Zahradní domek KARIBU ASKOLA 2 (82901), tmavě šedý

Kód: LG1759
Akce
Značka: Karibu
ZdarmaZdarma 40 990 Kč –20 %
Zahradní domek KARIBU ASKOLA 2 (82901), tmavě šedý
40 990 Kč –20 % 32 790 Kč / ks 27 099 Kč bez DPH
NA OBJEDNÁVKU | 3-4 TÝDNY

Základní model dřevěného domku s pultovou střechou od německého výrobce KARIBU v tmavě šedé barvě, síla stěny 19 mm, dvoukřídlé, prosklené dveře, vnější rozměry š 213 x d 217 cm, zastavěná plocha domku 4,62 m2.

doprava-na-domky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Upozornění - domek na obrázku může obsahovat příplatkové prvky, které nejsou obsahem základního balení (typicky podlaha nebo střešní krytina).

Dřevěný zahradní domek KARIBU ASKOLA 2 s pultovou střechou v šedo-bílém provedení je ideální pro celoroční uskladnění zahradního nářadí, nábytku, sekaček a dalšího zahradního vybavení. Domek je široký 213 cm (přední strana s dveřmi) a 217 cm dlouhý. Domkem zastavěná plocha činí 4,62 m2

Konstrukce

Konstrukci domku tvoří hranoly a prkna o síle 19 mm vyfrézované ze severského smrku. Tento model má pultovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech o šířce 139 cm a výšce 175 cm se třemi okny v každém křídle. Okna mají prosklení z plexiskla. Díky petlici lze domek uzamknout visacím zámkem.

Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří jednotlivé dřevěné profily, které pouze sesadíte k sobě a sešroubujete, střechu tvoří celistvá deska. To garantuje extrémně jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.

  • dodáváno bez podlahy
  • v balení je veškeré potřebné kování
  • obsahem balení je základový tlakově impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) ze severské borovice, na který je možné rovnou přišroubovat podlahu

Základy domku

Správné budování základů má zásadní vliv na životnost celého domkuZáklad z betonu, dlažby či dřeva postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky).

Menší domky, jako tento, je možné postavit na podélně položené trámky (fošny) ukotvené na systém zemních vrutů.

Podlaha

Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Pokud domek rovnou stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, tak podlahu tak úplně nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme, je to z uživatelského hlediska mnohem příjemnější, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor domku. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá přišroubovat podlaha, je součástí základního balení domku.

Na podlahový rám lze přišroubovat podlahu z jakéhokoliv vhodného materiálu (palubky, OSB desky apod.). Dokoupit lze také originální podlahu s již nařezanými díly. 

Střecha

Střecha je zhotovena z dřevěných desek. Aby se předešlo poškození vlivem povětrnostních podmínek, je nutné ji ihned po stavbě doplnit krytinou podle vlastního výběru. Střešní krytina není obsahem dodávky. Pro domky s plochou střechou lze použít samolepicí střešní hliníkovo-bitumenovou fólii. Folii o rozměru 1 x 5 m si můžete objednat v našem e-shopu. Pro tento model budete potřebovat 2 roleUkázku postupu pokládky si můžete prohlédnout ZDE.

Povrchová úprava domku

Dřevěné profily jsou z vnější strany již ve výrobě opatřeny kvalitní vodoodpudivou barvou, která ochrání dřevo před vlivem UV záření a počasí. Vnitřní strana zůstává vždy v přírodním neošetřeném stavu. Než začnete s montáží je potřeba všechny stavební díly z vnitřní strany ošetřit hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni. Lazura by měla být vodoodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná s dostatkem barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva. Nepoužívejte žádný lak! 

Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Podrobné informace k vlastnostem dřevěného materiálu získáte ZDE.

Povolení ke stavbě domku

Na stavbu dřevěného domek s pevnými základy se může vztahovat některá z obecné platných vyhlášek. Na místním stavebním úřadu se tedy před samotnou montáží raději informuje, zda se na stavbu vámi vybraného domku nevztahují některá omezení.

Doprava

Domek dopravíme nejblíže hranici vašeho pozemku. Domek bude složen vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Podrobnější informace k dopravě naleznete ZDE.

Balení

Domek dodáváme jako stavebnici - 1 balík o rozměrech 226 x 99 x 44 cm o hmotnosti cca 309 kg. Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, ne přímo položenou na zemi, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladujte ve vytápěném prostoru!

Všechny dokumenty k montáži a údržbě domku si také můžete stáhnout v souvisejících souborech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Domky na nářadí
Produktová řada: Askola
Síla střechy: 16mm
Barva: šedá
Materiál konstrukce: dřevo
Dveře: dvoukřídlé na pantech
Sklon střechy: 3o
Výška (vnější): 2,11 m
Plocha střechy: 5,5m2
Podlaha v balení: Ne
Síla stěny domku: 19mm
Výška dveří: 1,75 m
Střešní krytina (obsah dodávky): ne
Šířka dveří: 1,39 m
Výška stěny: 1,95m
Zastavěná plocha: 4,62 m2
Prosklení: Plexisklo
Materiál domku: Dřevo
Výška dveří domku: 161 - 180 cm
Délka (vnější): 2,17 m
Šířka (vnější): 2,13 m
Zatížení střechy max.: 75kg/m2
Hmotnost: 290kg
? Zařazení domku dle délky strany s dveřmi (šířka): 2,1 - 2,4 m
? Zařazení domku pro filtrování (hloubka/délka): 2,1 - 2,4 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: