Nejrychleji rostoucí bylinky

uvodni-obrazek-bylinky

Již dříve jsme si pro vás připravili článek o nejrychleji rostoucích druzích zeleniny. Nyní nastal správný čas se zaměřit na nejrychleji rostoucí bylinky.

Bazalka

Bazalce trvá pouze 8-14 dní, než vyklíčí a listy se objeví jen 2-3 týdny po tom. Ale aby se dosáhlo dobré úrody, půda by měla mít ideálně 21 stupňů. A co víc, půda by měla být vlhká a dobře odvodněná a semena by měla být vysazena na místě, které dostane 6-8 hodin slunečního světla denně.

bazalka

 

Koriandr

Je-li vysazen na počátku jara, kdy je teplota půdy mezi 13-22 °C, semena vyklíčí během 2-3 týdnů a budou produkovat listy pro sklizeň během čtyř týdnů.

koriandr

 

Máta

Máta vyroste do zralé rostliny za pouhých 90 dní. V tomto okamžiku můžete řezat mátu až do 2 cm nad zemí a po dalších 1-2 měsících vám máta vyroste až o 60 cm.

mata

Tip: Protože máta roste a rozšiřuje se tak rychle, doporučujeme ji rovnou umístit do většího květináče.

Kerblík

Kerblík by měl být vysazen venku v chladném, stinném místě kdykoli v období od března do srpna. Sazenice vyklíčí po pouhých třech týdnech, ale bude trvat devět týdnů, než bude bylina připravena na sklizeň.

kerblik

 

Oregano

Při výsadbě semen si vyberte místo, které je slunečné a má mírně hnojenou půdu. Zasaďte semínka ideálně 6-10 týdnů před posledním předpokládaným mrazem a během 5-10 týdnů začne klíčení. Nejlepší čas pro sběr oregana je 3-5 měsíců po zasazení, kdy oregano chutná nejlépe.

oregano

 

Kopr

Pokud zasadíte semena kopru v období od druhé poloviny jara do poloviny léta, tak svojí úrodu budete moci sklízet o 90 dní později.

kopr

Tip: Chcete-li zvýšit růst a zpomalit kvetení, pravidelně vybírejte mladé lístky.

 Doufáme, že jste v článku našli užitečné informace ohledně bylinek a budeme rádi za vaši zpětnou vazbu. Další článek připravujeme a již brzdy jej zveřejníme na našich stránkách, mezitím se také můžete podívat na jiné články z našeho blogu.

 

JEŽEK tým

Facebook sdílej google plus sdílej     twitter sdílej