Kachlová kamna TREVISO II, kachlový sokl,/zelená kachle

Kód: HS0433920000000
36 990 Kč / ks 30 570 Kč bez DPH
Skladem (> 3 ks)

Kamna Haas+Sohn TREVISO II s výkonem až 8,5 kW  s kachlovým obkladem a soklem v zelené barvě.

40617625_321927088556316_5970596254789402624_nhaas-vymenitelny-vymenik

doprava-zdarma-kamna

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna Haas+Sohn TREVISO II v černém provedení s kachlovým obkladem a soklem v zelené barvě najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Kamna spojují nadčasový design s kachlovou klasikou, která zapadne do každého interiéru.

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita 

Kamna TREVISO si můžete vybrat ve čtyřech barvách. V barvě kachlů zelené, hnědé, medovník a slonová kost. Kamna jsou doplněna o sokl v barvě kachlů. Díky kachlovému obkladu bude teplo z kamen sálat ještě dlouho po vyhasnutí ohně. 

Uchvátí vás svým luxusním provedením a většími skleněnými dvířky ze speciální sklo-keramické hmoty s vysokou tepelnou odolností, které zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Pod prosklenou částí kamen najdete prostor určený pro skladování dřeva, či dřevěných briket.

Efektivní spalování

Tato kamna jsou vysoce efektivní také díky možnosti terciárního spalování, kdy dochází k procesu zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by běžně odcházely se zplodinami komínem. Díky této funkci tak dochází ke zvýšení účinnosti spalování a tím i nižší spotřebě dřeva.

Rádi byste přidali či vyměnili výměník?

Tato kamna jsou uzpůsobena dalším úpravám a je možné je kdykoliv doplnit výměníkem, nebo jej například vyjmout a nahradit záslepkou. Kachlová kamna Treviso II vám dají dost času k rozhodování. Můžete je nejprve používat jako teplovzdušná kamna a časem do nich bez problémů můžete dokoupit tento výměník.

V případě, kdy uvažujete o zapojení výměníku, myslete na to, že výměník lze připojit pouze ke kamnům, které mají kouřovod vyvedený z horní části kamen svisle vzhůru.
Tuto možnost úpravy oceníte také ve chvíli, kdy zapojujete či odpojujete kamna z otopného systému a zajistíte tím zjednodušený celkový servis kamen.

Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

PŘIPOJENÍ KRBOVÝCH KAMEN KE KOMÍNU

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

RYCHLÝ VÝBĚR KOUŘOVODŮ PRO TATO KAMNA (Ø 150 mm)

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ SE HODÍ

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kachlová krbová kamna
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 142 kg
Typ kamen: Kachlová kamna, Soklová kamna
Produktová řada: Treviso II
Barva: zelená
Šířka: 75 cm
? Kategorie pro filtrování: Šířka: 70 - 79 cm
Výška: 110 cm
? Kategorie pro filtrování: Výška: 110 - 119 cm
Hloubka: 49 cm
? Kategorie pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Maximální výkon do prostoru: 8,5 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 2,7 - 8,5 kW
Výměník: Ne
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 45-160 m3
Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: ekobrikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 2,3 kg
Účinnost: 0,81
? Terciární spalování: Ano
Minimální tah komína: 12 Pa
Sokl: Kachlový sokl

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn se vyznačují vysokou účinností přes 80%, poskytují tak vytápění při malé spotřebě paliva. Takto vysoké hodnoty je docíleno především způsobem terciárního spalování, který se stává běžnou součástí u všech nových modelů. Vedle toho všechna kamna splňují evropskou normu EN 13 240 nebo EN 13 229. Většina kamen pak splňuje dokonce i nejpřísnější evropskou emisní normu dle BVG §15A.

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: