Sporák na tuhá paliva s výměníkem ZVEZDA CLASSIC MAXI VR 10, pravá

Kód: HO288
Ihned k odeslání
Značka: Zvezda
ZDARMAZDARMA
Sporák na tuhá paliva s výměníkem ZVEZDA CLASSIC MAXI VR 10, pravá
23 990 Kč 19 826 Kč bez DPH
Dočasně nedostupné (2 ks)
Můžeme doručit do:
27.2.2023
Možnosti doručení

Sporák do kuchyně s teplovodním výměníkem Zvezda CLASSIC MAXI VR 10, s celkovým výkonem 16 kW (9 kW do vzduchu/7 kW do vody), s prosklenou pečící troubou a schopností vytopit prostor o objemu 320 m3. Vývod kouřovodu - horní pravý s průměrem 130 mm. Prostor na uskladnění dřeva. Praktické madlo na přední části plotny. Prosklená dvířka topeniště. Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě (radiátorům).

doprava-na-kamna

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 let

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Kuchyňský sporák ZVEZDA CLASSIC MAXI VR 10 s teplovodním výměníkem v černo-šedé barvě, má vpravo umístěnou, prosklenou pečící troubu. V horní části je litinová varná plotýnka. Ve spodní části kamen oceníte prostor na uskladnění dříví. Tento sporák je zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají kvalitní provedení za příznivé ceny. 

Specifikace

Materiál na výrobu kamen je kvalitní, za studena válcovaný, ocelový plech o síle 2 mm. Horní deska je vyrobena ze 6 mm oceli. Kamna jsou lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Spalovací komora je vyložena šamotovými cihlami, které jsou snadno vyměnitelné. Uvnitř najdete litinový roštPrůměr kouřovodu je 130 mm. Vývod kouřovodu je horní vpravo a na výstupu z kamen je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Prosklená dvířka topeniště vám umožňují dokonalý výhled na plameny. Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník. Přední madlo, kličky a regulátory jsou vyrobeny z mosazi nebo jsou poniklované.

Pečící trouba

Vaření a ohřev zároveň – tento problém je vyřešen elegantním a praktickým způsobem, a to pomocí pečícího prostoru integrovaného ve sporáku. Díky tomu je možné vařit nebo péct nezávisle na elektřině nebo plynu. V pečicím prostoru můžete péct pizzu, maso, sladké pečivo nebo chléb a rohlíky

Výměník
 

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní kamna (kamna s teplovodním výměníkem) plní dvě hlavní funkce, a to vytápění prostoru pomocí teploty vnějšího pláště (vytápění místnosti) a také pomocí ohřevu a rozvodu teplé vody (vytápění radiátory). Právě rozvod vody pomocí soustavy radiátorů pak umožňuje regulovaný výhřev i vzdálenějších místností po celém domě.

Výměník těchto kamen dosahuje jmenovitého výkonu do topné soustavy 16 kW. V součtu s výkonem kamen vám pomůže vytopit prostor o objemu až 320 m3.

Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě (radiátorům).

Pravidelná i povinná kontrola kamen s výměníkem

S používáním teplovodního výměníku se pojí také povinná revize, kdy dle Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. musí projít revizí všechny tepelné zdroje, které jsou napojené na otopnou soustavu ústředního topení a mají příkon nad 10 kW (pro výpočet příkonu stačí vydělit jmenovitý výkon tepelného zdroje jeho účinností).

Palivové dřevo

Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20% - délka polen 35 cm. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan...

Nedílnou součástí kamen je návod, který naleznete v souvisejících souborech.

Váháte, zda jsou tato kamna pro vás ta pravá? S rozhodnutím vám pomohou informace v tomto popisku a uvedené parametry kamen.

Nenašli jste vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

JAK VYBRAT SPRÁVNÁ KAMNA?

Přemýšlíte o nákupu kamen? Před výběrem je dobré se rozmyslet, kam chcete kamna umístit a jaké prostory s nimi plánujete vytápět. Prvním důležitým parametrem je proto celkový výkon, od něhož se odvíjí vytápěcí schopnost kamen. Obecně platí, že na 1 kW výkonu připadá 16 – 20 m3 vytápěného prostoru. U lépe izolovaných domů je pak tento poměr ještě vyšší.

Vybirate-kamna

Více o výběru krbových kamen

TIP: Chcete se dozvědět, jak velký prostor vytopí tato kamna? Podívejte se na údaj Vytápěcí schopnost nebo vypočítejte na základě údajů o výkonu kamen u tohoto popisku. Co jednotlivé parametry značí, se dozvíte v nápovědě (zelený otazník u parametru).

PŘIPOJENÍ KRBOVÝCH KAMEN KE KOMÍNU

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

RYCHLÝ VÝBĚR KOUŘOVODŮ PRO TATO KAMNA (130 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ SE HODÍ

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Sporák s výměníkem
Barva: černá
Šířka: 102 cm
Výška: 88 cm
Hloubka: 58 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 100 - 109 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 16 kW
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 7 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 9 kW
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 320 m3
? Kouřovod - vývod: horní - pravý
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Hmotnost: 95 kg
Velikost přikládacího otvoru: š 21 cm, v 16,5 cm, hl 40 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

VS - Metal Company Co. je bulharskou společností a je jedním z největších výrobců kamen a krbů v jihovýchodní Evropě. Společnost je založena na principech vysoké kvality, šířky nabídky a přijatelných cen. Již od počátku je značka Zvezda spojena s vysokou kvalitou produktů a služeb. Hlavní devizou kamen a sporáků Zvezda v naší nabídce je jejich vysoký výkon za v našem prostředí velmi nízké ceny.

Kamna Zvezda v našem sortimentu: 

Krbová kamna  

  • Kamna s výměníkem - kamna určená k připojení na topnou soustavy. Výkonný výměník až 16 kW.
  • Kamna s troubou - modely s vestavěnou troubou k přípravě pokrmů
  • Sporáky na tuhá paliva - modelová řada Classic v různých nejen barevných kombinacích