Krbová kamna ZVEZDA RETRO G

Kód: HO307
ZDARMAZDARMA
657 3 krbova kamna zvezda retro g[1]
12 020 Kč 9 934 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)
Možnosti doručení

Krbová kamna ZVEZDA RETRO G na nožičkách s výkonem 7 kW a proskleným topeništěm. Vývod kouřovodu - horní s průměrem 130 mm. Jsou schopna vytopit prostor o objemu 100 - 140 m3

doprava-na-kamna

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 let

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Menší krbová kamna ZVEZDA RETRO G na nožičkách jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají kvalitní provedení za příznivé ceny. Díky své kompaktní velikosti jsou vhodná do menších prostor. Kamna spojují tradiční obdélníkový tvar a klasický design, který zapadne do každého interiéru.  

Specifikace

Materiál na výrobu kamen je kvalitní, za studena válcovaný, ocelový plech o síle 2 mm. Kamna jsou lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Spalovací komora je vyložena šamotovými cihlami, které jsou snadno vyměnitelné. Uvnitř najdete litinový rošt. Prosklená dvířka topeniště zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Průměr kouřovodu je 130 mm. Vývod kouřovodu je horní a na výstupu z kamen je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Přívod primárního vzduchu je regulovatelný přes popelník, sekundární vzduch oplachuje sklo a reguluje se klapkou na dvířkách. Dvířka topeniště jsou opatřena tepelně odolným keramickým sklem, které umožňuje dokonalý výhled na plameny. 

Palivové dřevo

Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20% - délka polen 35 cm. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan...

Nedílnou součástí kamen je návod, který naleznete v souvisejících souborech.

Váháte, zda jsou tato kamna pro vás ta pravá? S rozhodnutím vám pomohou informace v tomto popisku a uvedené parametry kamen.

Nenašli jste vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

JAK VYBRAT SPRÁVNÁ KAMNA?

Přemýšlíte o nákupu kamen? Před výběrem je dobré se rozmyslet, kam chcete kamna umístit a jaké prostory s nimi plánujete vytápět. Prvním důležitým parametrem je proto celkový výkon, od něhož se odvíjí vytápěcí schopnost kamen. Obecně platí, že na 1 kW výkonu připadá 16 – 20 m3 vytápěného prostoru. U lépe izolovaných domů je pak tento poměr ještě vyšší.

Vybirate-kamna

Více o výběru krbových kamen

TIP: Chcete se dozvědět, jak velký prostor vytopí tato kamna? Podívejte se na údaj Vytápěcí schopnost nebo vypočítejte na základě údajů o výkonu kamen u tohoto popisku. Co jednotlivé parametry značí, se dozvíte v nápovědě (zelený otazník u parametru).

PŘIPOJENÍ KRBOVÝCH KAMEN KE KOMÍNU

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

RYCHLÝ VÝBĚR KOUŘOVODŮ PRO TATO KAMNA (130 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ SE HODÍ

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna
Typ kamen: Krbová kamna
Barva: černá
Šířka: 58 cm
Výška: 78 cm
Hloubka: 49 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 50 - 59 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 7 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 100 - 140 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Hmotnost: 73 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

VS - Metal Company Co. je bulharskou společností a je jedním z největších výrobců kamen a krbů v jihovýchodní Evropě. Společnost je založena na principech vysoké kvality, šířky nabídky a přijatelných cen. Již od počátku je značka Zvezda spojena s vysokou kvalitou produktů a služeb. Hlavní devizou kamen a sporáků Zvezda v naší nabídce je jejich vysoký výkon za v našem prostředí velmi nízké ceny.

Kamna Zvezda v našem sortimentu:

  • Krbová kamna - klasická plechová kamna. Modely s troubou či plotýnkou
  • Kamna s výměníkem - kamna určená k připojení na topnou soustavy. Výkonný výměník až 16 kW.
  • Kamna s troubou - modely s vestavěnou troubou k přípravě pokrmů
  • Sporáky na tuhá paliva - modelová řada Classic v různých nejen barevných kombinacích