Zahradní domek KARIBU DALIN 1 (45281), natur

Kód: LG1702
Akce
Značka: Karibu
ZdarmaZdarma 27 490 Kč –32 %
Zahradní domek KARIBU DALIN 1 (45281), natur
27 490 Kč –32 % 18 690 Kč / ks 15 446 Kč bez DPH
NA OBJEDNÁVKU | 3-4 TÝDNY

Základní model dřevěného domku se sedlovou střechou od německého výrobce KARIBU, síla stěny 14 mm, dvoukřídlé, prosklené dveře, vnější rozměry š 245 x d 180 cm, zastavěná plocha domku 4,41 m2.

doprava-na-domky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Upozornění - domek na obrázku může obsahovat příplatkové prvky, které nejsou obsahem základního balení (typicky podlaha nebo střešní krytina).

Dřevěný zahradní domek KARIBU DALIN 1 se sedlovou střechou v přírodním provedení je ideální pro celoroční uskladnění zahradního nářadí, nábytku, sekaček a dalšího zahradního vybavení. Domek je široký 245 cm (přední strana s dveřmi) a 180 cm dlouhý. Domkem zastavěná plocha činí 4,41 m2

Konstrukce

Konstrukci domku tvoří hranoly a prkna o síle 14 mm vyfrézované ze severského smrku. Tento model má sedlovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech o šířce 114 cm a výšce 175 cm s oknem 50 x 50 cm v každém křídle a jedno okno ve stěně o rozměru 59 x 59 cm. Všechna okna mají prosklení z plexiskla. Díky petlici lze domek uzamknout visacím zámkem.

Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří předpřipravené menší panely, které pouze sešroubujete k sobě a střechu tvoří celistvá deska. To garantuje extrémně jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.

  • dodáváno bez podlahy
  • v balení je veškeré potřebné kování
  • obsahem balení je základový tlakově impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) ze severské borovice, na který je možné rovnou přišroubovat podlahu

Základy domku

Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého domkuZáklad z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).

Menší domky, jako tento, je možné postavit na podélně položené trámky (fošny) ukotvené na systém zemních vrutů.

Podlaha

Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Pokud domek rovnou stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, tak podlahu tak úplně nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme, je to z uživatelského hlediska mnohem příjemnější, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor domku. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá přišroubovat podlaha, je součástí základního balení domku.

Na podlahový rám lze přišroubovat podlahu z jakéhokoliv vhodného materiálu (palubky, OSB desky apod.). Dokoupit lze také originální podlahu s již nařezanými díly. 

Střecha

Střecha je zhotovena z dřevěných desek. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit krytinou podle vlastního výběru. Střešní krytina není obsahem dodávky. Pro domky se šikmou střechou lze použít samolepicí bitumenovou lepenku. Lepenku o rozměru 0,5 x 5 m si můžete objednat v našem e-shopu. Pro tento model budete potřebovat 3 role. U střech se sklonem >15o je vhodný i bitumenový šindel. Ukázku postupu pokládky si můžete prohlédnout ZDE.

Pokud se vám tento domek líbí a uvítali byste set s originální podlahou a přesným množstvím šedé střešní lepenky jako dárek, podívejte se na odkaz ZDE.

Povrchová úprava domku

Než začnete s montáží je potřeba všechny stavební díly ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň voděodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Lazura musí mít dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! 
Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.

Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.

Povolení ke stavbě domku

Na stavbu dřevěného domek s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Na místním stavebním úřadu se tedy před samotnou montáží raději informuje, zda se na stavbu vámi vybraného domku nevztahují některá omezení.

Doprava

Domek dopravíme nejblíže hranici vašeho pozemkuDomek bude složen vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Podrobnější informace k dopravě naleznete ZDE.

Balení

Domek dodáváme jako stavebnici - 1 balík o rozměrech 180 x 45 x 123 cm o hmotnosti cca 208 kg. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladujte ve vytápěném prostoru!

Přehledný  návod k montáži domku si také můžete s ostatními dokumenty stáhnout  v souvisejících souborech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Domky na nářadí
Produktová řada: Dalin
Síla střechy: 16mm
Barva: dřevo
Materiál konstrukce: dřevo
Dveře: dvoukřídlé na pantech
Sklon střechy: 20o
Výška (vnější): 2,31 m
Plocha střechy: 5,8m2
Podlaha v balení: Ne
Síla stěny domku: 14mm
Výška dveří: 1,74 m
Střešní krytina (obsah dodávky): ne
Šířka dveří: 1,15 m
Výška stěny: 1,82m
Zastavěná plocha: 4,41 m2
Prosklení: Plexisklo
Materiál domku: Dřevo
Výška dveří domku: 161 - 180 cm
Délka (vnější): 1,80 m
Šířka (vnější): 2,45 m
Zatížení střechy max.: 75kg/m2
Hmotnost: 208kg
? Zařazení domku dle délky strany s dveřmi (šířka): 2,5 m
? Zařazení domku pro filtrování (hloubka/délka): 1,6 - 1,9 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AN Avatar autora | 9.4.2020
Dobrý den, zdravím. Domek je zatím složený na paletě a začala jsem natírat jednotlivá prkénka. To jde dost na nervy. Pak se dám do panelů a až to složíme, dám vědět. To ještě bude zábavy. A nevíte, kde je ten podlahový rošt nebo podložky pod domek? Díky, zdravím od Plzně Anna Němcová