Substrát pro výsev a řízkování s perlitem GRAMOFLOR 15 l

Kód: GR1081-20900015
149 Kč 123 Kč bez DPH
Dočasně nedostupné
Možnosti doručení

Substrát Gramoflor Výsev a řízkování je vyroben z kvalitní vrchovištní rašeliny, která zajišťuje optimální zásobování vzduchu pro jemné kořínky mladých rostlin. Velikost balení 15 l.

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Příměs perlitu zlepšuje drenážní funkci a napomáhá rozvoji kořenů. Bentonit brání vyplavení živin a zajišťuje rovnoměrné zásobování rostlin všemi důležitými makro- i mikroprvky. Substrát má upravenou půdní reakci. Je obohacen o snadno přijatelné živiny v optimálním poměru pro počáteční fázi růstu rostlin.

Rozsah a způsob použití

Substrát je určen k přímému výsevu, pikýrování a řízkování okrasných rostlin. Připravený substrát nedoporučujeme míchat s jinými příměsemi. Pěstované rostliny přihnojujeme podle jejich druhů a nároků a podle způsobu pěstování.

Substráty Gramoflor

jsou přírodní substráty nové generace, které vyrábí rodinná firma v Německu. Jako jedni z mála výrobců substrátů, se již několik let snaží redukovat množství použité rašeliny ve svých produktech. Tím tyto substráty šetří přírodní zdroje, konkrétně rašelinu, což je ve výrobě ostatních konkurenčních výrobců substrátů mnohdy velký problém. Nedílnou součástí substrátů Gramoflor je proto vyšší podíl obnovitelných komponentů, jako jsou kompost, kokosová a speciálně upravená dřevní vlákna, která dostatečně nahrazují chybějící rašelinu, aniž by se změnila kvalita substrátu.

Výroba

Substrát vzniká složením různých složek nebo surovin jako je bílá a černá rašelina, dřevité vlákno, kokosový peat, substrátový kompost, hnojivo atd. Gamoflor má četné substrátové suroviny (objemové látky) a širokou škálu vysoce kvalitních hnojiv. Tato flexibilita umožňuje výrobu pěstebních médií pro každou.

Hobby i profesionál

Každá skupina substrátů je namíchána podle individuálních potřeb jednotlivých druhů rostlin. Při výběru substrátu, je dobré se zamyslet, pro jaké druhy rostlin jej použijete. Například v zemině pro kaktusy a sukulenty tvoří základ příměs křemičitého písku a aktivního humusu, v zemině pro balkonové květiny je příměs jílu, pro lepší udržení vláhy a přidaná hnojiva zlepšují vitalitu rostlin.

34785413478541-1

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Substráty
Objem: 15 l
Určeno k: Výsev a množení
Balení: 15 l
Použití: Nemá omezení
Období aplikace: Výsev a množení
Obohaceno o: perlit, vrchovištní rašelina
Vhodný pro: Univerzální (zahradnický)
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MK Avatar autora | 23.4.2023
Velmi kvalitní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Substráty nové generace Gramoflor, jdou cestou snižování podílu rašeliny ve prospěch obnovitelných zdrojů. Kvalitní, německé  substráty Gramoflor – vše z jedné ruky!  Podle motta „Kvalita začíná od kořenů!" Jsou vhodné i jako substráty pro pěstování ve skleníku.

I proto, že věříme v nalézání alternativních surovin budoucnosti, za účelem ochrany přírody, přidali jsme do naší nabídky substráty a kůru této značky. Najdete zde substrát pro výsev a množení, pro balkonové rostliny, orchideje, ale i profesionální substrát s univerzálním zahradním využitím, který se osvědčil u profesionálních realizátorů zahrad.

Balkonovky | www.zahradnictvipapez.cz