Krbová kamna s výměníkem Haas+Sohn ANDRUS antracit, šedá dlažba

Kód: HS0433337020000
ZdarmaZdarma
Krbová kamna s výměníkem ANDRUS antracit, šedá dlažba
39 566 Kč / ks 32 699 Kč bez DPH
Skladem (> 3 ks)

Kamna s výměníkem Haas+Sohn ANDRUS s výkonem až 15,5 kW v antracitové barvě s šedým obkladem.

40617625_321927088556316_5970596254789402624_nhaas-vychlazena-smyckahaas-vymenitelny-vymenik40610020_1394126334023932_981501165025886208_n

doprava-zdarma-kamna

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna s výměníkem Haas+Sohn ANDRUS v antracitovém provedení s šedou dlažbou na boku najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Kamna spojují tradiční obdélníkový tvar a moderní design s decentně zaoblenými hranami.

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita 

Kamna ANDRUS se vyrábí v antracitové barvě s šedým obkladem, nebo v barvě černé s béžovým obkladem. Obě barevné varianty se dodávají  ve verzi s odpojitelným teplovodním výměníkem. Kamna jsou vyrobena z kvalitního 2-5 mm ocelového plechu, lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám.

Uchvátí vás svým luxusním provedením a speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 ºC a které zaručuje nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. 

Efektivní spalování

Tato kamna jsou vysoce efektivní také díky možnosti terciárního spalování, kdy dochází k procesu zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by běžně odcházely se zplodinami komínem. Díky této funkci tak dochází ke zvýšení účinnosti spalování a tím i nižší spotřebě dřeva.

Bezpečnost na prvním místě

Jestliže dojde ve vašem domě k výpadku elektrického proudu, hrozí, že dojde k přetopení. Tato nepříjemnost se dá ale jednoduše vyřešit zakoupením vychlazovací smyčky, která v případě takovéto nehody slouží jako pojistka, jenž zabrání přetopení výměníku. Kamna jsou na její dodatečnou montáž přizpůsobena.

Rádi byste přidali či vyměnili výměník?

Tato kamna jsou uzpůsobena dalším úpravám. U těchto kamen tak můžete kdykoliv výměník odpojit a přidat do kamen tuto záslepku. Zároveň tuto možnost oceníte ve chvíli, kdy zapojujete či odpojujete kamna z otopného systému a zajistíte tím zjednodušený celkový servis kamen.

Stavíte nový nízkoenergetický dům? Rekonstruujete a zvyšujete podíl izolace pro váš byt?

V tom případě jsou pro vás tato kamna s externím přívodem vzduchu ideální volbou! Díky možnosti přívodu vzduchu z venkovních prostor nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.

Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

PŘIPOJENÍ KRBOVÝCH KAMEN KE KOMÍNU

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

RYCHLÝ VÝBĚR KOUŘOVODŮ PRO TATO KAMNA (Ø 150 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ SE HODÍ

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s výměníkem
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 250 kg
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Produktová řada: Andrus
Barva: antracit
Šířka: 62 cm
Výška: 123 cm
Hloubka: 60 cm
? Maximální výkon do prostoru: 15,5 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 3,8 - 15,3 kW
Výměník: Ano
? Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 11,1 kW
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výměník)
? Vytápěcí schopnost (orientační): 70-280 m3
Vývod kouřovodu: horní
Průměr kouřovodu: 150 mm
? Externí přívod vzduchu: Ano, 100 mm
Palivo: ekobrikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 4 kg
Účinnost: 0,87
? Terciární spalování: Ano
Doporučený tepelný spád: 75-60 °C
Maximální pracovní přetlak: 0,2 MPa
Minimální tah komína: 12 Pa
Objem výměníku: 16 l
Vychlazovací smyčka: Lze dokoupit

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn se vyznačují vysokou účinností přes 80%, poskytují tak vytápění při malé spotřebě paliva. Takto vysoké hodnoty je docíleno především způsobem terciárního spalování, který se stává běžnou součástí u všech nových modelů. Vedle toho všechna kamna splňují evropskou normu EN 13 240 nebo EN 13 229. Většina kamen pak splňuje dokonce i nejpřísnější evropskou emisní normu dle BVG §15A.

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: