Upozorňujeme, že v důsledku současné situaci může docházet ke zpoždění odesílání objednávek. Dodací doba u skleníků s dostupností "skladem" je z důvodů rozvozových plánů cca 7-14 prac. dní. Děkujeme za pochopení.

Zahradní skleník Gutta ATLAS 4 x 3 m, 4 mm + Automatický otevírač střešního okna + sada těsnění + 5 tyčí na rajčata

Kód: GU4294010
+ Dárek
Značka: Gutta
ZdarmaZdarma
zahradni sklenik z polykarbonatu atlas
9 455 Kč / ks 7 814 Kč bez DPH
NA DOTAZ | 1-4 TÝDNY

Zahradní skleník Gutta ATLAS 4 x 3 m je obloukový zahradní skleník, který je oblíbený především díky porovnání cena/výkon. Skleník je vyroben z ocelové pozinkované konstrukce o síle plechu 0,8 mm a je osazen kvalitním dutinkovým polykarbonátem Guttagliss o síle 4 mm. Díky obloukovému tvaru je skleník velice odolný vůči silnému větru, či nadměrnému zatížení. 

doprava-na-skleniky

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obloukový skleník Gutta ATLAS 4 x 3 m z polykarbonátu vyniká pevnou klenbou zaručující bohatou úrodu po celou sezónu. Je vyroben ze žárově zinkovaného plechu o síle 0,8 mm a šířkou profilu  50 mm. Odolnost proti zátěži (sníh atp.) je až 80 kg/m2 - vhodný do nižších a středních (méně větrných) oblastí.

Zasklení skleníku je tvořeno čirým dutinkovým (komůrkovým) polykarbonátem o tloušťce 4 mm s UV ochranou, který má zvýšené tepelně izolační vlastnosti, oproti běžně prodávaným skleníkům. Polykarbonát splňuje veškeré podmínky zdravotní nezávadnosti. 

  • Dlouhá životnost
  • Bezúdržbová pozinkovaná konstrukce
  • Snadná montáž
  • Vynikající izolační schopnosti
  • Není nutná stavba základů
  • Záruka na polykarbonát 10 let 

Řešíte, zda 4 mm nebo 6 mm polykarbonát? 

U 6 mm polykarbonátu samozřejmě skleník disponuje větší celkovou odolností proti vlivům počasí. Zároveň dochází ke zvýšení tepelně-izolačních vlastností, a to zhruba o 20-30 %. Samozřejmostí je ovšem vyšší cena skleníku s 6 mm polykarbonátem, konkrétně cca o 20 %. Pokud ovšem nebydlíte na hřebenech hor, či nepěstujete ve skleníku velmi náročné rostliny, je 4 mm varianta zasklení často dostačující. 

vyhody-sklenik-econom

Parametry: Gutta ATLAS 
Šířka 3 m
Výška 2 m
Délka 4 m
Zasklení Polykarbonát síly 4 mm
Hmotnost 86 kg
UV ochrana ANO (jednostranná)
Materiál konstrukce Profilovaná žárově-zinkovaná ocel
Tloušťka profilu 0,8 mm
Šířka profilu 50 mm
Dveře čelní 2 ks (z každé strany 1 ks)
Větrací okno čelní 2 ks (z každé strany 1 ks)
Větrací okno střešní NE - nelze dokoupit
Sada těsnění NE - k dokoupení ZDE 
(případně jako dárek k objednávce)
Výztuhy skleníku NE - k dokoupení ZDE
Základový rám Standardní profil - 50 mm
Záruka 10 let polykarbonát, 2 roky na konstrukci
Základna  není nutná (profily se zakopávají 35 cm do země)
Ukotvení prosklení pomocí šroubů s podložkami

Další varianty skleníku Atlas ZDE.

Montáž

Ukotvení skleníku je možné dvěma způsoby - zakopání do země či ukotvení na betonový základ. V případě ukotvování do země jsou přesahující profily zasypány do 35 cm hlubokého výkopu po obvodu skleníku v zemi. V případě ukotvování na betonový základ či ztracené bednění je nutné přesahující profily uříznout a následně základový profil pomocí tzv. úhelníkových profilů (nejsou součástí balení) připevnit k podkladu (každý ze zkrácených profilů).

Na samotnou stavbu skleníku doporučujeme pro dvě osoby vyhrazení alespoň 2 celých dnů. Stavba není nikterak technicky náročná, avšak vzhledem k robustnosti konstrukce, přesnosti řezání polykarbonátu a především pak množství šroubů vyžaduje relativně více času. Návod k sestavení a další dokumentaci najdete v souvisejících souborech.

Necítíte se na montáž skleníku? Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou, naše montážní týmy jsou vám k službám. 

Balení

Každá zásilka se skládá z krabice s materiálem, balení profilů se základnou, balení profilů s oblouky a příslušný počet polykarbonátových desek o rozměru 6 × 2,1 m složených do rolí. Jeden kus je vždy použit pro nařezání čelních dílů, další desky se neřežou - jsou určeny k zakrytí oblouků.

Obsah balení pro jednotlivé délky skleníků jsou uvedeny v tabulce níže.

Rozměry skleníku Počet desek  Hmotnost
4 x 3 m 3 ks 86 kg
6 x 3 m 4 ks 115 kg
8 x 3 m 5 ks 145 kg

 

banner_skleniky

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Obloukové skleníky
Záruka: 10 let polykarbonát / 2 roky konstrukce
Hmotnost: 86 kg
Produktová řada: Atlas
Délka: 4 m
? Délka skleníku (zařazení do kategorie): Střední (251 - 500 cm)
Šířka: 3 m
? Šířka skleníku (zařazení do kategorie): 300 cm
Výška: 2 m
Materiál prosklení: komůrkový polykarbonát
Materiál konstrukce: profilovaná pozinková ocel
Dveře: 2x jednokřídlé na pantech
Prosklení: Polykarbonát 4 mm
Tvar provedení: Oblouková konstrukce
Tloušťka prosklení: 4 mm
Čelní dveře : 2 ks
Čelní okno: 2 ks
Jéža vypichuje: Nízká cena
Střešní okno: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
3x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
Avatar autora | 1.6.2020
Skleník je skvělý, sestavení šlo poměrně hladce (manuál je opravdu perlička, ale když člověk trochu přemýšlí, zvládne to skoro i bez něj). Celá stavba mi spolu s výkopem, vyzděním chodbičky (60x400 + čtvercové plochy na poličky a celkově takové vnitřní pěstitelské zázemí 120x120) trvala v jendom člověku týden. Stavba samotná dny dva (a to jsem stavěl max 6 hodin denně). Hvězda dolů je ale za komunikaci, respektive za kompletaci zásilky. Skleník přišel spolu s "dárky" tři dny od sebe. Dodací listy vůbec neseděly a po prvním balíku jsem měl strach, že je i poslední a víc toho nepřijde, na infolince mi řekli, že je vše v pořádku, ale že se na to podívají, více se neozvaly. Naštěstí vše přišlo (dokonce jedna páska proti vlhkosti navíc, což se hodilo, jedna nestačí). Čeho je ale málo, je gumové těsnění, chybělo mi cca 10 cm a to jsem neměl žádný odpad při řezání, každopádně to se dá vyřešit starou duší z kola, jen to už není tak hezké. Také píst na automatické otvírání není kam uchytit a na řadu musí přijít vrtačka, ale 4 dirky si zvládne udělat každý (píst je každopádně velice nekvalitní, jedná se o dva díly, kde píst se má na zimu dementovat, v mém případně to oddělit nepůjde, takže zimu musí přečkat venku, za 500 bych ho opravdu nekupoval znovu, raději se podívejte v číně, kde jsou za půlku totožné). Celkově jsem ale se skleníkem spokojený, tloušťka plexiskla i profilů je dle mého názoru dostačující, větru odolává (bydlím 650 n.m.) a za ty peníze skvělý nákup. Ještě jedna vtipná třešnička na konec, profily jsou označeny čísly a písmeny (!!azbukou!!), ale tisk není moc kvalitní, proto L a P se občas plete, ale selský rozum vám nedovolí dát něco obráceně. Také bych doporučil si fixem všechny díly hned na začátku popsat, udělat šipky co k čemu pasuje, čísla atd..dosti to urychlí práci.
5
FK Avatar autora | 22.5.2020
velmi dobře
5
D Avatar autora | 9.9.2019
Skleník je obloukový - odolá větru Nemusí mít základ Díly jsou přesné, vyvrtané díry opravdu přesně sedí Když si přečtu návod a držím se ho, tak poskládání není složité, jen vzhledem k množství dílu je časově náročnější Skleník je navržen jako průchozí, má dveře i okno na obou stranách Zasklení je z polykarbonátu přes celý oblouk v celku, takže odolá větru Těsnění na čela a okenní pístový otevírač ke skleníku zdarma K dokoupení výztuhy, já na 4m skleníku si dokoupil dva páry Skleník je dobře a promyšleně navržen Čas ukáže kvalitu pozinku, pohledově vypadá dobře Cena skleníku je v poměru provedení a velikosti výborná Můžu doporučit koupi
4
Avatar autora | 9.9.2019
Chybí český návod

gutta_1

GUTTA je tradiční německý dodavatel střešních a izolačních materiálů. Dodává široký sortiment výrobků pro dům a zahradu - Hliníkové pergoly, kompostéry, vchodové stříšky a příslušenství, přístřešky na auto, střešní krytiny, příslušenství na zahradu, skleníky a příslušenství, vybavení pro zatravňování, diamantové kotouče