CROPAID - ochrana proti mrazu

blog-cropaid

Co vlastně Cropaid je? Rozpustný tekutý přípravek, který díky svým unikátním vlastnostem chrání rostliny proti chladu a mrazu, zvyšuje úrodu, kvalitu sklizně a zlepšuje čerpání živin. Obsahuje více než 60 prvků a protimrznoucí kryoprotektant, rusticyanin, kyselinu oxaloctovou, kyselinu pyrohroznovou a organickou hmotu. Je vhodný pro všechny druhy pokojových i venkovních rostlin. 

Jak Cropaid funguje?

Cropaid Antifrost je biologická a ekologická pomoc pro rostliny, která obsahu živé bakterie a minerální živiny. Použijte nejlépe 2-3 dny před příchodem mrazu. Lze jej použít jako listové postřiky nebo kořenovou zálivku. 

Jak aplikovat postřik?

Cropaid se aplikuje jemným postřikem na celou listovou plochu. Ideální jsou 3 postřiky do jednoho týdne, aby se zaručilo pokrytí celé rostliny. Pro nejlepší účinek použijte k ředění vodu, která nebude obsahovat chlór. Pokud ji nemáte k dispozici, nechte vodu několik hodin odstát. Voda by měla mít ideální hodnotu pH 5-6,5 (slabě kyselou). Přípravek je koncentrát mísitelný s vodou v poměru 1:200 l (0,5% roztok). Před aplikací přípravek dostatečně rozmíchejte.

Při jeho aplikaci by měly být příznivé povětrnostní podmínky a nemělo by alespoň 6 hodin pršet. Neaplikujte postřik na rostliny, které jsou již vystaveny mrazu. Nejvhodnější teplota pro aplikaci je alespoň 12°C ve fóliovníku či skleníku a nad 9°C venku. Účinek postřiku trvá zhruba 15 dní.

Používejte pouze tam, kde je to zjevně nutné. Nepřekračujte doporučenou dávku. Při použití podle pokynů Cropaid ANTIFROST nehrozí žádné zdravotní riziko, ale je vhodné si po aplikaci umýt ruce. Skladujte v originálním obalu, těsně uzavřeném, na suchém místě mimo dosah dětí, domácích zvířat, hospodářských zvířat a potravin.

Podívejte se na Cropaid v akci!

Na následujícím videu můžete vidět Cropaid v akci - obě rostliny byly umístěny do chladící komory a vystaveny mrazu. Jedna z rostlin byla ošetřena postřikem Cropaid, druhá nikoliv.

 

To samé můžete vidět i na následujícím videu, kde prostřední rostlina byla ošetřena přípravkem Cropaid, další květina je ošetřena konkurenčním přípravkem proti mrazu a poslední nebyla ošetřena vůbec.  

Jak nejlépe aplikovat na jednotlivé druhy rostlin

Jahody

Před výsadbou namočit semena/sazenice do roztoku (45 ml Cropaid, který zředíte 10 litry vody). Aplikuje se 7. a 17. den po výsadbě, a jakmile začnou kvést, měl by se postřik aplikovat po celém povrchu rostlin. Pokud je zvýšené riziko chladu a mrazu, doporučuje se opakovat postřik každých 7-15 dnů, a pokud pouze chcete zvýšit jejich výnosnost či kvalitu, můžete aplikovat každých 15 dní.

Jádroviny (jablka, hrušky, kdoule)

Tyto typy ovocných stromů byste měli poprvé ošetřit hned po opadání listí na podzim. Druhou aplikaci k ochraně před mrazem byste měli provést, když se pupeny mění na květy či malé plody. Pro aplikace během jara je důležité sledovat předpovědi počasí, aby byl Cropaid aplikován nejpozději dva dny před mrazem a jeho účinek byl tak co největší. Použijte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid. Pokud chcete zvýšit po jarních mrazech jejich kvalitu a schopnosti vstřebávat minerály, doporučuje se aplikovat každé 2-3 týdny.

Peckoviny (meruňky, nektarinky, švestky, třešně)

Pro tyto plodiny se doporučuje použít roztok v poměru 1:200 ml Cropaid. První aplikace byste měli provést na podzim hned po opadání listí, další byste měli provést na jaře, až začnou rašit pupeny. Následující aplikace bude v době kvetení a pro nejlepší účinek aplikujte alespoň 2 dny před očekávaným chladem nebo mrazem.

Vinná réva

První aplikaci proveďte na podzim ihned po opadu listů. Další aplikace provádějte na jaře, až vyraší pupeny. Pro zlepšení kvality úrody aplikujte každých 15-20 dní. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid.

Rajčata

Tyto rostliny je potřeba ošetřit už jako semena. Semena by měla být před výsadbou ošetřena roztokem v poměru 1:200 ml Cropaid, poté nechte semena usušit a dobře je promíchejte. Další postřik aplikujte, pokud je mráz, a pro zvýšení kvality úrody a udržení ochranných účinků aplikujte postřik každých 14 dnů.

Hlávkový salát

První aplikace by měla být provedena po vyklíčení semen, další postřiky aplikujte 2-3 dny před příchodem mrazu. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid každých 15-20 dní. 

Mrkev, fazole, hrách 

První ošetření se aplikuje již před výsadbou. Rozložte semena na suchou podložku a postříkejte je. Před samotnou výsadbou je nechte usušit a dobře promíchejte. Další aplikaci proveďte při nebezpečí chladu a mrazu 2-3 dny předem. Pro zvýšení kvality úrody a udržení ochranných účinků můžete opět aplikovat postřik každých 14 dnů. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid.

Košťáloviny

I tyto rostliny byste měli ošetřit ještě před tím, než je zasadíte do půdy. Pro aplikaci na listy můžete použít jemný rozprašovač, tím zajistíte lepší vstřebávání. Pokud chcete zvýšit kvalitu úrody a schopnost vstřebávat minerály, doporučuje se aplikace každých 15-20 dnů.

Brambory

Cropaid využijete již před výsadbou brambor. Doporučuje se namočit bramborové hlízy v roztoku (450 ml Cropaid na 100 litrů vody) nebo je postříkat jemným aerosolem. Další aplikaci provedete už po výsadbě, kdy byste měli provést postřik na celé listy hned, jakmile začnou růst. Pokud jsou mrazy, měla by být aplikace opakována každých 7-10 dní.

Rostliny v květináčích (domácí i venkovní)

Můžete je chránit před poškozením od mrazu nebo minimalizovat jejich poškození tím, že smícháte Cropaid s vodou v poměru 1:200 ml Cropaid  a postříkáte jemnou mlhou všechny rostliny v květináčích. Tento postřik zlepšuje nejenom jejich vzhled, ale i životnost. Aplikaci můžete provádět každých 15 dní.

Pokud již máte s přípravkem Cropaid zkušenosti nebo zvažujete jeho koupi, máme ho k dispozici na našem  e-shopu.

Neváhejte navštívit další články na našem blogu.

JEŽEK tým

Facebook sdílej twitter sdílej