Zahradní domek SOLID ESTER 281 x 194 cm + Dřevěná podlaha SOLID

Kód: LG1591
ZDARMAZDARMA
Zahradní domek SOLID ESTER 281 x 194 cm  + Dřevěná podlaha SOLID
25 790 Kč 21 314 Kč bez DPH
Expedice do 24 hodin (>3 ks)
Možnosti doručení

Klasický dřevěný zahradní domek ESTER se sedlovou střechou, síla stěny 12 mm, dvoukřídlé, prosklené dveře, vnější rozměry š 281 x d 194 cm, zastavěná plocha domku 5,45 m2.

doprava-na-domky

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 let

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Nemáte na vaší zahradě dostatek vhodného místa pro uskladnění veškerého nářadí, zahradní techniky, venkovního nábytku nebo jízdních kol? Poohlédněte se po některém ze zahradních domků. Ať už jste začátečník či zkušený zahrádkář, volbu zahradního domku je vždy potřeba důkladně promyslet. Pokud potřebujete s výběrem domku poradit podívejte se na našeho rádce.

Dřevěný zahradní domek SOLID ESTER se sedlovou střechou v přírodním provedení je ideální pro celoroční uskladnění zahradního nářadí, nábytku, sekaček a dalšího zahradního vybavení. Domek je široký 281 cm (přední strana s dveřmi) a 194 cm dlouhý. Dřevěné domky jsou šetrné k životnímu prostředí a harmonicky zapadnou do jakékoli zahrady. Domkem zastavěná plocha činí 5,45 m2

Konstrukce

Konstrukci domku tvoří hranoly a prkna o síle 12 mm vyfrézované z kvalitního smrkového dřeva. Dřevo je tlakově impregnováno proti plísním. Tento model má sedlovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech o šířce 126 cm a výšce 165 cm s velkým oknem v každém křídle (prosklení z plexiskla). Díky petlici lze domek uzamknout visacím zámkem.

Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří předpřipravené stěnové panely, které pouze sešroubujete k sobě a střechu tvoří celistvé OSB desky. To zajišťuje poměrně jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.

  • v balení je veškeré potřebné kování
  • střešní lepenka je součástí balení

Základy domku

Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého domkuZáklad z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).

Menší domky, jako tento, je možné postavit na podélně položené trámky (fošny) ukotvené na systém zemních vrutů.

Střecha

Střecha je zhotovena z dřevěných OSB desek. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit krytinou. Střešní krytina je obsahem dodávky. Ukázku postupu pokládky si můžete prohlédnout ZDE.

Povrchová úprava domku

Než začnete s montáží je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň vodoodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! 
Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.

Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.

Povolení ke stavbě domku

Na stavbu dřevěného domek s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Na místním stavebním úřadu se tedy před samotnou montáží raději informuje, zda se na stavbu vámi vybraného domku nevztahují některá omezení.

Doprava

Domek dopravíme nejblíže hranici vašeho pozemkuDomek bude složen vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Podrobnější informace k dopravě naleznete ZDE.

Balení

Domek dodáváme jako stavebnici - 1 balík o rozměrech 106 x 186 x 62 cm o hmotnosti cca 220 kg. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladujte ve vytápěném prostoru!

Přehledný návod na montáž si můžete s ostatními dokumenty stáhnout v souvisejících souborech

 

                                                   

Doplňkové parametry

Kategorie: Domky na nářadí
Záruka: 24 měsíců
Produktová řada: Solid
Síla střechy: 12 mm
Barva: dřevo
? Parametr pro filtrování: Výška: 2 - 2,4 m
Materiál prosklení: Plexisklo
Materiál konstrukce: Severský smrk
Sklon střechy: 17o
Výška (vnější): 2,1 m
Plocha střechy: 5,53 m2
Podlaha v balení: Ano
Povrchová plocha k nátěru: 17,4m2
Síla stěny domku: 12 mm
Výška dveří: 1,66 m
Střešní krytina (obsah dodávky): střešní lepenka
Šířka dveří: 1,26 m
Výška stěny: 1,71 m
Zastavěná plocha: 5,45 m2
Prosklení: Plexisklo
Materiál domku: Dřevo
Výška dveří domku: 161 - 180 cm
Délka (vnější): 1,94 m
Šířka (vnější): 2,81 m
? Zařazení domku dle délky strany s dveřmi (šířka): 2,5 - 2,9 m
? Zařazení domku pro filtrování (hloubka/délka): 1,5 - 1,9 m
Výškova sečení: LG1076
Zdvih oscilace: LG288
Kování: není v balení
Počet místností: 1
Střešní krytina v balení: ano
Tvar střechy: sedlová
Typ domku: Dřevěný domek
Typ dveří: dvoukřídlé na pantech
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
K Avatar autora | 17.5.2022
Domek je hezky zpracovaný a montáž byla velmi snadná.
5
RM Avatar autora | 21.11.2021
Velmi
5
PJ Avatar autora | 31.7.2021
Za ty peníze celkem obstojná chatka. Sestaveno během 3 hodin. Podlaha nic moc - po prvním zatížení ihned praskla a museli jsme ji vyspravit, je udělaná z velmi tenkých palubek, takže jsme museli použít mnoho dalších výztuh. Dveře jsou trochu zkroucené a dodané petlice jsou téměř nepoužitelné (dodané díly jdou v cenové relaci cca 40,- Kč).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

LanitPlast je českým dodavatelem Domků na nářadí, obloukových skleníků, skleníků typu A a celé řady příslušenství pro váš skleník. V sortimentu samozřejmě naleznete Kotvící sady, základny a rošty a dále pak plastové obrubníky, úložné boxy, vchodové stříšky.

Námi dodávané desky lze rozdělit i podle jejich použití na kategorii HOBBY a PROFI. Obě kategorie se navzájem prolínají, takže nelze jednoznačně konstatovat, že by nějaká deska měla výhradně profesionální použití a naopak.

LanitPlast prosvětlovací desky | NEJstavebniny.cz