Krbová kamna s troubou PRITY FM

Kód: HO114
Doprava zdarma
Značka: Prity
10 439 Kč 8 627 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)
Možnosti doručení

Krbová kamna s výkonem 12 kW. Krbová kamna Prity FM s pečící troubou a praktickým prostorem pro uskladnění dřeva. K vybavení těchto kamen patří teploměr. Průměr kouřovodu 130 mm.

doprava-na-kamna

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Výkonná krbová kamna PRITY jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají vysoký výkon, kvalitní provedení a příznivé cenyKrbová kamna dosahují jmenovitého výkonu 12 kW a pomohou vám vytopit prostor o objemu 160-170 m3.

Specifikace

Tělo kamen je vyrobeno z 2 mm plechu, vrchní část kamen z 3-4 mm plechu. Spalovací komora kamen je opatřena tepelně odolným keramickým sklem a součástí kamen je také litinový rošt. Vrchní stranu kamen tvoří litinová deska. Kamna jsou vybavena také kouřovou klapkou, která vám zaručí možnost regulace intenzity plamene. Součástí kamen je také trouba a kamna jsou vybavena teploměremSpalovací komora je lemována ohnivzdornými tělesy, které pomáhají shlukovat teplo a zvyšují teplotu hoření. Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat.

Na videu můžete vidět krbová kamna v akci.

Nenašli jste v popisku nebo parametrech vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Palivové dřevo

Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20% - délka polen 36 cm. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan. Jako alternativní palivo můžete použít také dřevěné brikety.

Jak vybrat správná kamna?

Přemýšlíte o nákupu kamen? Před výběrem je dobré se rozmyslet, kam chcete kamna umístit a jaké prostory s nimi plánujete vytápět. Prvním důležitým parametrem je proto celkový výkon, od něhož se odvíjí vytápěcí schopnost kamen. Obecně platí, že na 1 kW výkonu připadá 16 – 20 m3 vytápěného prostoru. U lépe izolovaných domů je pak tento poměr ještě vyšší. Více informací o správném výběru kamen se dočtete v našem rádci.

Vybirate-kamna

Více o výběru krbových kamen

TIP: Chcete se dozvědět, jak velký prostor vytopí tato kamna? Podívejte se na údaj Vytápěcí schopnost nebo vypočítejte na základě údajů o výkonu kamen u tohoto popisku. Co jednotlivé parametry značí, se dozvíte v nápovědě (zelený otazník u parametru).

Připojení kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 130 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

Příslušenství, které se hodí

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

Balení a způsob doručení

Produkt vám doručíme paletovou přepravou a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Přepravce doručí produkt k prvním uzamykatelným dveřím. Samotná kamna budou nejčastěji zabalena v ochranném dřevěném rámu a umístěna na půlpaletě. V jiném případě jsou kamna připevněna páskou k půlpaletě, omotána strečovou fólií a uvnitř i vně vyplněna kartonem. Pokud máte ke kamnům objednány i jiné produkty, budou vám doručovány v samostatném balíku (bez dalších nákladů).  

Co o kamnech PRITY říkají zákazníci

,,Jsem spokojena, provedeni kamen je docela kvalitní a pěkné, lepší než jsem podle obrázku očekávala. V jednoduchosti je krása. Kamma fungují, trouba peče." (MT)

,,Kamna jsou krásná, robustní a hlavně topí." (PK)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna
Typ kamen: Krbová kamna, Kamna s troubou
Produktová řada: FM
Barva: černá
Šířka: 49 cm
Výška: 93 cm
Hloubka: 46 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 40 - 49 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW, 12 - 18 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 12 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 100 - 170 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 170 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Emisní třída: 4
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,75
Maximální délka polena: 36 cm
Trouba: Ano
Přikládací otvor (Š x V): 30 x 20 cm
Rozměry trouby (Š x H x V): 34 x 37 x 19 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 49 x 43 x 31 cm
Hmotnost: 97 kg
Plášť kamen: ocelový plech
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
FS Avatar autora | 16.1.2023
Děkuji Vám, kamna jsou výborná
1
MJ Avatar autora | 9.3.2021
Absolutně nespokojený s kamny , nevím teda jestli mi tam něco nechybí,když čtu tady recenze , špatná výhřevnost a strašně rychle hoří i při uzavření klapky , komín mám nový nerezový,kamna nedoporučuji.
5
ZH Avatar autora | 22.10.2020
Topím 14 dní a první týden to byl horor. nevěděla jsem, že v nově vyvložkovaném / v nerezu / komínu se topí jinak než v komínech z let 1932 / cihly / . Že se tyto komíny musí daleko více prohřát než zavřete klapku kamen do komína. I práce s klapkou u kamen je jiná než byla dříve. Zkrátka - kouř v celém bytě, do toho se kamna ještě vypalovala - nevěděla jsem jestli je špatně nově udělaný komín, nebo jsou špatná nová kamna. Ještě uvedu, že je mi 65 let a za ta léta bylo těch kamen v kterých jsem topila opravdu hodně! Zkrátka - soused, který má ta samá kamna již rok, mne učil topit:)! a vše se po týdnu v dobré obrátilo!!:) Je to paráda - vytopím s nimi celý spodek domu! 3 místnosti 5*5m, vysoké 3,20m
5
MT Avatar autora | 7.10.2020
Jsem spokojena, provedeni kamen je docela kvalitní a pěkné, lepší než jsem podle obrázku očekávala. V jednoduchosti je krása. Kamma fungují, trouba peče.
5
P Avatar autora | 20.9.2019
Kamna jsou krásná, robustní a hlavně topí.
5
Avatar autora | 20.9.2019
Jsem spokojen, rychlé ohřátí místnosti. Doporučuji
5
L Avatar autora | 20.9.2019
Výkonná kamna za odpovídající cenu. Velice dobrá pečící trouba .

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu: