Ekologický postřik proti mrazu CROPAID, 1l

Kód: ZJ722
Nejprodávanější Prodejna Plzeň
Značka: Cropaid
1 050 Kč / ks 868 Kč bez DPH
Expedice do 24 hodin (> 3 ks)

Cropaid (NPA - Natural Plant Antifreeze) je celosvětově patentovaný produkt, který díky svým unikátním vlastnostem chrání rostliny proti mrazu a to až do -7°C. Jako bonus obsahuje více než 60 minerálních živin, které v kombinaci s unikátní formulí zlepšují čerpání živin a tím zvyšují celkovou úrodu i její kvalitu. Cropaid je vhodný pro všechny druhy rostlin od sadbového ovoce přes papriku a obilniny až po květiny či malé keře a stromy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní info:

  • Biologická a ekologická pomoc pro rostliny.
  • Obsahuje živé bakterie a více než 60 minerálních živin podporujících růst rostliny.
  • Cropaid je přírodní - pro rostliny přirozený a tak nehrozí zatížení ekosystému.
  • Aplikuje se jemným postřikem. Používá se 0,5% roztok (1:200).
  • Je vhodný pro venkovní i pro vnitřní použití.
  • Účinek po aplikaci trvá 10-14 dnů.
  • Cropaid je celosvětově patentovaný a neexistuje pro něj účinnější alternativa.

Jak Cropaid funguje? 

Cropaid se aplikuje jemným postřikem na celou listovou plochu. Ideální jsou 3 postřiky do jednoho týdne, aby se zaručilo pokrytí celé rostliny. Pro nejlepší účinek použijte k ředění vodu, která nebude obsahovat chlór. Pokud ji nemáte k dispozici, nechte vodu několik hodin odstát. Voda by měla mít ideální hodnotu pH 5-6,5 (slabě kyselou). Přípravek je koncentrát mísitelný s vodou v poměru 1:200 l (0,5% roztok). Před aplikací přípravek dostatečně rozmíchejte.

Cropaid je tedy nejenom účinná ochrana proti mrazu, ale zároveň výborný pomocník pro zvýšení kvality a produkce rostlin.

Na následujícím videu můžete vidět Cropaid v akci - obě rostliny byly umístěny do chladící komory a vystaveny mrazu. Jedna z rostlin byla ošetřena postřikem Cropaid, druhá nikoliv. 

To samé můžete vidět i na následujícím videu, kde prostřední rostlina byla ošetřena přípravkem Cropaid, další konkurencí/napodobeninou a poslední nebyla ošetřena vůbec.  

Aplikace pro jednotlivé druhy rostlin:

 

Jahody

Před výsadbou namočit semena/sazenice do roztoku (45 ml Cropaid, který zředíte 10 litry vody). Aplikuje se 7. a 17. den po výsadbě, a jakmile začnou kvést, měl by se postřik aplikovat po celém povrchu rostlin. Pokud je zvýšené riziko chladu a mrazu, doporučuje se opakovat postřik každých 7-15 dnů, a pokud pouze chcete zvýšit jejich výnosnost či kvalitu, můžete aplikovat každých 15 dní.

Jádroviny (jablka, hrušky, kdoule)

Tyto typy ovocných stromů byste měli poprvé ošetřit hned po opadání listí na podzim. Druhou aplikaci k ochraně před mrazem byste měli provést, když se pupeny mění na květy či malé plody. Pro aplikace během jara je důležité sledovat předpovědi počasí, aby byl Cropaid aplikován nejpozději dva dny před mrazem a jeho účinek byl tak co největší. Použijte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid. Pokud chcete zvýšit po jarních mrazech jejich kvalitu a schopnosti vstřebávat minerály, doporučuje se aplikovat každé 2-3 týdny.

