Ventilační páska s modifikací Antidust - 42 mm

Kód: MFAD3542
Ihned k odeslání
Značka: LEGI
750 Kč 620 Kč bez DPH
Expedice do 24 hodin (38 ks)
Možnosti doručení

Ventilační páska LEGI šířky 42 mm slouží k uzavření dutinek polykarbonátových desek. Zabraňuje pronikání  prachu, mechu, hmyzu a řasám. Nově navržený filtr je schopen zadržet i ty nejmenší částice (< 45 µm). Zdvojnásobuje životnost komůrkového polykarbonátu.

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Samolepicí páska je vyrobena z polyesterové filtrační nosné vrstvy, která prošla několikaletým vývojem a je modifikována pro zaručení dlouhodobých fungicidních vlastností a maximální odvod vody. Používá se k uzavření komůrek polykarbonátových desek. Páska je v důsledku silného lepidla dostatečně odolná proti poškození, a to i ve venkovním prostředí. Páska se navíc dostatečně přizpůsobí většině PC desek při jejich teplotním namáhání neboli jejich délkové teplotní roztažnosti. Způsob instalace pásky a její další výhody si můžete prohlédnout ve videu.

Funkční vlastnosti

 • Páska se stahuje a roztahuje spolu s polykarbonátovou deskou.
 • Zajištění maximálního odvodu vody a vlhkosti - viz video níže.
 • Účinná při vysokých a nízkých teplotách (-30°C ~ +80°C); minimální aplikační teplota: +8°C.
 • Vynikající odolnost proti vlhkosti.
 • Odolné, silné venkovní lepidlo.
 • Perfektní přilnavost na nepravidelných površích.
 • Vyvinuto pro polykarbonátové aplikace.

Výběr a montáž

Při nákupu pásky je potřeba promyslet, jakou šířku pásky budete potřebovat. Samozřejmě platí, že je lepší mít o půl centimetru větší pásku, než o 1 mm menší. Níže uvádíme obecné doporučení pro volbu pásky dle tloušťky polykarbonátové desky.

 • Polykarbonát 4 mm - páska tloušťky 28 mm
 • Polykarbonát 6 mm - páska tloušťky 28-38 mm
 • Polykarbonát 8-10 mm - páska tloušťky 38-60 mm 

Nejčastěji použijete ventilační nebo těsnicí pásky na váš polykarbonátový zahradní skleník, ale vyvstává otázka, kolik pásky si koupit? Pro tradiční skleník (šířka 3 metry a délka do 6 metrů) budete potřebovat pro kompletní izolaci (vč. oken, dveří) 2 kusy pásek (1 kus o délce 33 m). Pokud byste chtěli nalepit pásky pouze na části, kde přichází polykarbonát do styku se zeminou/betonem, bude vám stačit 1 kus. Jeden kus vám postačí také u skleníků LEGI, kde si zle dokoupit kompletní oblepení čel již z výroby. Pro skleníky délky 8-10 metrů budete potřebovat o jeden kus pásky více.

Při aplikaci musí být povrch desky suchý a zbavený mastnoty. Následně dojde k nalepení pásky, která je z jedné strany opatřena lepidlem. Výhodou ventilační pásky je také skutečnost, že velmi snadno rozpoznáte, na jakých místech dochází vlivem času k potřebě obnovy.

Technické parametry

 • Délka návinu: 33 m
 • Šířka pásky: 42 mm
 • Velikost pórů: <45 µm
 • Propustnost vody: 15 l/m2/sec

Páska je vyrobena z odolné polypropylenové netkané textilie. Je ošetřena způsobem, který zaručuje, že bude střednědobě odolávat stárnutí. Páska je potažena vysoce kvalitním syntetickým lepidlem citlivým na tlak, zvláště určeným pro tento způsob použití. Lepidlo je naneseno po celé ploše ve vzorku imitujícím perforace pásky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ventilační pásky Antidust
Záruka: 24 měsíců
Barva: šedá
Délka: 33 m
Šířka: 42 mm
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 12.7.2023
Skvela volba,prizniva cena,proste best of best. Eshop skvele funguje!!!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

LEGI® je privátní značkou ZAHRADY JEŽEK, která nabízí v Evropě vyráběné a zákazníky prověřené produkty pro vaši zahradu a domácnost.

V našem sortimentu naleznete: