Krbová kamna s výměníkem ZVEZDA 1 VR 9

Kód: HO275
ZDARMAZDARMA
561 2 krbova kamna s vymenikem zvezda 1 vr 9[1]
13 430 Kč 11 099 Kč bez DPH
NA DOTAZ | BĚŽNĚ DO 14 DNŮ
Můžeme doručit do:
23.12.2022
Možnosti doručení

Krbová kamna s výměníkem ZVEZDA 1 VR 9 v černé barvě s výkonem 16 kW (10 kW do vzduchu/6 kW do vody). Horní vývod kouřovodu s průměrem 130 mm. Schopnost vytopit místnost o velikosti 160 - 200 m3. Prostor pro uskladnění dřeva. Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě (radiátorům).

doprava-na-kamna

Detailní informace

Více než 96 % spokojených sousedů

Pro lepší sousedství - udržitelný e-shop

Zboží klidně vraťte
až za 100 let

Už žádná nejistota s případnou reklamací

Detailní popis produktu

Ocelová krbová kamna ZVEZDA 1 VR 9 s teplovodním výměníkem v černé barvě, jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají vysoký výkon, kvalitní provedení a příznivé ceny. Kamna spojují tradiční obdélníkový tvar a moderní design, který zapadne do každého interiéru. 

Specifikace

Materiál na výrobu kamen je kvalitní ocelový plech válcovaný za studena. Kamna jsou lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Spalovací komora je vyložena šamotovými cihlami, které jsou snadno vyměnitelné. Uvnitř najdete litinový rošt. Prosklená dvířka topeniště zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Průměr kouřovodu je 130 cm. Vývod kouřovodu je horní a na výstupu z kamen je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Ve spodní části najdete prostor pro uskladnění dřeva.

Výměník
 

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní kamna (kamna s teplovodním výměníkem) plní dvě hlavní funkce, a to vytápění prostoru pomocí teploty vnějšího pláště (vytápění místnosti) a také pomocí ohřevu a rozvodu teplé vody (vytápění radiátory). Právě rozvod vody pomocí soustavy radiátorů pak umožňuje regulovaný výhřev i vzdálenějších místností po celém domě.

Výměník těchto kamen je vyroben ze žáruvzdorného plechu a dosahuje jmenovitého výkonu do topné soustavy 16 kW. V součtu s výkonem kamen vám pomůže vytopit prostor o objemu 160-200 m3.

Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě (radiátorům).

Pravidelná i povinná kontrola kamen s výměníkem

S používáním teplovodního výměníku se pojí také povinná revize, kdy dle Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. musí projít revizí všechny tepelné zdroje, které jsou napojené na otopnou soustavu ústředního topení a mají příkon nad 10 kW (pro výpočet příkonu stačí vydělit jmenovitý výkon tepelného zdroje jeho účinností).

Palivové dřevo

Palivové dřevo pro topení v kamnech by mělo být suché s vlhkostí do 20% - délka polen 32 cm. Ideální je tvrdé palivové dřevo, jako je buk, dub, habr, jasan...

Nedílnou součástí kamen je návod, který naleznete v souvisejících souborech.

Váháte, zda jsou tato kamna pro vás ta pravá? S rozhodnutím vám pomohou informace v tomto popisku a uvedené parametry kamen.

Nenašli jste vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 371 655 660 nebo nám zašlete email na info@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

JAK VYBRAT SPRÁVNÁ KAMNA?

Přemýšlíte o nákupu kamen? Před výběrem je dobré se rozmyslet, kam chcete kamna umístit a jaké prostory s nimi plánujete vytápět. Prvním důležitým parametrem je proto celkový výkon, od něhož se odvíjí vytápěcí schopnost kamen. Obecně platí, že na 1 kW výkonu připadá 16 – 20 m3 vytápěného prostoru. U lépe izolovaných domů je pak tento poměr ještě vyšší.

Vybirate-kamna

Více o výběru krbových kamen

TIP: Chcete se dozvědět, jak velký prostor vytopí tato kamna? Podívejte se na údaj Vytápěcí schopnost nebo vypočítejte na základě údajů o výkonu kamen u tohoto popisku. Co jednotlivé parametry značí, se dozvíte v nápovědě (zelený otazník u parametru).

PŘIPOJENÍ KRBOVÝCH KAMEN KE KOMÍNU

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

RYCHLÝ VÝBĚR KOUŘOVODŮ PRO TATO KAMNA (130 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ SE HODÍ

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Barva: černá
Šířka: 48 cm
Výška: 82 cm
Hloubka: 42 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 40 - 49 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 16 kW
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 10 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 6 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 160 - 200 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 200 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Rozměry trouby (Š x H x V): 35 x 37 x 17 cm
Rozměry dvířek toruby (Š x V): 39 x 20 cm
Rozměry topeniště (Š x V): 39 x 20 cm
Hmotnost: 77 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

VS - Metal Company Co. je bulharskou společností a je jedním z největších výrobců kamen a krbů v jihovýchodní Evropě. Společnost je založena na principech vysoké kvality, šířky nabídky a přijatelných cen. Již od počátku je značka Zvezda spojena s vysokou kvalitou produktů a služeb. Hlavní devizou kamen a sporáků Zvezda v naší nabídce je jejich vysoký výkon za v našem prostředí velmi nízké ceny.

Kamna Zvezda v našem sortimentu: 

Krbová kamna  

  • Kamna s výměníkem - kamna určená k připojení na topnou soustavy. Výkonný výměník až 16 kW.
  • Kamna s troubou - modely s vestavěnou troubou k přípravě pokrmů
  • Sporáky na tuhá paliva - modelová řada Classic v různých nejen barevných kombinacích