Krbová kamna HUSUM černá

Kód: HS0420615120000
ZdarmaZdarma 29 550 Kč –3 %
Krbová kamna HUSUM černá
29 550 Kč –3 % 28 664 Kč / ks 23 689 Kč bez DPH
Skladem (> 3 ks)
Kamna Haas+Sohn HUSUM s výkonem až 6,5 kW v černé barvě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V tabulce a na videích výše naleznete základní parametry a získáte představu, jak kamna vypadají naživo. Pokud jste ovšem nenašli vše potřebné a rádi byste se na něco zeptali, neváhejte nám zavolat na 601 170 990 nebo nám zašlete e-mail ninfo@zahradajezek.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

Výběr kamen - kde začít? 

Přemýšlíte o nákupu kamen, ale nevíte, jaký zvolit postup při jejich výběru? Sepsali jsme pro vás na našem blogu pár základních bodů, které vám pomohou při vašem rozhodování. Mezi konkrétní vlastnosti, na které je důležité zaměřit pozornost patří velikost vytápěného prostoru, způsob topení krbových kamen, stavební připravenost nebo například výbava kamen. Více podrobnějších informací naleznete v našem článku.

 krbova-kamna-masterflamme-medie-I-hneda-sametova-interier

Co vše budete potřebovat ke kamnům?

K připojení kamen je potřeba pořídit důležité příslušenství, jako jsou rovný kouřovod a koleno, nebo případně jejich kombinaci. Volte takové kouřovody a kolena, aby přívod do komínu byl co nejefektivnější. Samozřejmě se nesmí opomenout ani estetická stránka. Na zakrytí nerovností přímo u vstupu do komína vám poslouží růžice.

Důležité je dbát také na samotný rozměr kouřoviny. Všechny kouřovody a další komponenty by měly odpovídat výstupu kouřovodu z kamen. Pokud vstup do komína bude menších nebo větších rozměrů než u kamen, postačí zakoupit tzv. přechodku. Na vstup přímo do komínu použijte přechod do komína, který zaručí, že kouř nebude unikat, a to díky těsnícímu provazu. Dále zabrání také prasklinám u vstupu do komínu, které vznikají roztahovaní materiálu za vysokých teplot.

Jako doplněk si můžete pořídit například plech pod kamna, který ochrání podlahu před případným poškozením či samotným požárem. Pro zkrášlení okolí kamen a krbu výborně poslouží koš na dřevo či krbovém nářadí.  Ty jsou nejen designovým prvkem, ale také praktickým pomocníkem. Další výbavu naleznete v sekci příslušenství. Vy už si pak jen vychutnávejte příjemné teplo a krásné prostředí vaší domácnosti.

 

 

Banner_kamna

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 156 kg
Typ kamen: Krbová kamna
Produktová řada: Husum
Barva: hnědá
Šířka: 56 cm
Výška: 115 cm
Hloubka: 54 cm
? Maximální výkon do prostoru: 6,5 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 2,1 - 6,5 kW
? Celkový výkon (skupina): do 5 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 40-120 m3
Vývod kouřovodu: horní, zadní
Průměr kouřovodu: 150 mm
? Externí přívod vzduchu: 100 mm
Palivo: kusové dřevo, uhelné brikety
Spotřeba paliva: 0,5-1,9 kg
Účinnost: 0.8
? Terciální spalování: Ano
Minimální tah komína: 12 Pa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn se vyznačují vysokou účinností přes 80%, poskytují tak  vytápění při malé spotřebě paliva. Takto vysoké hodnoty je docíleno především způsobem terciárního spalování, který se stává běžnou součástí u všech nových modelů.  Vedle toho všechna kamna splňují evropskou normu EN 13 240 nebo EN 13 229. Většina kamen pak splňuje dokonce i nejpřísnější evropskou emisní normu dle BVG §15A.

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce:

  • Kachlová kamna - modelové řady Eboli, Empoli, Treviso vždy v několika barevných provedení v kombinaci s výměníkem či bez něho
  • Kamna s výměníkem - kachlové i krbové modely Nivala, Farum či Eboli s výměníkem k připojení do topné soustavy
  • Peletová kamna - kamna na pelety Toledo a HSP, která můžete ovládat i vašich smartphonem