Substrát květinový s jílem GRAMOFLOR 10 l

Kód: GR1075-22400010
85 Kč 70 Kč bez DPH
Odeslání do 24 hodin (63 ks)
Možnosti doručení

Substrát je vyroben z kvalitní vrchovištní rašeliny a obnovitelných surovin původem z lesního hospodářství (Lignofibre®) a zahradnictví (kompost). Hodí se pro pěstování trvalek, keřů a stromů, ale i pokojových rostlin.

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Rozsah a způsob použití

Substrát je určen k výsadbě a pěstování trvalek, keřů a stromů, ale i pokojových rostlin. Substrát není vhodný pro vřesovištní rostliny, např. rododendrony.

Předpokladem úspěšného ujmutí rostliny na novém stanovišti je příprava půdy a výsadbové jámy. Důkladné prokypření okolní půdy podpoří správné prokořenění a dobrý přístup vzduchu ke kořenům rostlin. Jáma by měla být přibližně dvojnásobná než je kořenový bal vysazované rostliny. K vyplnění jámy použijte původní zeminu smíchanou se substrátem v poměru 1:1. Pěstované rostliny přihnojujeme podle jejich druhů a nároků a podle způsobu pěstování.

Substráty Gramoflor

jsou přírodní substráty nové generace, které vyrábí rodinná firma v Německu. Jako jedni z mála výrobců substrátů, se již několik let snaží redukovat množství použité rašeliny ve svých produktech. Tím tyto substráty šetří přírodní zdroje, konkrétně rašelinu, což je ve výrobě ostatních konkurenčních výrobců substrátů mnohdy velký problém. Nedílnou součástí substrátů Gramoflor je proto vyšší podíl obnovitelných komponentů, jako jsou kompost, kokosová a speciálně upravená dřevní vlákna, která dostatečně nahrazují chybějící rašelinu, aniž by se změnila kvalita substrátu.

Výroba

Substrát vzniká složením různých složek nebo surovin jako je bílá a černá rašelina, dřevité vlákno, kokosový peat, substrátový kompost, hnojivo atd. Gamoflor má četné substrátové suroviny (objemové látky) a širokou škálu vysoce kvalitních hnojiv. Tato flexibilita umožňuje výrobu pěstebních médií pro každou.

Hobby i profesionál

Každá skupina substrátů je namíchána podle individuálních potřeb jednotlivých druhů rostlin. Při výběru substrátu, je dobré se zamyslet, pro jaké druhy rostlin jej použijete. Například v zemině pro kaktusy a sukulenty tvoří základ příměs křemičitého písku a aktivního humusu, v zemině pro balkonové květiny je příměs jílu, pro lepší udržení vláhy a přidaná hnojiva zlepšují vitalitu rostlin.

34785413478541-1

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Substráty
Objem: 10 l
Balení: 10 l
Použití: Okrasné dřeviny, Trvalky, Pokojové rostliny
Období aplikace: Není omezeno
Obohaceno o: vrchovištní rašelina, kompost
Vhodný pro: Pokojové rostliny, Kvetoucí rostliny, Drobné ovoce, Okrasné dřeviny
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JZ Avatar autora | 29.2.2024
velká spokojenost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Substráty nové generace Gramoflor, jdou cestou snižování podílu rašeliny ve prospěch obnovitelných zdrojů. Kvalitní, německé  substráty Gramoflor – vše z jedné ruky!  Podle motta „Kvalita začíná od kořenů!" Jsou vhodné i jako substráty pro pěstování ve skleníku.

I proto, že věříme v nalézání alternativních surovin budoucnosti, za účelem ochrany přírody, přidali jsme do naší nabídky substráty a kůru této značky. Najdete zde substrát pro výsev a množení, pro balkonové rostliny, orchideje, ale i profesionální substrát s univerzálním zahradním využitím, který se osvědčil u profesionálních realizátorů zahrad.

Balkonovky | www.zahradnictvipapez.cz