Krbová kamna NORDLAND

Kód: HM5955330
22 990 Kč 19 000 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Krbová kamna NORDLAND s výkonem 9 kW v černé barvě. Vytápěcí schopnost kamen činí až 150 m3. Vývod kouřovodu horní 150 mm. Ecodesign.

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 dní

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Krbová kamna NORDLAND od holandské značky Livin'flame s výkonem 9 kW v černé barvě jsou vhodné jako přímé nebo doplňkové vytápění v chladných zimních dnech. Tyto kamna můžete umístit také ven, pod střechu nebo např. do zimní zahrady, tak aby byly chráněny proti povětrnostním vlivům. Při instalaci kamen je důležité dbát na to, aby byly umístěny 60 cm od stěny. Ve spodní části kamen najdete praktický úložný prostor na dřevěná polena. 

Specifikace

Kamna jsou vybavena kvalitním rozvodem vzduchu. Primární a sekundární proud vzduchu je řízen odděleně, vy si tak můžete nastavit rychlost a intenzitu plamenů podle svých představ. Kamna navíc disponují systémem, který zajišťuje, že se na skle neusazují nečistoty a prach. Vy si tak můžete užívat nerušený pohled do plamenů. Během provozu kamen zůstává klika dvířek chladná, takže je můžete kdykoliv bezpečně otevřít a přiložit do ohně. 

Kamna splňují všechny evropské požadavky s ohledem na bezpečnost, životní prostředí a zdraví. Navíc splňují značku kvality EcoDesign 2022, což znamená, že jsou velmi účinná a vypouštějí jen minimum pevných částic.

Připojení krbových kamen ke komínu

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 150 mm)

Vybirate-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

Příslušenství, které se hodí

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna
Typ kamen: Krbová kamna
Barva: černá
Šířka: 45 cm
Výška: 85 cm
Hloubka: 40 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 40 - 49 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Maximální výkon do prostoru: 9 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 150 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevěné brikety, dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0.83
Ecodesign: Ano
Energetická třida: A+
Hmotnost: 59 kg
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: