Skrytý obrubník 12,5 cm x 8 m

Kód: MA961010
Akce Prodejna Plzeň
Značka: Amispol
526 Kč / ks 435 Kč bez DPH
Expedice do 24 hodin (> 3 ks)

Skrytý obrubník perfektně poslouží k oddělení záhonů či jiných míst na zahradě od vašeho trávníku. Jeho instalace je velice jednoduchá a jeho využití je omezené pouze vaší fantazií. Toto balení obsahuje 8 metrů skrytého obrubníku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lámete si hlavu nad tím, jak ideálně odlišit záhony od trávníku, aby se vám tyto plochy nepřekrývaly a ještě jste ušetřily čas při jejich následné úpravě?
Máte už dost neustálého odstraňování plevele a vysekávání trávy na přechodu mezi záhonem a trávníkem ?
Chtěli byste jednou pro vždy tento problém vyřešit? 

Máme pro vás jednoduché, elegantní a praktické řešení — skrytý plastový obrubník od společnosti AMISPOL.

Hlavní výhody tohoto obrubníku jsou:

 • jednoduchá tvarovatelnost a instalace — bez problému lze tvarovat od oblouků až po pravé úhly a to vše za pomoci pilky na železo a paličky
 • následná bezproblémová údržba trávníku — na rozdíl od betonových či cihlových palisád se již při úpravě okrajů trávníku nemusíte bát o svou sekačku — při správném usazení lze obrubník jednoduše přejet a nic se mu nestane a na okrajích trávníku již nezůstane zbytková vysoká tráva
 • vysoká kvalita použitého materiálu — obrubník je odolný -20 stupňovým mrazům, stejně jako 30 stupňovému horku; výrobce udává životnost tohoto obrubníku až 30 let
 • propojitelnost jednotlivých částí — dva kusy skrytého obrubníku stačí přes sebe dostatečně přeložit a probít hřebíkem; v případě potřeby lze dvě balení obrubníků na sebe navázat pomocí zámků, které jsou součástí konce každého balení obrubníku
 • stálé usazení obrubníku a odolnost vůči nepříznivým vlivům — díky specificky uzpůsobené konstrukci nedochází k vyjíždění obrubníku nad povrch či jeho prohlubování ani při velkých mrazech či mohutných deštích

neviditelne-obrubniky_1

Jak skrytý obrubník instalovat?

 1. Po rozbalení obrubníku z obalu jej rozviňte a nechte několik minut nahřát na sluníčku. Obrubník se narovná a následně se s ním lépe pracuje.
 2. Naměřte si potřebnou délku a z celku následně takový kus obrubníku odřízněte pomocí pilky na želeno či odstřihněte za použití zahradních nůžek.
 3. Následují dva možné způsoby ukotvení obrubníku do země
  A) V místě, kam chcete obrubník instalovat vyhlubte pomocí rýče zhruba 10 cm hlubokou rýhu. Následně do ní obrubník zasaďte a pomocí paličky zatlučte do země tak, aby nad úroveň terénu vyčníval pouze 1 cm obrubníku.
  B) Ve druhém případě vytvořte v místě instalace hlubší a širší brázdu, tak aby jste měli rovnou hranu na straně trávníku. Taktéž přiložte obrubník tak, aby vyčníval pouze 1 cm na úroveň terénu a následně obrubník probijte hřebíkem do rovné plochy trávníku.
 4. Na stranu záhonu či jiné plochy, kterou oddělujete od trávníku položte geotextýlii a následně ji zasypejte zeminou a navrch přidejte např. mulčovací kůru či kamínky.

Na následujících videích se můžete nechat inspirovat k dalšímu využití skrytého obrubníku či jeho názornému způsobu instalace.


 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní plastové obrubníky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 4 kg
Barva: černá
Délka: 8 m
Výška: 125 mm
Typ obrubníku: Obrubník v roli

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: