Zahradní domek LANITPLAST TOMAS 464 x 301 cm

Kód: LG1596
ZdarmaZdarma
Zahradní domek LANITPLAST TOMAS 464 x 301 cm
35 992 Kč / ks 29 745 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Klasický pevný zahradní domek TOMAS nabízí perfektní úložný prostor pro vaše zahradní nářadí. Tento domek má dvě okna zabudovaná ve dveřích a k tomu jedno samostatné okno ve stěně. Tento model má navíc zastřešený přístřešek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parametry:

 • materiál: kvalitní jehličnaté dřevo
 • rozměry vnější - včetně střechy (š x d): 464 x 301 cm
 • vnější výška: 218 cm
 • vnitřní plocha domku: 10 m2
 • zastavěná plocha: 13,99 m2
 • plocha nátěru: 30 m2
 • hmotnost: 610 kg
 • dveře: dvoukřídlé čelní dveře na pantech
 • rozměry čelních dveří: 161 x 168 cm
 • střešní lepenka je obsahem základního balení
 • dveře: v každém křídle je velké okno, které vyplňuje cca polovinu plochy dveří
 • prosklení: plexisklo
 • síla stěny (prken): 28 mm
 • materiál střechy: OSB desky
 • síla střechy: 15 mm
 • sklon střechy: 15o
 • plocha střechy: 13,97 m2
 • podlaha přibalena: ne
 • v balení je veškeré potřebné kování
 • rozměry balení: 117 x 420 x 48 cm
 • návod: Návod na montáž a údržbu Lanitplast TOMAS_CZ
 • vysvětlivka : šířka - čelní strana; délka - boční strana

Sestavení je jednoduché - konstrukce je ze stěnových panelů a střecha z OSB desek. Jednotlivé panely se k sobě pouze sešroubují.

Povrchová úprava domku:

Před samotnou montáží musíte všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem, což je preventivní ochrana proti zamodrání či plísni a to nejenom z vnější, ale i vnitřní strany dílů. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň voděodpudivá, světlostálá a odolná proti vlhkosti. Dále dbejte na to, aby lazura měla dostatek barevného pigmentu, abyste předešli zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! Nechte si raději poradit od odborného prodejce barev u ochrany přírodního jehličnatého dřeva a dodržujte pracovní postup od výrobce nátěrové hmoty. Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání. Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku.

Skladování před montáží:

Domek je vyroben z kvalitního smrkového dřeva a je dodáván povrchově neošetřen. Pozor! Balík s materiálem není vodotěsný a fólie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu tak, aby nebyla přímo položená na zemi a chráněnou proti nepříznivým vlivům počasí (vlhkost,slunce atd.). Neskladujte ve vytápěném prostoru!

Základy domku:

Věnujte prosím MIMOŘÁDNOU péči budování základu pro domek. Před samotnou montáží je nezbytné připravit vhodný podklad. Nejvhodnějším podkladem je betonová deska, avšak  u menších modelů může být použita i zámková dlažba. Alternativou k zemním úpravám je samonosný rošt se zemními vruty, který můžete objednat jako příslušenství

Postup:

 1. Základ postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala cca 5 cm okolní terén.
 2. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině.
 3. Podložte trámky pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky) - tím zabráníte přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků.
 4. Pro trvanlivost základu je důležité dodržet tyto nejdůležitější předpoklady: podklad, pravoúhlost a přesná rovina.

S kvalitním základem vydrží domek o mnoho let déle. Můžete si nechat poradit, či si nechat základ zhotovit přímo odborníkem (stavařem).

Použité dřevo:

Dřevostavby jsou vyráběny z jehličnatého řeziva. Dřevo je přírodní produkt a proto je domek šetrný k životnímu prostředí a harmonicky zapadá do jakékoli zahrady. Další předností výrobku ze dřeva je také to, že se dá lehce opracovat a je cenově příznivý. Jehličnaté dřevo má navíc vysokou izolační schopnost.

Povolení ke stavbě domku:

Dřevěný domek s pevnými základy však může vyžadovat určitá povolení od místních úřadů. Proto si raději před nákupem domku ověřte na stavebním úřadě aktuální situaci s územním rozhodnutím (rozhodnutí o umístění  stavby). Doporučujeme na všech místních úřadech ověřit platné předpisy pro oblast, kde plánujete stavbu domku, protože může být úřady v místě vaší zahrady z různých důvodů omezena. Pokud máte zahrádku (pozemek) v nájmu, musíte dohodnout i s jejím majitelem.

Doprava:

Osobní odběr na našich pobočká je možný avšak je důležité počítat s velkou hmotností domku (610kg) a s nutností odpovídajího přívěsného vozík či dodávky (např. tranzitu). Pokud si objednáte naší dopravu, tak domek dopravíme v rozloženém stavu jako 1 paletu na hranici vašeho pozemku. Při přepravě NELZE používat vozidlo s odklápěcím zadním čelem a následně paletový vozík. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Domky na nářadí
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 610 kg
Síla střechy: 15 mm
Barva: dřevo
Délka: 3,0 m
Šířka: 4,6 m
Výška: 2,2 m
Dveře: dvoukřídlé na pantech
Sklon střechy: 15o
Plocha střechy: 13,97m2
Podlaha přibalena: ne
Povrchová plocha k nátěru: 30m2
Síla stěny domku: 28 mm
Výška dveří: 1,68 m
Střešní krytina (obsah dodávky): střešní lepenka
Šířka dveří: 1,61 m
Výška stěny: 1,70 m
Zastavěná plocha: 13,99 m2
Prosklení: plexisklo
Materiál domku: Dřevo
Výška dveří domku: 161 - 180 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

LanitPlast je českým dodavatelem polykarbonátových zahradních skleníků, zahradních domků a celé řady příslušenství pro váš skleník i zahradu.

K nejprodávanějším skleníkům patří řada Kyklop.
Nejoblíbenějším zahradním domkem je TOMAS.