Peckoviny (meruňky, nektarinky, švestky, třešně)

Pro tyto plodiny se doporučuje použít roztok v poměru 1:200 ml Cropaid. První aplikace byste měli provést na podzim hned po opadání listí, další byste měli provést na jaře, až začnou rašit pupeny. Následující aplikace bude v době kvetení a pro nejlepší účinek aplikujte alespoň 2 dny před očekávaným chladem nebo mrazem.

Vinná réva

První aplikaci proveďte na podzim ihned po opadu listů. Další aplikace provádějte na jaře, až vyraší pupeny. Pro zlepšení kvality úrody aplikujte každých 15-20 dní. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid.

Rajčata

Tyto rostliny je potřeba ošetřit už jako semena. Semena by měla být před výsadbou ošetřena roztokem v poměru 1:200 ml Cropaid, poté nechte semena usušit a dobře je promíchejte. Další postřik aplikujte, pokud je mráz, a pro zvýšení kvality úrody a udržení ochranných účinků aplikujte postřik každých 14 dnů.

Hlávkový salát

První aplikace by měla být provedena po vyklíčení semen, další postřiky aplikujte 2-3 dny před příchodem mrazu. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid každých 15-20 dní. 

Mrkev, fazole, hrách 

První ošetření se aplikuje již před výsadbou. Rozložte semena na suchou podložku a postříkejte je. Před samotnou výsadbou je nechte usušit a dobře promíchejte. Další aplikaci proveďte při nebezpečí chladu a mrazu 2-3 dny předem. Pro zvýšení kvality úrody a udržení ochranných účinků můžete opět aplikovat postřik každých 14 dnů. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid.

Košťáloviny

I tyto rostliny byste měli ošetřit ještě před tím, než je zasadíte do půdy. Pro aplikaci na listy můžete použít jemný rozprašovač, tím zajistíte lepší vstřebávání. Pokud chcete zvýšit kvalitu úrody a schopnost vstřebávat minerály, doporučuje se aplikace každých 15-20 dnů.

Brambory

Cropaid využijete již před výsadbou brambor. Doporučuje se namočit bramborové hlízy v roztoku (450 ml Cropaid na 100 litrů vody) nebo je postříkat jemným aerosolem. Další aplikaci provedete už po výsadbě, kdy byste měli provést postřik na celé listy hned, jakmile začnou růst. Pokud jsou mrazy, měla by být aplikace opakována každých 7-10 dní.

Rostliny v květináčích (domácí i venkovní)

Můžete je chránit před poškozením od mrazu nebo minimalizovat jejich poškození tím, že smícháte Cropaid s vodou v poměru 1:200 ml Cropaid  a postříkáte jemnou mlhou všechny rostliny v květináčích. Tento postřik zlepšuje nejenom jejich vzhled, ale i životnost. Aplikaci můžete provádět každých 15 dní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biologická ochrana rostlin
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 1 kg
Období aplikace: Není omezeno
Objem: 1 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
9x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 8.11.2020
Čekám, až opadá listí a pak provedu podzimní postřik, výsledky uvidím až po jarních mrazech. E-shop je výborný
5
VP Avatar autora | 9.5.2020
spokojen
5
Avatar autora | 8.5.2020
Zatím jsem jej nvyzkoušel !
5
JT Avatar autora | 8.5.2020
Zbozi použiji až na podzim, nemohu prozatím hodnotit. E-shop hodnotím velmi kladně.
5
KK Avatar autora | 29.1.2020
Cropaid budu zkouše až na jaře proto nemohu hodnotit. U výrobku nebyl návod na použití. Ten jsme dostal po vyžádání emailem.
5
J Avatar autora | 30.12.2019
Produkt budu zkoušet až na jaře.Jinak objednávka byla vyřízena velmi rychle a zboží dorazilo v pořádku.
5
LB Avatar autora | 25.9.2018
Porovnáváním s neošetřenými rostlinami, ošetřené rostliny podstatně lépe prosperují nejen vůči chladu. Nemá konkurenci.
5
D Avatar autora | 29.3.2018
Konečně je produkt k sehnání i v ČR. Mám jen nejlepší zkušenosti!