Sporák ÖKONOM 85 FIKO De Luxe bílý pravý

Kód: TH500.0000000087
Akce Doprava zdarma
Značka: Thorma
32 990 Kč –12 %
Sporák ÖKONOM 85 FIKO De Luxe bílý pravý
32 990 Kč –12 % 28 790 Kč 23 793 Kč bez DPH
Odeslání do 24 hodin (2 ks)
Možnosti doručení

Klasický sporák Thorma OKONOM 85 FIKO De Luxe bílý, pravý. Sporák na dřevo a hnědouhelné brikety v bílém smaltu s výkonem 7 kW. Sporák Thorma OKONOM 85 FIKO De Luxe má 3 varianty připojení ke kouřovodu - boční, zadní a horní.

doprava-na-kamna

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Kuchyňský sporák THORMA OKONOM 85 FIKO De Luxe je určený na vaření a pečení v domácnostech. Často slouží jako jediný zdroj vytápění. Jeho jmenovitý výkon je 7 kW a je schopný vytopit prostor o rozměrech 82 až 205 m3Jde o tradiční výrobek s dlouhou životností.

Specifikace

Sporák má dvouplášťovou konstrukci pro větší intenzitu rozvádění tepla a zároveň tím zabezpečuje ochlazování venkovních krytů. Je konstruován na spalování hnědouhelných briket a suchého palivového dříví. Povrchová úprava je kvalitní bílý smalt.

Horní část sporáku s ocelovou plotnou slouží na vaření a ohřívání jídel. V horní přední části sporáku jsou přikládací a popelníková dvířka s ruční regulací spalovacího vzduchu a prosklená, odnímatelná dvířka pečící trouby s teploměrem. Spodní část tvoří smaltovaný kryt, za kterým je umístěný prostorný zásobník paliva na kolečkách. Pod troubou je otvor na čištění spodní části sporáku, který je zakrytý smaltovaným víkem.

Průměr kouřovodu je 120 cm. Vývod kouřovodu je boční, pravý. Vnitřek topeniště je vyložen šamotem o síle 30 mm a vybaven litinovým roštem.

Seznam příslušenství

  • smaltovaný pekáč
  • smaltovaný plech k pečení
  • niklovaná mřížka
  • manipulační klíč
  • návod

Vytápěcí schopnost

U kamen a krbů výrobci udávají vytápěcí schopnost. Tento údaj je potřeba chápat jako orientační, protože vytápěcí schopnost je závislá na energetické náročnosti nemovitosti. Obecně platí, že na nemovitost s vyššími tepelnými nároky (samostatně stojící dům, chladnější oblast, slabší zdivo, starší okna) počítejme s potřebou 3 kW na 50 m³, v opačném případě stačí 1 kW na 20 m³. 

Palivové dřevo

Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20%. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan. Při vyšší vlhkosti dochází ke kondenzaci, znečištění kouřovodu, špinění skla, účinnost kamen se snižuje a spotřeba paliva tím vzrůstá. Jako alternativní palivo můžete použít také dřevěné brikety.

Jak vybrat správná kamna?

Přemýšlíte o nákupu kamen? Před výběrem je dobré se rozmyslet, kam chcete kamna umístit a jaké prostory s nimi plánujete vytápět. Prvním důležitým parametrem je proto celkový výkon, od něhož se odvíjí vytápěcí schopnost kamen. Obecně platí, že na 1 kW výkonu připadá 16 – 20 m3 vytápěného prostoru. U lépe izolovaných domů je pak tento poměr ještě vyšší. Více informací o správném výběru kamen se dočtete v našem rádci.

Vybirate-kamna

Více o výběru krbových kamen

TIP: Chcete se dozvědět, jak velký prostor vytopí tato kamna? Podívejte se na údaj Vytápěcí schopnost nebo vypočítejte na základě údajů o výkonu kamen u tohoto popisku. Co jednotlivé parametry značí, se dozvíte v nápovědě (zelený otazník u parametru).

Připojení krbových kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 120 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

Příslušenství, které se hodí

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

Balení a způsob doručení

Produkt vám doručíme paletovou přepravou a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Přepravce doručí produkt k prvním uzamykatelným dveřím. Samotná kamna budou nejčastěji zabalena v ochranném dřevěném rámu a umístěna na půlpaletě. V jiném případě jsou kamna připevněna páskou k půlpaletě, omotána strečovou fólií a uvnitř i vně vyplněna kartonem. Pokud máte ke kamnům objednány i jiné produkty, budou vám doručovány v samostatném balíku (bez dalších nákladů). 

Nenašli jste v popisku nebo parametrech vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Záruka: 24 měsíců
Produktová řada: Ökonom
Barva: bílá
Šířka: 85 cm
Výška: 85 cm
Hloubka: 60 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 60 - 69 cm
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW, 7 - 12 kW
? Maximální výkon do prostoru: 10,5 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 7 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 3,5 - 10,5 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 82 - 200 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 200 m3
? Kouřovod - vývod: boční - pravý
Kouřovod - průměr: 120 mm
Palivo: dřevěné brikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,8
Provedení: dvouplášťový
Maximální délka polena: 25 cm
Trouba: Ano
Provozní tah komína: 11 Pa
Průměrná spotřeba dřeva: 2,2 kg/h
Umístění trouby: vpravo
Plášť kamen: smalt
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 2.2.2022
Slušné zpracování, poměrně velký spalovací prostor, velký výkon. Vhodný pro letní i zimní provoz. Rychle vytopí velkou místnost, lze regulovat přívod vzduchu (ovládá se z prostoru popelníku), užitečný teploměr ve dvířkách. Doporučuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

THORMA Výroba, k.s. je společnost, která vznikla v roce 1998 a pokračuje ve více jak stoleté tradici bývalého výrobního podniku Kovosmalt Fiľakovo. Společnost se specializuje na výrobu v oblasti krbových kamen či ohřívačů vodySvoje produktové portfolio společnost neustále a aktivně upravuje. V sortimentu tak naleznete nejen kamna s tradičním osvědčeným designem a konstrukcí, ale také kamna, která odpovídají nejnovějším trendům.