Ekologická ochrana rostlin CROPAID - proti mrazu

Kód: CROP145722
999 Kč / ks 826 Kč bez DPH
NA DOTAZ | 1-4 TÝDNY

Cropaid (NPA - Natural Plant Antifreeze) je celosvětově patentovaný produkt, který díky svým unikátním vlastnostem chrání rostliny proti mrazu a to až do -7°C. Jako bonus obsahuje více než 60 minerálních živin, které v kombinaci s unikátní formulí zlepšují čerpání živin a tím zvyšují celkovou úrodu i její kvalitu. Cropaid je vhodný pro všechny druhy rostlin od sadbového ovoce přes papriku a obilniny až po květiny či malé keře a stromy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní info:

  • Biologická a ekologická pomoc pro rostliny.
  • Obsahuje živé bakterie a více než 60 minerálních živin podporujících růst rostliny.
  • Cropaid je přírodní - pro rostliny přirozený a tak nehrozí zatížení ekosystému.
  • Aplikuje se jemným postřikem. Používá se 0,5% roztok (1:200).
  • Je vhodný pro venkovní i pro vnitřní použití.
  • Účinek po aplikaci trvá 10-14 dnů.
  • Cropaid je celosvětově patentovaný a neexistuje pro něj účinnější alternativa.

Jak Cropaid funguje? 

Cropaid se aplikuje jemným postřikem na celou listovou plochu - využíváte 0,5% (Cropaid:voda = 1:200) Enzymy a minerály vniknou do rostlin přes průduchy, lenticely a kořeny. Za chvíli tyto enzymy indukují v rostlině produkci jejich vlastních protimrazových bílkovin (AFP) a protimrazových aminokyselin (AAA). To pomáhá rostlinám chránit se před poškozením chladem a mrazem.

Uvnitř rostliny se zvýší fotosyntéza a osmotický tlak. Bakterie pokračují v aktivitě v rostlinách i v půdě, extrahují minerály ze vzduchu a půdy, aby poskytly víc výživy rostlinám. Tyto proteiny rostliny spotřebují a zakonzervují do toho, co potřebují - například více cukru, vitamínů, olejů či proteinů.
Cropaid je tedy nejenom účinná ochrana proti mrazu, ale zároveň výborný pomocník pro zvýšení kvality a produkce rostlin.

Na následujícím videu můžete vidět Cropaid v akci - obě rostliny byly umístěny do chladící komory a vystaveny mrazu. Jedna z rostlin byla ošetřena postřikem Cropaid, druhá nikoliv. 

To samé můžete vidět i na následujícím videu, kde prostřední rostlina byla ošetřena přípravkem Cropaid, další konkurencí/napodobeninou a poslední nebyla ošetřena vůbec.  

Aplikace pro jednotlivé druhy rostlin:

Jahody: 
Před výsadbou:
Namočit semena/sazenice do roztoku (450 ml Cropaid NPA, který zředíte 100 litry vody). Aplikuje se 7. a 17. den po výsadbě, a jakmile začnou kvést, měl by se postřik aplikovat po celé rostlině. Pokud je zvýšené riziko chladu a mrazu, doporučuje se opakovat postřik každých 7-15dnů a pokud pouze chcete zvýšit jejich výnosnost či kvalitu můžete aplikovat každých 15 dní.

Jablka a hrušky:
Tyto typy ovocných stromů byste měli poprvé ošetřit hned po opadání listí na podzim. Druhou aplikaci k ochraně před mrazem byste měli provést, když se pupeny mění na květy či malé plody. Pro aplikace během jara je důležité sledovat předpovědi počasí, aby byl Cropaid aplikován nejpozději dva dny před mrazem a jeho účinek byl tak co největší. Použijte roztok 500 ml Cropaid, který zředíte se 100 litry vody. Pokud chcete zvýšit po jarních mrazech jejich kvalitu a schopnosti vstřebávat minerály, doporučuje se aplikovat každých 2-3 týdny.

Višně, nektarinky a meruňky:
Pro tyto plodiny se doporučuje použít roztok 500ml Cropaid se 100 litry vody pro všechny aplikace. První aplikace byste měli provést na podzim hned po opadání listů, další byste měli provést na jaře, až začnou pupeny růst. Následující aplikace bude v době kvetení a pro nejlepší účinek aplikujte alespoň 2 dny před očekávaným chladem nebo mrazem.

Švestky:
Jak už jsme zmínili výše, některé typy ovocných stromů by měly být ošetřeny poprvé hned po opadání listí na podzim. Druhá aplikace k ochraně před mrazem by se měla provést, až se pupeny změní na květy a mladé plody. Nejlepší účinek má aplikace Cropaid 2-3 dny před mrazem. Použití: 500ml Cropaid NPA zředit se 100 litry vody. Pro lepší kvalitu úrody a schopnost vstřebávat minerály, se doporučuje aplikace každých 14-20 dnů.

Réva vinná:
První aplikaci proveďte na podzim ihned po opadání všech listů. Další aplikace provádějte na jaře, až vyraší pupeny. Pro zlepšení kvality úrody aplikujte každých 15-20 dnů. Používejte roztok 500ml Cropaid se 100 litry vody.

Ořech:
Pokud chcete ochránit ořechy před mrazem, doporučuje se aplikace na jaře, jakmile začne kvést. Pokud je riziko mrazu, aplikujte 2-3 dny předem a zhruba každých 14 dnů. Pro zvýšení kvality úrody a schopnosti vstřebávat minerály se doporučuje aplikace každé 2-3 týdny.

Kiwi:
K jejich ochraně před chladem a mrazem aplikujte dvakrát na podzim po 15-20 dnech. Na jaře aplikujte jednou a to jakmile se začnou objevovat pupeny. Aplikace by se měla provádět během kvetení. Pokud chcete zvýšit příjem minerálů i úrodu, aplikujte každých 15-20 dní. Použijte 500 ml Cropaid NPA zředěného 100 litry vody.

Citrusové plody a neopadavé ovocné stromy:
Na podzim se aplikuje jednou během růstu rostliny. Při riziku jarních mrazů se doporučuje aplikace každých 14 dní, zároveň nejpozději týden před sběrem. Doporučený roztok je 500ml Cropaid na 100 litrů vody.

Rajčata, lilek a pepř:
Tyto rostliny je potřeba ošetřit už jako semena. Semena by měla být před výsadbou ošetřena roztokem 500ml Cropaid se 100 litry vody na suché podložce, poté nechte semena usušit a dobře je promíchejte. Další postřik aplikujte, pokud je mráz a pro zvýšení kvality úrody a udržení ochranných účinků, aplikujte postřik každých 14 dnů.

Hlávkový salát:
První aplikace by měla být provedena po vyklíčení semena, další postřiky aplikujte 2-3 dny před příchodem mrazu. Používejte roztok (450ml Cropaid na 100 litrů vody) každých 15-20 dní.

Mrkev, pastinák:
První ošetření se aplikuje již před výsadbou:
Rozložte semena na suchou podložku a postříkejte je, před samotnou výsadbou je nechte usušit a dobře promíchejte. Druhou aplikaci proveďte při nebezpečí chladu a mrazu 2-3 dny předem. Pro zvýšení kvality úrody a udržení ochranných účinků můžete opět aplikovat postřik každých 14 dnů. Používejte roztok 500ml Cropaid na 100 litrů vody.

Fazole, hrách a cizrna:
Již před výsadbou by měla být semena ošetřena roztokem (450 ml Cropaid NPA na 100 litrů vody). Druhou aplikaci byste měli provést před začátkem mrazů. Pro zlepšení úrodnosti rostlin aplikujte každých 14 dnů.

Košťáloviny:
I tyto rostliny byste měli ošetřit ještě před tím, než je zasadíte do půdy. Pro aplikaci na listy můžete použít jemný rozprašovač, tím zajistíte lepší vstřebání. Pokud chcete zvýšit kvalitu úrody a schopnost vstřebávat minerály, doporučuje se aplikace každých 15-20 dnů.

Brambory: 
Před výsadbou:
Doporučuje se namočit bramborové hlízy v roztoku (450 ml Cropaid NPA na 100 litrů vody) nebo je postříkat jemným aerosolem. Další aplikace byste měli provést postřikem na celé listy hned, jakmile začnou růst. Pokud jsou mrazy, měla by být aplikace opakována každých 7 – 10 dní.

Pšenice, ječmen, žito, oves:
První ošetření již před výsadbou:
Rozložte semena na suchou podložku, postříkejte, před samotnou výsadbou je nechte usušit a dobře promíchejte. Druhý postřik aplikujte při vyklíčení rostliny a třetí v období květu.

Cukrová třtina:
Před vysazením semen by měly být umístěny na suchý a čistý hadřík a nastříkány 500 ml Cropaid NPA ředěné 100 litry vody. Před výsadbou dobře promíchejte a vysušte. Druhá aplikace by měla být provedena po vzniku, pokud existuje nebezpečí chladu a mrazu během jara. Pokud riziko pokračuje, použijte jednou týdně. Chcete-li zlepšit výtěžnost a kvalitu, pokračujte v používání každých 15 dní.


Řezané květiny:
Stejný postup u otevřených prostorů nebo skleníků, kde je riziko mrazu a chladu: Doporučuje se v každé fázi růstu aplikovat roztok Cropaid (450 ml Cropaid NPA zředěný se 100 litry vody) pomocí jemného postřiku přes celé listy. Taktéž se doporučuje udělat nejdříve na rostliny test – v případě, že změní barvu, nestříkejte pupeny a květy. Cropaid zároveň prodlužuje životnost řezaných květin za předpokladu, že voda ve váze je také roztok Cropaidu tak, jak je uvedeno výše a pokud provádíte postřik každých 15 dnů.

Rostliny v květináčích (domácí i venkovní):
Můžete je chránit před poškozením od mrazu nebo minimalizovat jejich poškození na minimum tím, že smícháte 500 ml Cropaid NPA se 100 litry vody a rozstříkáte jako jemnou mlhu všemi rostlinami v květináčích. Tento postřik zlepšuje nejenom jejich vzhled, ale i životnost. Aplikaci můžete provádět každých 15 dní.

Chcete vědět více? Podívejte se na náš blogový článek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zatravňování
Hmotnost: 1 kg
Objem: 1 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Ekologická ochrana rostlin proti mrazu - Cropaid Ekologická ochrana rostlin proti mrazu - Cropaid
5
LB Avatar autora | 25.9.2018
Porovnáváním s neošetřenými rostlinami, ošetřené rostliny podstatně lépe prosperují nejen vůči chladu. Nemá konkurenci.
Ekologická ochrana rostlin proti mrazu - Cropaid Ekologická ochrana rostlin proti mrazu - Cropaid
5
D Avatar autora | 29.3.2018
Konečně je produkt k sehnání i v ČR. Mám jen nejlepší zkušenosti!