výborně tvarovat. Za mě 100% spokojenost. (Jiřina W.)

Výborně se s obrubníky pracuje. Bez prostříhání jsou opravdu pevné a stabilní, s prostřihem se dají dobře tvarovat. Velká spokojenost. Využila jsem je k olemování dětského koutku na zahradě, který je vysypán oblázky. Určitě ještě někde použijeme. (Lucie H.)

neviditelne-obrubniky_1

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní plastové obrubníky
Záruka: 24 měsíců
Barva: černá
Délka: 1 m
Šířka: 4 mm
Výška: 4,5 cm
Materiál: Recyklovaný plast
Typ obrubníku: Neviditelný obrubník
Kategorie: Nev. obrubník
Tloušťka: 4 mm
Celková délka: 1 m
Počet dílů: 1 ks
Hmotnost: 0,27 kg
Kotvící hřeby v balení: ne
Možnost tvarování: ano
5
27x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 10.5.2024
Velmi spokojená, kvalitní a praktické
5
A Avatar autora | 19.1.2024
Obrubník je dobrý pomocník, skvělá cena, dobře se s ním pracuje. Určitě doporučuji a ještě přikoupíme.
5
Avatar autora | 30.9.2023
Perfekt
5
PH Avatar autora | 17.8.2023
OK
5
MF Avatar autora | 13.8.2023
Vše ok
5
AP Avatar autora | 7.7.2021
Ano, byla jsem velice spokojená, ale ještě více jsem byla spokojena s vašim přístupem ke mě, jako k zákazníkovi. Přeji hodně úspěchů v práci. S pozdravem Andrea Pružinová
5
HS Avatar autora | 3.7.2021
Super pomocník, konečně mi tráva neprorůstá mezi kytky.
5
OB Avatar autora | 20.6.2021
Vše dle popisu. Díky
5
E Avatar autora | 3.6.2021
naprosto spokojeni, stačilo nechat chvíli na slunci a šlo krásně ohýbat, samozřejmě po nastřižení dle návodu na videu
5
AP Avatar autora | 2.9.2020
Skvělý produkt, už jsem s ním dělal,proto znovu. E shop bez chyby, maximální spokojenost
5
VZ Avatar autora | 17.8.2020
Spokojenost, vše OK.
4
MP Avatar autora | 4.7.2020
Tak si představuji nákup na dálku ????.
5
VC Avatar autora | 30.5.2020
Jsme spokojeni obrubníky máme už 4 roky,teď jsme rozšířili dobré zboží i cena
5
MK Avatar autora | 27.5.2020
naprostá spokojenost
5
TK Avatar autora | 9.5.2020
Překvapivě dobrá manipulace a perfektně sedí, je to sice "pár předělaných petlahví" ale je to skvělý produkt...velké překvapení!!!
5
RH Avatar autora | 8.5.2020
Kvalitní produkt, dobře se s ním pracuje.
5
PS Avatar autora | 13.4.2020
S nákupem spokojenost myslím, že účel splní .
5
DK Avatar autora | 13.4.2020
Spokojen se vším...
5
ZS Avatar autora | 9.4.2020
S nákupem jsme byli spokojeni ,obrubníky již lemují záhon s tújemi a vypadá to velmi dobře.Rádi vás doporučíme dalším zákazníkům práce je rychlá a manžel si je velmi pochvaloval.Díky
5
L Avatar autora | 1.10.2019
Z plastových obrubníků mám v zahradě všechny lemy kolem trávníků a moc doporučuji. Práce s obrubníkem je snadná a rychlá. Z tohoto obchodu nakupuji již podruhé.
5
B Avatar autora | 10.10.2018
Já jsem si vybral plastový obrubník kvůli sekání trávy. Zkušenost nemám, takže na hodnocení je brzy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

LEGI® je privátní značkou ZAHRADY JEŽEK, která nabízí v Evropě vyráběné a zákazníky prověřené produkty pro vaši zahradu a domácnost.

V našem sortimentu naleznete: