Plastový obrubník pro neviditelné ohraničení zahrady - použití

Řešíte oddělení dvou ploch na vaší zahradě? Vyzkoušejte plastový obrubník, který bude vaším skvělým pomocníkem, aniž by dokázal poničit dokonalý vzhled vaší zahrady. Obdiv si získá velice snadnou instalací i demontáží jak u začínajících, tak i u zkušenějších zahrádkářů. Plastový obrubník je možné využít v kombinaci s jakýmkoliv typem povrchu - běžný trávník, štěrk, zatravňovací tvárnice či betonová dlažba. Plastové obrubníky jsou k dostání v tradiční černé barvě o délce 1 metr a ve výšce 45, 60 a 80 mm.

neviditelne-obrubniky_1

Obrubník, kotvící hřeby, kleště, palice – a jste připraveni budovat nebo upravovat zahradu. Plastové obrubníky vyrobené z recyklovatelného plastu lze po nastřižení kleštičkami snadno tvarovat (případně pomůže horký vzduch nebo horká voda). Jednotlivé díly jsou opatřené zámky ke snadnému napojení a vytvoření potřebně dlouhého obrubníku.

Do země se obrubníky ukotvují pomocí hřebůplastové použijte na běžnou půdu, kovové na tvrdší povrchy – k zatlučení poslouží gumová nebo kovová palice. Přemýšlíte nad počtem hřebů? Doporučené množství jsou 3 hřeby na jeden obrubník (1 m).

Nedílným pomocníkem při úpravě záhonu je mulčovací textilie spolu s mulčovací kůrou, které zabraňují prorůstání nechtěného plevelu a snižují potřebu závlahy. Obrubníky umožňují také ukrytí elektrických kabelů i zavlažovacího systému, aby vzhled vaší zahrady nebyl opravdu ničím narušen.